Pierwszaki z kosmosu

Pola właśnie rozpoczyna naukę w pierwszej klasie. A razem z nią w szkole zjawiają się przybysze z kosmosu - Titi i Toto. Tym wesołym stworkom trudniej niż innym dzieciom przyswoić sobie szkolne reguły i zwyczaje. Niekiedy wpadają w tarapaty, ale zawsze jest z nimi wesoło. „Pierwszaki z kosmosu” to doskonała lektura dla każdego pierwszoklasisty.

Opowiadania ułożone są zgodnie z cyklem pór roku i tokiem roku szkolnego – od jesieni do lata. Ich tematyka nawiązuje do zagadnień poruszanych w trakcie zajęć szkolnych. Dlatego „Pierwszaki z kosmosu” mogą być wykorzystywane na przez nauczycieli jako źródło dodatkowych tekstów pomagających pogłębić wybrane zagadnienia, a także przez rodziców szukających lektury spójnej z treściami, które pierwszaki „przerabiają” w szkole.

Informacje dodatkowe o Pierwszaki z kosmosu:

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2014-09-23
ISBN: 978-83-7551-394-3

Kup książkę Pierwszaki z kosmosu

Pierwszaki z kosmosu - opinie o książce

Avatar użytkownika - patrycjadyrda
patrycjadyrda
Przeczytane:2020-07-18, Ocena: 4, Przeczytałam,

Dość przyjemna książeczka, która mojemu synowi, który rozpocznie pierwszą klasę tuż tuż bardzo się spodobała. Pokazała, że nie ma się czego bać, rozpoczynając nowy etap w swoim życiu, że szkoła może być fajna i mogą się w niej dziać ciekawe rzeczy. Przede wszystkim pozwoliła mu zmienić nastawienie do poznawania nowych kolegów, bo do tej pory twierdził, że woli tych z przedszkola i nowych nie potrzebuje i nie chce.