Piraci. Przygoda, abordaż i wyspy skarbów

Niezwykła opowieść o awanturniczym życiu i przygodach piratów!

Książka ta wprowadza nas w pełen przygód świat piratów, a piękne ilustracje pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że czujemy się tak, jakbyśmy sami byli częścią załogi pirackiego okrętu. Czy wiesz, w jaki sposób piraci atakowali statki? Jakie zwyczaje panowały na okręcie pirackim i jak piraci traktowali pojmanych więźniów? Czy znasz najsławniejszych piratów i czy wiesz czym różnił się korsarz od pirata? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz na stronach tej wciągającej i pobudzającej fantazję opowieści. Awanturnicze życie piratów, ich nieustraszony charakter oraz legendarne ukryte skarby do dziś fascynują i budzą ciekawość, którą bez wątpienia pomoże zaspokoić ta pełna pasji książka.

Odbiorcy:
– dzieci w wieku szkolnym i rodzice.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
– książka to nie tylko ciekawa opowieść o awanturniczym życiu i przygodach piratów, ale również bogate źródło wiedzy na temat rodzajów okrętów, żagli, węzłów żeglarskich, broni czy nawigacji.
– wszelkie opisy, np. rodzajów okrętów czy węzłów, wzbogacone są dokładnymi ilustracjami.
– w książce znajdziemy galerię najsłynniejszych piratów – opisom postaci towarzyszą piękne, realistyczne portrety.
– znajdziemy w niej wiele interesujących faktów.

Informacje dodatkowe o Piraci. Przygoda, abordaż i wyspy skarbów:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2013-05-22
ISBN: 978-83-7660-590-6

Kup książkę Piraci. Przygoda, abordaż i wyspy skarbów

Piraci. Przygoda, abordaż i wyspy skarbów - opinie o książce

Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-10-28, Ocena: 6, Przeczytałam,
Przepięknie wydana i śmiało mogąca robić za kompendium wiedzy pirackiej książka, która może być doskonałym prezentem dla osób pasjonujących się tą tematyką. Podane są w niej nie tylko sylwetki największych i najgroźniejszych piratów (także kobiety), ale również opisany jest ich niezbędny ekwipunek, scharakteryzowane są statki, na których pływali i opisane co robili w czasie wolnym od rozbojów. Dzięki niej samemu na chociaż krótką chwilę można stać się nieustraszonym "łowcą mórz" i ruszyć w pełną przygód, niezapomnianą podróż.