Opis ksiązki
Kup Teraz

Pocałunek Gwen Frost. Akademia Mitu II

Ocena ( 6 osób )
4.5
Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2013-02-21
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-63579-20-3
Liczba stron: 304
Dodał/a książkę:Dreams
Gwen Frost żyje. Jeszcze. Bo żniwiarze, wysłannicy boga chaosu, zamierzają ją zabić. Dlatego dziewczyna musi nauczyć się walczyć. Jej trenerem, w Akademii Mitu, jest atrakcyjny Logan Quinn, w którym Gwen potajemnie się podkochuje. Komplikacje są nieuniknione, gdyż Spartanin na początku roku szkolnego złamał jej serce. Wyjazd na narty jest dla niej dobrą okazją, aby odpocząć od ciężkich treningów. W górskim kurorcie poznaje uroczego Prestona. Szybko jednak okazuje się, że dziewczyna ma na głowie nowe zmartwienie: wrogowie Akademii Mitu depczą jej po piętach także poza murami szkoły i nie spoczną, póki raz na zawsze się jej nie pozbędą…
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
karola137 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-04, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2015 roku,
Kolejna część serii o Akademii Mitu nie zawiodła mnie i zupełnie spełniła moje oczekiwania. Nie była zbyt wymagająca - odpowiednia do mojej obecnej sytuacji z wolnym czasem. Gwen po raz kolejny zmierzyła się ze żniwiarzem, walka nie była prosta, ale zawsze przy swoim boku ma Logana - swojego osobistego rycerza. I jak sam tytuł mówi doczekaliśmy się pocałunku! Mam nadzieję, że w kolejnej części Gwen z Loganem będą wreszcie razem, co uczyni ich jeszcze silniejszych. No i oczekuję w końcu jakiegoś rozwinięcia dotyczącego psychometrii głównej bohaterki, bo jak na razie ma tylko dwa zastosowania, ale przecież oczekujemy dużo więcej od wybranki Nike!
Tala_1986 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-09, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Do recenzji,
Psychometria według wyjaśnień zawartych w Wikipedii, to dział psychologii zajmujący się teorią i praktyką stosowania testów psychologicznych, aby zdobyć odpowiednie statystyki. Jednak według Jennifer Estep jest to dar poznania przeszłości po przez dotyk. Taki talent posiada właśnie główna bohaterka jej młodzieżowej serii noszącej tytuł Akademia Mitu. Pocałunek Gwen Frost jest jej drugim tomem.

Walka dobra ze złem trwa od... od zawsze. A skoro tak jest to pewnie nic się nie stanie, gdy przez jakiś czas się o niej zapomni i odda błogiemu lenistwu i balangowaniu podczas wyjazdu w góry na zimowy festyn. Z takiego przynajmniej założenia wychodzi większość uczniów Akademii Mitu. Jednak Gwen Frost nie ma w tym gronie. Dziewczyna wie, że cały czas powinna pozostać czujna i szkolić się w walce, aby nie ułatwiać zadania żniwiarzom chaosu (wyznawcom Lokiego), którzy na nią polują. Chce jednak zapomnieć o uczuciu jakim obdarzyła Logana Quina, atrakcyjnego Spartanina i jednocześnie swojego trenera. Okazja nadarza się gdy Gwen poznaje przystojnego i uroczego Prestona, a przecież wiadomo nie od dziś, że ogień należy zwalczać ogniem. Jednak nie wszystko idzie tak jak powinno.

Jennifer Estep jest zaliczana do najpopularniejszych, amerykańskich pisarzy romansów, a także fantasy i science-fiction. Jej książki są zróżnicowane nie tylko w tematyce, ale także w docelowej grupie odbiorców do jakich są kierowane.

Nie wiem czy to tylko moje odczucia, ale w trakcie lektury tego tomu miałam nieodparte wrażenie, że już kiedyś czytałam o podobnych wydarzeniach rozgrywających się w zbliżonej scenerii. Aż pogrzebałam w internecie, aby sprawdzić, która z tych powieści została wydana wcześniej. Niestety, okazało się iż Jennifer Estep naprawdę mogła wzorować się na drugim tomie Akademii Wampirów. Pomiędzy oboma książkami są trzy lata różnicy. Trochę szkoda, ponieważ (o ile rzeczywiście coś takiego miało miejsce) historia Gwen miała szansę obronić się sama. W końcu co może być ciekawszego od połączenia rzeczywistości z mitologią.

Przechodząc jednak do właściwej części recenzji: mimo tych podobieństw, nie mogę powiedzieć aby historia nie była wciągająca. Była i to nawet bardzo, szczególnie w scenach w których brali udział Gwen oraz Logan. Ich wątek podobał mi się najbardziej. Natomiast jeżeli chodzi o pozostałą część fabuły, to tu znowu poczułam spory zawód. Estep nie pokusiła się bowiem o nic innowacyjnego... ba, nie znalazłam tutaj nawet żadnych nowych wątków mogących znacząco podnosić atrakcyjność książki. Jest to szczególnie widoczne w motywie zagrożenia czyhającego na główną bohaterkę. Ponownie bowiem poluje na nią mityczny potwór nasłany przez żniwiarzy Lokiego. Jedyna różnica polega na tym, że nie jest to już grasownik nemejski, a fenrir.

Akcja mnie do przodu, ale szczerze mówiąc to brakowało mi w tym wszystkim jakiejś logiki i spójności. Co więcej, przez cały czas lektury miałam wrażenie, że każde z wydarzeń jakie w danym momencie miałam okazję poznawać, rozgrywało się gdzieś daleko przede mną, a ja po prostu byłam widzem siedzącym gdzieś w ostatnim rzędzie. Z tego powodu w ogóle nie mogłam wczuć się w historię i dać się porwać tak całkowicie. Jak już wspominałam wcześniej, tylko wątek miłosny Logana i Gwen jako tako wynagradzał mi chwile goryczy.

Podsumowując. Lektura Pocałunku Gwen Frost pozostawiła we mnie słodko-gorzką nadzieję, bo mimo wad nie mogę powiedzieć, aby nie interesował mnie dalszy rozwój historii Gwen Frost. Jednak teraz wiem, że nie mogę wymagać nie wiadomo czego. Po prostu nastawić się na odprężającą lekturę, tylko tyle lub aż tyle.
Salianna Linia koment
Przeczytane:2016-02-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Wyzwanie - fantastyka 2016 ,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
natkazpietruszki Linia koment
Przeczytane:2015-01-04, Na półkach: Przeczytałem,
EvilAngel16 Linia koment
Przeczytane:2014-12-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Nudhar Linia koment
Przeczytane:2014-05-04, Na półkach: Przeczytałem,
aniaraven Linia koment
Przeczytane:2014-04-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Pocałunek Gwen Frost. Akademia Mitu II Dobra nowina - historie biblijne
Billy Graham
Okładka - Pocałunek Gwen Frost. Akademia Mitu II Hotel nad oceanem
Colleen Coble
Okładka - Pocałunek Gwen Frost. Akademia Mitu II Droga Karolino...
Kristy Woodson Harvey
Okładka - Pocałunek Gwen Frost. Akademia Mitu II Boskie lato
Denise Hunter
Okładka - Pocałunek Gwen Frost. Akademia Mitu II Irlandzkie Łąki
Susan Anne Mason
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów