OPIS KSIĄŻKI:

5.3
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2011-11-09
Dodał/a książkę:czytam
Kolekcja "Poczytaj mi, mamo" to upominek dla kilku pokoleń czytelników z okazji dziewięćdziesiątych urodzin "Naszej Księgarni". Postanowiliśmy zebrać w paru tomach najpiękniejsze książeczki, jakie przez lata ukazywały się w tej serii, i wydać je w niezmienionej szacie graficznej, aby bajkom naszych wielkich pisarzy znów towarzyszyły niezapomniane, przemawiające do wyobraźni ilustracje.

Po entuzjastycznym przyjęciu "Księgi pierwszej" czas na "Księgę drugą": tym razem wraz z Piotrusiem będziemy czekać na złotego konia, z kaczuszką, która przemoczyła nóżki, zwiedzimy Wronią, Szczyglą, Pawią i inne ptasie ulice, poznamy bliższych i dalszych krewnych zarozumiałej łyżeczki, z babcią i jej kurką-złotopiórką polecimy aeroplanem. A to przecież dopiero początek...
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 (253) książki w 2014,Dla dzieci,Mam,
Doskonale utrzymany poziom z tomu pierwszego. Tu także mamy 10 kolorowo ilustrowanych bajeczek w większości pisanych prozą, ale jest też trochę wierszowanych. Bardzo podobają mi się ilustracje Lutczyna, który ilustrował dwie historyjki z tego zbioru.

Spodobał mi się też wstęp, dzięki któremu zwróciłam uwagę na niektóre szczegóły w czytanych później bajkach. Za duży plus książki uważam pojawienie się opowiadania Małgorzaty Musierowicz, która udowadnia, że potrafi dobrze pisać nie tylko dla młodzieży, ale także dla najmłodszego czytelnika.

Po takiej lekturze nie pozostaje mi nic innego, jak tylko sięgnięcie po dokładkę.
gan1983 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-26, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Dla dzieci,Mam,WYZWANIE 12 KSIĄŻEK 2014,
Przy tomie drugim miałem podobne odczucia, co przy pierwszym. Bajki przyjemnie się czyta, ale to już nie to samo niż kiedy było się dzieckiem. Tym razem żadnej z tych historyjek nie znałem wcześniej.
CicheBaBum Linia koment
Przeczytane:2016-10-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,