Piersi. Historia naturalna i nienaturalna

Kogo nie interesują piersi? Mężczyzn fascynują. Kobiety – ciekawią, z wielu względów. Ale dlaczego kobiety w ogóle mają piersi? Jak pisze Florence Williams, biust to o wiele więcej niż tylko męska przytulanka, źródło mleka dla dzieci czy główny zabójca kobiet. Gdyby nie piersi, nie mielibyśmy szczęśliwego dzieciństwa. I nie umielibyśmy mówić, bo usta wykształciły się, żeby ssać pierś. Nie nauczylibyśmy się też – niby szczegół, ale jaki! – całować. To piersi, obok mózgu i dwunożności, zdecydowały o tym, kim jesteśmy. Każda kobieta (mężczyźni też!) powinna przeczytać tę książkę! [„Guardian”] Florence Williams jest dziennikarką piszącą o nauce, środowisku naturalnym i zdrowiu. W 2013 roku otrzymała za Piersi nagrodę literacką dziennika „Los Angeles Times” (w kategorii nauka i technologie). „New York Times” umieścił Piersi wśród setki najważniejszych książek roku 2012. Autorka mieszka z rodziną w Waszyngtonie. Pisze m.in. do „New York Timesa”, „New York Times Magazine”, „The New York Review of Books”.

Informacje dodatkowe o Piersi. Historia naturalna i nienaturalna:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2014-10-03
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-268-1347-4

Kup książkę Piersi. Historia naturalna i nienaturalna

Piersi. Historia naturalna i nienaturalna - opinie o książce

Florence Williams0
Okładka ksiązki - Natura leczy, czyli co sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, zdrowsi i bardziej kreatywni

Zacznij czerpać z natury pełnymi garściami! Autorka udowadnia, że najlepsze sposoby na poprawę naszego zdrowia są na wyciągnięcie ręki! Wraz z Florence...