OPIS KSIĄŻKI:

Data wydania: 2014-03-12
ISBN: 978-83-240-2885-6
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Piotruś Pan i Wendy
Piotruś Pan to doskonale napisana, klasyczna historia, która od stu lat zachwyca i inspiruje czytelników na całym świecie. Dorośli odkrywają na nowo świat baśni, a dzieci przeżywają niezwykłe przygody wraz z Piotrusiem, Wendy i Cynowym Dzwoneczkiem. Co się stanie, kiedy spotkają zapodzianych chłopców? W jaki sposób Piotruś uratuje Tygrysią Lilię, córkę wodza Czerwonoskórych? Czy uda mu się pokonać kapitana Haka, najgroźniejszego z piratów?
Recenzja
mrowka Linia koment
Na półkach:

Nibylandia jest fantastyczną wyspą. Wyspą pełną wspaniałych przygód, zaludnianą bohaterami z dziecięcych marzeń czy wyobraźni. „Oczywiście Nibylandie różnią się od siebie. Nibylandia Johna miała lagunę, nad którą latały flamingi i John do nich strzelał. Natomiast Michael, który był bardzo mały, miał flaminga, nad którym latały laguny”. Do Nibylandii trafia się za pomocą snów i zabaw. „Ze wszystkich rozkosznych wysp Nibylandia jest najprzytulniejsza i najbardziej zwarta. Nie jest szeroka i rozwlekła, no wiecie, z wielkimi, nużącymi odległościami między jedną przygodą a drugą, ale przyjemnie zatłoczona”

Nidaba Linia koment
Przeczytane:2014-04-12, Na półkach: Przeczytałem,Z tęsknoty za dzieciństwem. Mała literatura,

A gdyby tak nigdy nie dorosnąć? Na zawsze zachować mleczne zęby i zdolność swobodnego przemieszczania się pomiędzy krainą wyobraźni a rzeczywistością? Wciąż walczyć z piratami, wstępować na wojenną ścieżkę Czerwonoskórych, słuchać opowieści wróżek, latać, gdzie tylko dusza zapragnie…

Jest chłopiec, któremu to się udało. Na tyle charakterystyczny i inspirujący, że znają go nawet ci, którzy nigdy nie sięgnęli po poświęconą mu książkę szkockiego pisarza, Jamesa Matthew Barriego. Oto Piotruś Pan – we własnej osobie

Okładka - Piotruś Pan i Wendy Sztuka oddechu
Okładka - Piotruś Pan i Wendy Papież, który zapalił świat
Gian Franco Svidercoschi
Okładka - Piotruś Pan i Wendy Niksy
Nathan Hill
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja