Opis ksiązki
Kup Teraz

Piotrek w Watykanie

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2015-12-16
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788394177003
Liczba stron: 57
Dodał/a książkę:awiola

Nietuzinkowa książka zrodzona z wielkiej miłości do sztuki i klasycznych wartości: prawdy, dobra i piękna. Mimo że przewodnik jest napisany głównie z myślą o starszych czytelnikach – nastolatkach i dorosłych – autorka zachęca rodziców do czytania go również swoim najmłodszym dzieciom. W książce znajduje się wiele ciekawych zadań do wykonania, które pomogą dzieciom utrwalić wiedzę, skłonią je do dalszego zgłębiania zagadnienia oraz oswoją ze sztuką poprzez gry i zabawy. Po tym niezwykłym miejscu, jakim jest najmniejsze państwo na świecie – Watykan, oprowadza nastoletni Piotrek, który wraz z rodzicami mieszka w Rzymie. Piotrek to erudyta, którego pasją jest historia kultury europejskiej, jej tradycja i sztuka. Opowiada wiele ciekawych historii, w prosty sposób przekazuje istotne fakty. Zachęca młodych turystów do poznawania wraz z nim tego niesamowitego świata. Książka zawiera 52 kolorowe strony z tekstem i rysunkami, zadaniami do rozwiązania i elementami do wycięcia oraz 2 strony z puzzlami. Oprawa twarda, format 21 x 21 cm. Autorka książki, Edyta Gawryś, na co dzień działa na rzecz Polonii we Włoszech. Redaktor naczelna polsko-włoskiego radiowego portalu internetowego oraz nauczycielka w polskiej szkole w Bolonii. Ilustracje do książki wykonała Maja Lulek.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
awiola plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Najmniejsze państwo świata, o którym jak się okazuje nie wiemy za dużo to Watykan. Przewodnik dla dzieci i młodzieży po tym miejscu, okazał się również przewodnikiem dla dorosłych, bowiem o wielu rzeczach zawartych w tej cieniutkiej książeczce nie miałam zwyczajnie pojęcia.

Edyta Gawryś od wielu lat mieszka oraz pracuje w Bolonii, działa na rzecz Polonii we Włoszech. Jest redaktor naczelną polsko-włoskiego radiowego portalu internetowego "Radio Klik". Uczy języka polskiego w polskiej szkole w Bolonii. Pasjonuje ją sztuka, książki oraz "celebrowanie życia". Autorka nagrywa także audycje radiowe.

Piotrek to czternastoletni chłopiec, który mieszka wraz z rodzicami w Rzymie. Mama bohatera pracuje blisko Watykanu w sklepie z pamiątkami, a sam Piotrek pasjonuje się historią, sztuką i tradycją kultury europejskiej. To właśnie on opowiada o Watykanie, ukazując wiele ciekawych faktów i nieznanych stron tego miejsca na świecie.

"Piotrek w Watykanie" to niezwykle oryginalny przewodnik dla dzieci, młodzieży ale także dla dorosłego czytelnika, który zwraca uwagę swoją przystępnością. Co najbardziej ciekawe w tym wszystkim to fakt, iż w książce Edyty Gawryś doczytałam się wielu rzeczy, o których nie miałam pojęcia - o wymogu odpowiedniego wzrostu dla żołnierzy Gwardii Szwajcarskiej, o sposobach uzyskiwania koloru dymu na konklawe czy też dlaczego palce i sandał Piotrowy uległy wygładzeniu. Te i wiele innych ciekawostek zawiera ta publikacja - ciekawostek, które zaintrygują niemal każdego.

Książka liczy sobie 52 strony wśród których młody czytelnik znajdzie interesujące zadania do wykonania, kolorowanki, elementy do wycięcia, a także wspaniałe ilustracje autorstwa Mai Lulek. W całej publikacji znajdują się także dwie, widoczne sekcje: "Coś takiego!" - ukazująca informacje o historii Watykanu, a także "Coś innego..." - przedstawiająca liczne ciekawostki.

Całość została wydana w twardej, eleganckiej oprawie, a na samym końcu książki znajdują się dwie plansze puzzli. Warto także wspomnieć, iż każdy, kto kupi publikację Edyty Gawryś, wspiera przy okazji kwotą 2 zł Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Kwota ta zostaje przeznaczona na Fundusz Dzieci Osieroconych pozostających pod opieką Puckiego hospicjum. To bardzo szczytny cel.

"Piotrek w Watykanie" to pouczająca i zapewniająca świetną rozrywkę zarówno dzieciom jak i dorosłym, napisana przystępnym językiem, książka, jaką niewątpliwie warto kupić. Do mojej biblioteczki już dołączyła.

mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów