Okładka - Po dwóch stronach barykady PRL

Data wydania: 2007
Kategoria: Historyczne
ISBN: 83-7447-066-6
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Po 1989 roku wielokrotnie w krzywym zwierciadle pokazywano najnowszą historię, a jednym z narzuconych fałszów było stwierdzenie, że w PRL wszyscy byli współodpowiedzialni za istnienie totalitarnego systemu. Pierwsza część książki pokazuje ludzi w różnych okresach życia służących komunizmowi, dla których PRL oznaczał drogę życiowej kariery, ale także szkołę cynizmu i zakłamania w totalitarnym państwie. Życiorysy wielu z nich są tylko pozornie znane i rozpoznawalne, bowiem przez wiele lat podlegały manipulacom i rozlicznym przemilczeniom. Część druga to portrety osób, które podjęły próbę dochowania wierności ideałom Niepodległej nawet w najtrudniejszych okresach polskiej historii. Z pewnością popełniali błędy, czasami się mylili - jednak odwaga i zwykła uczciwość pozwoliły im zachować ludzką godność niezaleźnie od okoliczności, w których przyszło im żyć i umierać. Dzisiaj losy i życiowe doświadczenia niektórych z nich wciąż giną w mrokach ludzkiej niepamięci.
Okładka - Po dwóch stronach barykady PRL Góry Polski
praca zbiorowa
Okładka - Po dwóch stronach barykady PRL Polska. Góry
Panek Marcin
Okładka - Po dwóch stronach barykady PRL Ferdynand Ruszczyc
Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska
Okładka - Po dwóch stronach barykady PRL Konie i jazda konna. Praktyczny poradnik
Maciej Mierzwa, Wojciech Mickunas
Okładka - Po dwóch stronach barykady PRL Kresy