Opis ksiązki
Kup Teraz

Pierwsza zasada

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2011-01-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-247-2033-0
Liczba stron: 288
Dodał/a książkę:dona
Kto i dlaczego zabił Franka Meyera i całą jego rodzinę? Były najemnik nie miał w domu pieniędzy ani narkotyków. Czy ukrywał coś, co wiązało się z jego przeszłością? Śledztwo Elvisa Cole’a i jego partnera Joe Pike’a, bohaterów wielu powieści Craisa, utyka w martwym punkcie. Ale wraz z Meyerami zginęła serbska niania, a jej siostra Rina, prostytutka, twierdzi, że w domu był wówczas jeszcze jej mały synek... Gdzie jest dziecko? Jaki ma związek z tragedią? Gangsterskie porachunki, kłamstwa i sekrety w świetnym „czarnym” kryminale, którego akcja rozgrywa się w ulubionym mieście mistrza gatunku, Los Angeles.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
IlonaAnoli plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-28, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Książkę tę czyta się bardzo szybko i do tego jest nawet ciekawa. Przeczytałam do końca, gdyż interesowało mnie, jak się skończy.

Frank Meyer ma żonę Cindy i syna Franka oraz Joey'a. Pracuje dla nich opiekunka Ana. Jest on importerem ubrań z Afryki i Azji, a kiedyś był najemnikiem, jednak z tym skończył, gdy poznał Cindy. Kiedy jedzą kolację, ulicą przejeżdża samochód, w którym jest Moon Williams, Lil Tai, Jamal oraz Rusek. Kiedy zbierają naczynia po kolacji, mężczyźni wpadają do domu. Zabijają wszystkich. Zjawia się policja i rozpoczyna się dochodzenie. Już wcześniej doszło do podobnych napadów, ale tamte rodziny coś łączyło.

Frank był przyjacielem Joe Pike'a. Przeżywa niania Ana, ale jest w śpiączce, a jej stan jest bardzo ciężki. Pike zaczyna się interesować tą sprawą ze względu na łączącą go przyjaźń z Frankiem. W nocy idzie do jego domu i przegląda różne rzeczy. Poza tym dowiaduje się, że policja obserwuje Rami Johnson, ponieważ ma kuzyna Jamala Johnsona, którego podejrzewają.

Ana umiera. Pike dzwoni do Elvisa Cole'a, który jest detektywem i prosi go o pomoc. Cole dowiaduje się, że siostra Any - Rina pracuje dla serbskiej mafii. Pike postanawia jej pomóc. Rina zdradza mu, że za wszystko odpowiedzialny jest jej mąż Michael Darko. Zdradza mu, że poszli do Franka, ponieważ chcieli ukraść jej dziecko, które zostawiła u Any.

Z każdą stroną dowiadujemy się coraz ciekawszych informacji, ale dopiero na stronach 238 - 239 dowiadujemy się, o co dokładnie w tej sprawie chodzi.

Książka porusza tematykę morderstwa. Sprawcy napadli już sześć domów, a Franka dom był siódmy. Zabijają i rabują. Kolejny problem to porwanie dziecka i próba jego zabójstwa, aby tylko pokazać swoją siłę. Ważnym problemem jest również kłamstwo, które sprawia, że sytuacja rozwija się w złą stronę, ale z czasem wychodzi prawda na jaw. Kim jest naprawdę morderca, kim jest Rina i co Pike zrobi z dzieckiem - o tym można się dowiedzieć po przeczytaniu książki.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Pierwsza zasada Córka pirata
Margaret Cezair-Thompson
Okładka - Pierwsza zasada Prawda
Neil Strauss
Okładka - Pierwsza zasada Pokusa czerni
Carter Wilson
Okładka - Pierwsza zasada Ostatnie wyjście
Federiko Axat
Okładka - Pierwsza zasada Dotyk
Claire North
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów