Piramidy, szyszki i inne konstrukcje algorytmiczne

Odkryj niesamowity świat algorytmiki!

Naucz się definiować i opisywać problemy Poznaj metody analizy problemów i znajdowania ich rozwiązań Dowiedz się, jak realizować algorytmy za pomocą komputera

Całym otaczającym nas światem rządzą ścisłe reguły, choć nie zawsze wydaje się to takie oczywiste, a dostrzeżenie istniejących prawidłowości wymaga analitycznego spojrzenia i pewnego doświadczenia. Jeszcze większego doświadczenia i głębszej wiedzy wymaga definiowanie tych zasad i zapisywanie ich w postaci prostych ciągów operacji określanych mianem algorytmów. Wbrew pozorom nie jest to jednak umiejętność nie do zdobycia, a znajdowanie rozwiązań problemów spotykanych w codziennym życiu jest zajęciem niezwykle rozwijającym intelektualnie i… może okazać się świetną zabawą!

Łatwo się o tym przekonać, czytając książkę Piramidy, szyszki i inne konstrukcje algorytmiczne. Prezentuje ona rzeczywiste problemy oraz sposoby ich analizowania dla wypracowania odpowiednich algorytmów, za pomocą których problemy te mogą zostać skutecznie rozwiązane, a także implementacje tych rozwiązań z wykorzystaniem komputerów. Ta niewielka książeczka umożliwia łatwe rozpoczęcie opracowywania metod praktycznego radzenia sobie z różnego rodzaju sytuacjami problemowymi, które spotyka się w codziennym życiu i stanowi doskonałe uzupełnienie książki Algorytmy napisanej przez tego samego autora.

Znajdziesz w niej:

Przykłady algorytmów w otaczającym nas świecie Rozwiązania typowych problemów logicznych i matematycznych Analizowanie, przeszukiwanie i porządkowanie zbiorów danych Zastosowanie rekurencji w praktyce Przenoszenie algorytmów na język zrozumiały dla komputerów

Znajduj skuteczne rozwiązania niewielkim kosztem!

Informacje dodatkowe o Piramidy, szyszki i inne konstrukcje algorytmiczne:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 1998 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Piramidy, szyszki i inne konstrukcje algorytmiczne

Piramidy, szyszki i inne konstrukcje algorytmiczne - opinie o książce