Pięcioro dzieci i "coś"

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-01-24
ISBN: 978-83-240-1985-4
Dodał/a książkę:czytam
Edith Nesbit to znakomita pisarka angielska, klasyk literatury dziecięcej, twórczyni nowoczesnej literatury fantastycznej, autorka słynnego cyklu, w skład którego wchodzą: Pięcioro dzieci i „coś”, Feniks i dywan oraz Historia amuletu.

Zwyczajne dzieci – Cyryl, Robert, Antea, Janeczka i Baranek, czyli ich najmłodszy brat, który nazywa się tak, bo kiedy pierwszy raz się odezwał, powiedział „mee!” – przeżywają niezwyczajne przygody za sprawą magicznych osób i przedmiotów. Dzieci mogą podróżować po całym świecie, a także do przyszłości i przeszłości. Zawsze jednak najważniejsze są dla nich przyjaźń, dobro rodziny, wzajemna lojalność.

Dodatkową wartością książki jest fantastyczny przekład Ireny Tuwim, świetnej pisarki dla dzieci i autorki słynnego tłumaczenia „Kubusia Puchatka” oraz przepiękne, utrzymane w stylu epoki rysunki Marii Orłowskiej-Gabryś.
krystian5055 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-21, Na półkach: Przeczytałem,
silverraven Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Okładka - Pięcioro dzieci i Zadie Smith przedstawia. Księga innych ludzi
Zadie Smith, Edwidge Danticat, Dave Eggers, Hari Kunzru, Adam Thirlwell, Zz Packer, Nick Hornby, David Mitchell, A.L. Kennedy, V. Vida, Jonathan Safran Foer, T. Litt, Colm Tóibín, Jonathan Lethem
Okładka - Pięcioro dzieci i Make year harder czyli jeszcze gorszy rok
Maciej i Lucjan
Okładka - Pięcioro dzieci i Lekko stronniczy. Jeszcze więcej
Włodek Markowicz, Karol Paciorek
Okładka - Pięcioro dzieci i Mapa nieba. Nauka, religia i zwykli ludzie udowadniają, że zaświaty naprawdę istnieją
Eben Alexander
Okładka - Pięcioro dzieci i Przystań Julii