Okładka książki - Pięcioro dzieci i

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-01-24
ISBN: 978-83-240-1985-4
Dodał/a książkę: czytam

Edith Nesbit to znakomita pisarka angielska, klasyk literatury dziecięcej, twórczyni nowoczesnej literatury fantastycznej, autorka słynnego cyklu, w skład którego wchodzą: Pięcioro dzieci i „coś”, Feniks i dywan oraz Historia amuletu.

Zwyczajne dzieci – Cyryl, Robert, Antea, Janeczka i Baranek, czyli ich najmłodszy brat, który nazywa się tak, bo kiedy pierwszy raz się odezwał, powiedział „mee!” – przeżywają niezwyczajne przygody za sprawą magicznych osób i przedmiotów. Dzieci mogą podróżować po całym świecie, a także do przyszłości i przeszłości. Zawsze jednak najważniejsze są dla nich przyjaźń, dobro rodziny, wzajemna lojalność.

Dodatkową wartością książki jest fantastyczny przekład Ireny Tuwim, świetnej pisarki dla dzieci i autorki słynnego tłumaczenia „Kubusia Puchatka” oraz przepiękne, utrzymane w stylu epoki rysunki Marii Orłowskiej-Gabryś.

Kup książkę

azetka79
Przeczytane:2014-02-21, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - pj_aga
pj_aga
Przeczytane:2013-03-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013 - WYZWANIE, Mam,
Wspaniala i ciekawa ksiazka!
Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2011-10-07, Ocena: 5, Przeczytałam, do kupienia, gimnazjum, podstawówka,
Kiedyś na pewno sięgnę po tę lekturę
Czarodziejskie miasto
Edith Nesbit0
Okładka ksiązki - Czarodziejskie miasto

Filip wraz ze starszą siostrą, Heleną, przeprowadzają się do domu jej męża. Kiedy chłopiec czuje się samotny, buduje wielkie, przepiękne miasto, używając...

Pociągi jadą do taty
Edith Nesbit0
Okładka ksiązki - Pociągi jadą do taty

W życiu pewnego rodzeństwa - siedmioletniej Phyllis, dziesięcioletniego Petera i czternastoletniej Roberty - wydarza się pewnego dnia coś, czego nie można...