Pod słońcem Toskanii

Pod słońcem Toskanii to opowieść życia autorki, która po przykrych osobistych przejściach zaczyna wszystko od nowa: kupuje stary dom na toskańskiej wsi, z wielką miłością i pietyzmem go odnawia, rozkoszuje się leniwie płynącym życiem włoskiej prowincji, urodą zabytków, smakiem wymyślonych przez siebie potraw - bo jest ona wielkim smakoszem i doskonałą kucharką; dwa rozdziały książki to po prostu zestaw niezwykle oryginalnych przepisów kulinarnych.

Informacje dodatkowe o Pod słońcem Toskanii:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 1996 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7337-570-3
Tytuł oryginału: Under the Tuscan Sun
Tłumaczenie: Zofia Kierszys

Kup książkę Pod słońcem Toskanii

Pod słońcem Toskanii - opinie o książce

Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2014-04-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku, Audiobook,
Za oknem pogoda nie ciekawa a ja za sprawą książki rozkoszuje się słońcem Toskani. Książka może nie porywa czytelnika zawrotną akcją ale bardzo przyjemnie się ją czyta (właściwie słucha). Autorka zawarła w treści tej książki niesamowite włoskie przepisy kulinarne. Wspomniana również została tutaj fachowa praca polskich specjalistów budowlanych ;), polski mur ;). Jest to książka momentami bardzo zabawna ale też po niekąd prawdziwa. Praca włoskich specjalistów liczona w dniówkach rozbawiała mnie bez reszty.
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2011-11-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki na długi wieczór, Mam,
Kolejna podróż do Włoch, tym razem "czytelnicza" i to w czasie, gdy u nas nie "chce się nosa wystawiać", a tam słońce, krajobrazy i smaki Toskanii. Wszystko odpowiednio doprawione szczyptą zadumy i humoru...
Avatar użytkownika - halina-k
halina-k
Przeczytane:2011-06-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki na długie wieczory, Mam,
Ciekawa, napisana z humorem opowieść. Czytając ją ma się wrażenie, że uczestniczymy w przeżyciach autorki. Dużo lepsza niż film.
Avatar użytkownika - mosiek
mosiek
Przeczytane:2013-10-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam,
Przeczytałam tą książkę przed podróżą do Włoch. Narobiła mi takiego apetytu (pod każdym znaczeniem) na to miejsce, że nie mogłam doczekać się wyjazdu. Książka jest świetna, aż chce się rzucić wszystko i kupić dom w Toskanii. Polecam gorąco :)
Avatar użytkownika - Alis17
Alis17
Przeczytane:2013-07-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Cudowna opowieść dziejąca się w urokliwym miejscu jakim jest Toskania! :) Kocham to miejsce i pragnę tam pojechać :)
Avatar użytkownika - agamaxo
agamaxo
Przeczytane:2013-05-24, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
tą książkę zapewne czytało wielu )) a jeszcze więcej widziało film. Książkę polecam. Dobrze się czyta.
Avatar użytkownika - edytadt
edytadt
Przeczytane:2021-11-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Uwielbiam Toskanię, książka jest doskonałą odskocznią od codzienności.

Dotarłam do 60 strony i po konsultacji na forum "Wciągam książki" która działa na portalu facebook porzuciłam ją bez żadnych szans na powrót.

To nie lektura dla wszystkich , raczek dla tych bardziej cierpliwych a ja do takich nie należę jak widać, mimo, że wydawało mi się, że jest inaczej.

Prze całe 60 stron dowiedziałam się, ze bohaterka - amerykanka kupiła dom w Toskani. Reszta to opisy domu, z czego jest zrobiony, jakiego koloru są ściany, gdzie jest pleśń, gdzie trzeba zrobić generalny remont, oraz co rośnie w okolicy. Nazwy roślin, ich odmiany, kolory, zupełnie wygląda to tak, jakby autorka zajęła się zielnikiem... Ja nie mam zamiaru zakładać zielnika, więc ilośćopisów uwazam za zbędne. Dla mnie ta książka to totalny " niewypał" i strata czasu. Podobno film jest lepszy...

Avatar użytkownika - Inka
Przeczytane:2014-02-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 2004,
A Year in the World
Mayes Frances0
Okładka ksiązki - A Year in the World

The author who unforgettably captured the experience of starting a new life in Tuscany returns to immerse herself - and her readers - in the sights, aromas...