Pięcioro dzieci i "coś"

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-01-24
ISBN: 978-83-240-1985-4
Dodał/a książkę:czytam
Edith Nesbit to znakomita pisarka angielska, klasyk literatury dziecięcej, twórczyni nowoczesnej literatury fantastycznej, autorka słynnego cyklu, w skład którego wchodzą: Pięcioro dzieci i „coś”, Feniks i dywan oraz Historia amuletu.

Zwyczajne dzieci – Cyryl, Robert, Antea, Janeczka i Baranek, czyli ich najmłodszy brat, który nazywa się tak, bo kiedy pierwszy raz się odezwał, powiedział „mee!” – przeżywają niezwyczajne przygody za sprawą magicznych osób i przedmiotów. Dzieci mogą podróżować po całym świecie, a także do przyszłości i przeszłości. Zawsze jednak najważniejsze są dla nich przyjaźń, dobro rodziny, wzajemna lojalność.

Dodatkową wartością książki jest fantastyczny przekład Ireny Tuwim, świetnej pisarki dla dzieci i autorki słynnego tłumaczenia „Kubusia Puchatka” oraz przepiękne, utrzymane w stylu epoki rysunki Marii Orłowskiej-Gabryś.
krystian5055 plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
super
Karen72 Linia koment
Sumire Linia koment
magda690 Linia koment
Przeczytane:2005-08-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - wszystkie stworzenia duże i małe",Mam,
dayna15 Linia koment
Przeczytane:2014-12-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,z_Przeczytałam przed 2013,
azetka79 Linia koment
Przeczytane:2014-02-21, Na półkach: Przeczytałem,