Poczytaj mi, mamo. Księga piąta

Tom 5 cyklu Poczytaj mi, mamo

Kolekcja „Poczytaj mi, mamo” to niezwykły upominek dla paru pokoleń czytelników z okazji dziewięćdziesiątych urodzin „Naszej Księgarni”. W „Księdze piątej” pan Maluśkiewicz będzie niestrudzenie wypatrywał wieloryba, wybredny ślimak odrzuci sporo ciekawych ofert mieszkaniowych, czarny kocur zauważy natomiast, że jeśli chce się słuchać koncertu, trzeba zrezygnować z kolacji. Zosia, zamknięta w pudełku od zapałek, zrozumie, że nie wolno krzywdzić żadnych żyjątek, straszny Bijacz zmieni się w zupełnie zwyczajnego Jurka… A pewna zarozumiała dziewczynka spróbuje was przekonać, że jest najładniejsza i najmądrzejsza z całej zerówki… Sami zdecydujcie, czy jej wierzycie.

W tym tomie znajdziecie następujące poczytajki:
"Pan Maluśkiewicz i wieloryb"
"Kredki"
"Wielka przygoda małej Zosi"
"Bijacz"

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2014-11-19
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Tłumaczenie: brak
Ilustracje:Zdzisław Byczek, Janina Krzemińska, Mieczysław Kwacz, Wanda Orlińska, Mirosław Pokora, Grażyna Rogowska, Zdzisław Witwicki

Kup książkę Poczytaj mi, mamo. Księga piąta

Poczytaj mi, mamo. Księga piąta - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2016-11-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 (285) książki w 2016 roku, Dla dzieci, Mam,
Kolejny tom ksiażeczek z dziecińtwa za mną. I kolejny raz nie zawiodłąm się na nich. Dobry wybór, różnorodność i piękne kolorowe ilustracje. Żeby nie było nudno mamy tu przemieszane wierszowane historie z prozą.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2015-03-22,
Jako że ten zbiór opowiadań jest dla mnie dopiero pierwszym spotkaniem z książkami "Poczytaj mi mamo", chciałbym wyrazić moje zafascynowanie i entuzjazm względem tego projektu. Dla młodych pasjonatów literatury styczność z tak różnorodnymi historiami, różniącymi się od tych, które czytają zazwyczaj, będzie niezapomnianą przygodą, a dorośli czytający te opowiadania swoim pociechom przeniosą się w dawne czasy, co, jak wszyscy wiedzą, sprawi im niewypowiedzianą radość. Pomysł na zebranie wszystkich tych historii w ich pierwotnej formie jest niesamowicie trafiony i skazany na sukces. Moim największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście okładki starych wydań. Naprawdę wspaniale jest przeglądać ilustracje pierwszych wydań najpopularniejszych bajek dla dzieci. Może nie odczuwam tego tak mocno jak należy, ale jestem pewien, że dorośli skaczą z radości widząc książki ich dzieciństwa zebrane w jednym miejscu. Zadbano oczywiście o to, żeby w księdze piątej znalazły się bajki, które zarówno sprawią młodszemu czytelnikowi multum radości i czegoś go nauczą. Czytane historie, które szkraby obserwują z zapartym tchem niosą ze sobą wiele przeżyć. Radość, fascynację, smutek. A wszystko to zwieńczone morałem, którego ciężko nie zauważyć. Myślę, że młodsi czytelnicy z łatwością odkryją ich sens, a wiele z nich z pewnością te nauki weźmie sobie do serca. To jest chyba najwspanialsze w tych opowiadaniach.