Piknik na skraju drogi. S.T.A.L.K.E.R.

Strefa Lądowania to teren, który niegdyś stał się obiektem inwazji obcej supercywilizacji. Mimo, że wstęp do strefy jest w zasadzie zakazany, stanowi ona wyzwanie dla pracowników Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Pozaziemskich, a przede wszystkim stalkerów, którzy z narażeniem życia wyprawiają się tam na zlecenie po cenne znalezisko. Światowy biznes płaci za nie ogromne pieniądze, co wzmaga gorączkowy wyścig poszukiwaczy. Najzagorzalszy z nich, Red Shoehart, przeżywa metamorfozę duchową podczas ostatniej wyprawy... Strefa kusi. Strefa przyciąga. Strefa obiecuje nieprzebrane skarby. Strefa odmenia.

Informacje dodatkowe o Piknik na skraju drogi. S.T.A.L.K.E.R.:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-74-69488-9

Kup książkę Piknik na skraju drogi. S.T.A.L.K.E.R.

Piknik na skraju drogi. S.T.A.L.K.E.R. - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sfera_Dysona
Sfera_Dysona
Przeczytane:2019-03-10,

Mimo postępującej z wolna, acz w równym tempie akcji w dość statycznej i jednakiej scenerii książka wciąga jak bagno, choć jest bardzo krótka. Nawet po tylu latach zachwyt budzą elementy fantastyczno-naukowe i misterność, z jaką rozplanowano fabułę i nakreślono portrety psychologiczne. „Piknik…” to solidna socjologiczna fantastyka naukowa, a sposób w jaki książka Strugackich porusza problem bytności obcej cywilizacji, budzi silne skojarzenia do twórczości Stanisława Lema.

Cały tekst na:

Polub, by być na bieżąco:

Avatar użytkownika - sabja
sabja
Przeczytane:2013-12-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki- 2013, Mam, Na półkach,
Jako fanka Metra 2033 nie mogłam pominąć tej pozycji, która niejako zapoczątkowała wizję ZONY. Niepowtarzalny klimat, niejednoznaczni bohaterowie i tajemnicza Strefa która kusi i przeraża.
Avatar użytkownika - slpablos
slpablos
Przeczytane:2013-04-16, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2013, Wyzwanie - fantastyka,
Tajemnicza, groźna Strefa, wizyta Obcych, która pozostawiła po sobie ślady.. bez Spotkania. Na tym tle galeria interesujących postaci i pytania o istotę człowieczeństwa oraz to co jest naszym immanentnym pragnieniem.

“Zapytajcie mnie: w czym jest wielkość człowieka? W tym, że wyzwolił nieomal kosmiczne moce przyrody? Że w czasie tak krótkim zawładnął planetą i wyrąbał okno we Wszechświat? Nie! W tym, że mimo to przetrwał i zamierza przetrwać również w przyszłości”.

Klasyk. Trzeba znać, zwłaszcza jeśli czytało się "Metro 2033". Warto też poznać genezę tytułu - bardzo ciekawa teoria dotycząca wizyty kosmitów.

Avatar użytkownika - Kirika
Kirika
Przeczytane:2016-07-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 2016,
Pora deszczów
Arkadij Strugacki, Borys Strugacki0
Okładka ksiązki - Pora deszczów

Wiktor Baniew, sławny i tolerowany przez władze pisarz, powraca do miasta swych urodzin. Miasto opanowane jest przez mokrzaki - ludzi u których...

Fale tłumią wiatr
Arkadij Strugacki, Borys Strugacki0
Okładka ksiązki - Fale tłumią wiatr

Trzecia część cyklu o Maksie Kammererze....