Opis ksiązki
Kup Teraz

Po pierwsze śniadanie. Jak jedzą szczupli

Ocena ( 2 osoby )
5.5
Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2014-04-21
Kategoria: Kuchnia
ISBN: 978-83-7551-382-0
Liczba stron: 112
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Po pierwsze śniadanie. Jak jedzą szczupli

Poradnik dla osób, które wypróbowały już różne diety, mają za sobą nawet konsultacje dietetyka i całkiem długie okresy uzyskiwania normalnej masy ciała. Przyda się także osobom szczupłym, żeby zrozumiały, co robią inaczej niż osoby z nadwagą, i zachowały dobre nawyki do końca życia. Nie proponuje diety cud, ale przemyślenie naszego sposobu odżywiania i wdrożenie kilku zasad, które zapewnią nam ładną sylwetkę, dobre samopoczucie i pozwolą uniknąć chorób metabolicznych. Książka dedykowana wszystkim mamom i babciom, które w trosce o dzieci i wnuki przekarmiają je, ulegając niekontrolowanym prośbom o słodycze i fast foody, a następnie z tą samą troską próbują odchudzać.

Renata Ruszniak, absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie oraz Poradnictwa Żywieniowego i Dietetycznego Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie.  Udziela porad w warszawskiej Klinice Medycyny Estetycznej Rclinic osobom zdrowym, z nadwagą, niedoborami witaminowo-mineralnymi, odczuwającym chroniczne zmęczenie, nadmierną potliwość, chorym na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemię, czyli wszystkim potrzebującym pomocy w zakresie zmiany stylu odżywiania.

Recenzja
katechetka Linia koment
Przeczytane:2014-05-24, Na półkach: Przeczytałem,

Czasy współczesne obfitują w niezliczoność różnorakich diet. Ten modny trend nie zawsze jednak przynosi pozytywne efekty. Okazuje się bowiem, że skupienie się tylko i wyłącznie na ograniczeniu ilości pokarmów dostarczanych organizmowi przy niewłaściwym ich doborze może dać skutki przeciwne do zamierzonych. Książka Po pierwsze ŚNIADANIE. Jak jedzą szczupli jest wynikiem wieloletnich osobistych doświadczeń autorki, pragnącej zaszczepić w czytelniku zdrowe nawyki związane z odżywianiem.

W poradach Renaty Ruszniak czytelnik odnajdzie konkretną

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Mamalea plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,
Poradnik na temat odżywiania. Tak naprawdę podanych jest tu tylko kilka informacji, które zostały powtórzone na różne sposoby, by czytelnik lepiej je zapamiętał. Autorka tłumaczy bardzo prosto, wręcz łopatologicznie, co i jak należy jeść, by być zdrowym i szczupłym. Wyjaśnia dlaczego niektórzy ludzie tyją - poprzez analogię do zawodników sumo, którzy ćwiczą na czczo i zjadają jedynie dwa posiłki dziennie. Tekst uzupełniony jest tabelkami i schematycznymi rysunkami zapadającymi w pamięć. Znajdziemy tu też rozróżnienie węglowodanów "złych" od "dobrych", produktów znacznie podwyższających cukier we krwi od tych z niskim indeksem glikemicznym. W tej książce nie ma zbędnych słów, jest samo sedno, esencja z informacji, które można znaleźć porozrzucane w wielu innych publikacjach dietetyków i lekarzy. W dodatku są to informacje potwierdzone, a nie bełkotliwa argumentacja próbująca przekonać do "podejrzanej" diety. Polecam do przeczytania i stosowania! Od dziś dzień zaczynamy od sporej porcji owsianki :-) Smacznego!
annna84 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,
Bardzo ciekawa książka, którą polecam każdemu, kto chce odżywiać się świadomie. O tym, dlaczego śniadanie jest tak ważne, co to jest insulinooporność, jak rozłożyć posiłki w ciągu dnia i jakich produktów unikać. Dużo pożytecznych informacji, które każdy powinien wiedzieć. Książka, do której będę często wracać, żeby utrwalić sobie najważniejsze rzeczy.
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Mariita Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
katechetka Linia koment
Przeczytane:2014-05-24, Na półkach: Przeczytałem,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów