Płonący stos - Księga 1. Kielich wiatru, Krąg popiołów

Ja jestem nią.

Ona jest mną.

Jesteśmy czarownicami.

Dlaczego zostałyśmy rozdzielone?

Dlaczego teraz się spotkałyśmy?

I dlaczego obie kochamy tego jednego…

Thais: Nienawidzę Nowego Orleanu. Nienawidzę mojej nowej opiekunki, która pojawiła się znikąd, kiedy zginął mój tata. Nienawidzę całego mojego nowego życia i tego, że muszę zaczynać ostatnią klasę liceum w nowej szkole. Jakbym stała na krawędzi klifu i coś przerażającego miało mnie popchnąć w dół, w jakiś nieznany świat. Co tam znajdę? Siebie? A jeśli coś gorszego – prawdę o mojej przeszłości?

Clio: Dziś w szkole spotkałam drugą mnie. Mnie z innym imieniem, ale jednak mnie – z moimi czarnymi włosami, zielonymi oczami i identycznym znamieniem na policzku.

Jedna z tych historii o bliźniętach rozdzielonych po urodzeniu? O nie - prawda jest o wiele bardziej niesamowita, o wiele bardziej mroczna. A jej poszukiwanie połączy nas magią i krwią, i podzieli uczuciem do tego samego chłopaka...

Cate Tiernan to pseudonim literacki amerykańskiej pisarki, która zdobyła międzynarodową sławę seriami Płonący stos i Sweep, mrocznymi i romantycznymi powieściami o czarach i czarownicach. Cykl Sweep, sprzedany w ponad milionie egzemplarzy, jest ekranizowany przez wytwórnię Universal.

Powieścią Ukochany nieśmiertelny Cate Tiernan otworzyła w 2010 roku swoją najnowszą trylogię.

W Płonącym stosie autorka kreuje magiczną, a jednocześnie wiarygodną rzeczywistość, w której rozgrywa się historia dwóch sióstr. Ich głosy przeplatają się w kolejnych rozdziałach, z których każdy jest tajemniczy, niepokojący i każe zgadywać aż do końca.

Magiczny świat Tiernan jest piękny i romantyczny.

Informacje dodatkowe o Płonący stos - Księga 1. Kielich wiatru, Krąg popiołów:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2011-02-15
ISBN: 978-83-241-3879-1

Kup książkę Płonący stos - Księga 1. Kielich wiatru, Krąg popiołów

Płonący stos - Księga 1. Kielich wiatru, Krąg popiołów - opinie o książce

Avatar użytkownika - anita0201
anita0201
Przeczytane:2016-10-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Na początku książki nie mogłam dopasować do siebie wszystkich wątków, pogubiłam się. Jednak z każdą kolejną stroną wszystko wskoczyło na swoje miejsce. Historia ta zauroczyła mnie. Wciągnęła mnie w romans Luka, Clio i Thais.

Fabuła ciekawa - bliźniaczki rozdzielone po urodzeniu, odnajdują się już jako nastolatki; do tego jedna z nich odkrywa, że pochodzi z rodziny czarownic i ma zdolności magiczne, o czym wcześniej nie wiedziała. To akurat na plus.
Jednak narracja pierwszoosobowa, naprzemienna była dla mnie okrutnie męcząca; wywołała mętlik i poczucie zagubienia. Do tego ważniejsze od magii okazały się rozterki uczuciowe bohaterek, które mnie po prostu zmęczyły.

Avatar użytkownika - werka875
Przeczytane:2012-02-09, Ocena: 5, Przeczytałem,
Porwana w mrok
Cate Tiernan0
Okładka ksiązki - Porwana w mrok

Magia, nieśmiertelność i poszukiwanie swojego miejsca w życiu w kontynuacji powieści, która zachwyciła polskie czytelniczki. Żeby być razem, chcą...

Ukochany nieśmiertelny
Cate Tiernan0
Okładka ksiązki - Ukochany nieśmiertelny

Nastasya, na pozór zwykła szesnastolatka, razem z przyjaciółmi prowadzi rozrywkowe życie... już od czterystu lat. Aż do dnia gdy impreza...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;