Podarunek

Natan Hurst, cierpiący na Syndrom Tourette’a pracownik działu ochrony sieci sklepów muzycznych, nienawidzi świąt Bożego Narodzenia. Choinka i prezenty od lat przypominają jedynie o tragicznych wydarzeniach, które zniszczyły mu dzieciństwo. Kolejną zbliżającą się Gwiazdkę spędziłby zapewne samotnie, gdyby nie zamieć śnieżna, odwołany przedświąteczny lot i przypadkowe spotkanie z młodą kobietą i jej dziećmi.

Informacje dodatkowe o Podarunek:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2009 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: The Gift
Tłumaczenie: Katarzyna Procner-Chlebowska

Kup książkę Podarunek

Podarunek - opinie o książce

Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2016-03-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Jest czas Bożego Narodzenia. Natan Hurst, na lotnisku, udziela pomocy matce z dwójką dzieci. Nie spodziewa się, że ten gest dobroci zostaje nagrodzony zniknięciem objawów jego nieuleczalnej choroby neurologicznej, na którą cierpiał od dzieciństwa. Collin, dziesięcioletni chłopiec, obdarza tytułowym podarunkiem wybrane osoby tracąc przy tym siły i powodując postępowanie swojej choroby. Książka zmusza do refleksji, wyciąga wiele wniosków, a także wzrusza. Niezapomniana lektura, nie tylko na czas świąt.
Avatar użytkownika - Daisy
Daisy
Przeczytane:2015-08-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Świąteczne wyzwanie 2015,
Książka o wielkiej magii jaką mają w sobie święta Bożego Narodzenia...Evans jak zwykle wyciska czytelnikowi łzy z oczu.

W chwili wytchnienia wzięłam książkę Richarda Paula Evansa. Wchłonęłam ją od razu, nie mogąc się od niej oderwać...Książka opowiada o pewnym mężczyźnie - Natanie, który cierpi na chorobę Tourette'a. Natan ma złe wspomnienia z dzieciństwa i dlatego nie cierpi Świąt Bożego Narodzenia. Podczas śnieżycy mężczyzna utyka na lotnisku i tam poznaje kobietę, która podróżuje z dwójką dzieci - chłopczykiem (Collinem), który jest nieuleczalnie chory i dziewczynką (Elizabeth). Natan nie wie, że ta znajomość odmieni jego życie. Po dotknięciu chłopca mężczyzna zdrowieje.Podczas nieoczekiwanego wypadku, gdzie wpada pies samochód Collin przywraca psa do życia. Świadkiem tego zdarzenia jest kobieta, która potrąciła psa i ma również umierającego syna. Wkrótce Collin odwiedza i go uzdrawia, jednak każde uzdrowienie kosztuje go bardzo dużo siły. Niestety informacje przeciekają do mediów i życie rodzinne samotnej matki przewraca się do góry nogami. Wtedy z pomocą przychodzi Natan. Jak zakończy się historia niezwykłego chłopca?
Historia Evansa wzbudziła we mnie ogromne emocje. Tak ogromne, że poleciały łzy, choć zdarza mi się to niezmiernie rzadko. Powieść jest bardzo życiowa i refleksyjna. Kilka cytatów pozwoliłam sobie zapisać i z pewnością będę wracać do nich zarówno w myślach, jak i w prawdziwym życiu. To jest jedna z tych książek, które zapamiętam na długo. Historia jest tak piękna, że brak słów...

Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-10-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, pożyczone ;),
Kolejna piękna historia tego autora. Książkę pochłonęłam jednego dnia w ciągu dosłownie kilku godzin, wciągała tak bardzo że trudno było się od niej oderwać. Bohaterem i zarazem narratorem książki jest mężczyzna cierpiący na chorobę Tourette'a. Natan (bo tak ma na imię ten mężczyzna) nie lubi Świąt Bożego Narodzenia ponieważ związane z nimi są same złe wspomnienia. Podczas powrotu z delegacji zostaje uwięziony przez śnieżycę na lotnisku, gdzie poznaje kobietę z dwójką dość małych dzieci. Chłopiec (Collin) jest poważnie chory, ma białaczkę i jest po chemioterapi, drugim z dzieci jest wesoła dziewczynka o imieniu Elizabeth. Natanowi nigdy nie przyszłoby do głowy że ta znajomość zmieni jego życie, gdyż chłopiec którego niedawno poznał ma niesamowity dar, Collin leczy przez dotyk, Jest to bardzo wielka tajemnica gdyż gdyby ludzie dowiedzieli się o tym to chłopiec miałby straszny problem gdyż każdy chciałby aby aby uzdrowiono kogoś z jego bliskich. Za przyczyną nieszczęśliwego przypadku (pies wpada pod koła i Collin go uzdrawia na oczach kobiety która potrąciła psa a która ma poważnie chorego syna) tajemnica wychodzi na jaw i nawet ojciec zaczyna się interesować synem a właściwie zrobieniem interesu ja jego darze. Kolejna książka którą warto polecić.
Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2014-08-09, Ocena: 6, Przeczytałam, ***Rak nieborak,

„Podarunek” to kolejna niezwykle mądra i wzruszająca powieść Pana Evansa, którą miałam przyjemność poznać. Już dawno nie czytałam książki, która zmusiłaby mnie do wylania tylu łez.
Ale od początku…

Natan Hurst jest raczej samotnym mężczyzną. Jego życie wypełnia praca i liczne wyjazdy służbowe. Podczas jednej z takich delegacji poznaje na lotnisku kobietę z dwojgiem dzieci. Okazuje się, że Addison jest po rozwodzie i samotnie wychowuje 9-letniego Collina i 3-letnią Lizzy. Jej synek jest chory białaczkę i właśnie przeszedł chemioterapię. Córeczka to „żywe srebro” – ufna i otwarta dziewczynka. Natan, pomimo swojego złego samopoczucia i zapalenia oskrzeli, postanawia bezinteresownie pomóc kobiecie i ofiarować swój pokój hotelowy, po tym jak śnieżyca uniemożliwiła im dalszą podróż. Addison i jej dzieci polubiły Natana, a Collin postanowił ofiarować mężczyźnie niecodzienny podarunek – chłopiec sprawił, że Hurst wyzdrowiał nie tylko z przeziębienia, ale pozbył się także nieuleczalnych tików i zachowań znanych jako choroba Tourette’a. Niezwykłe zdolności chłopca trzymane były dotąd w ścisłej tajemnicy, ale gdy pewnego dnia Collin przywrócił życie potrąconemu psu, wokół jego osoby zrobiło się bardzo głośno. A po tym jak uzdrowił umierającego nastolatka cierpiącego na nowotwór mózgu nie dało się już utrzymać tajemnicy. Pod domem Addison pojawiła się prasa oraz inne osoby oczekujące pomocy, ale także te, szukające taniej sensacji. Collin to niezwykły chłopiec, który poza cudowną mocą uzdrawiania ma również kontakt ze światem pozaziemskim, jest swego rodzaju łącznikiem pomiędzy Niebem i ziemią.

Jak zakończy się ta historia? Czy pomimo swojej choroby chłopiec nadal będzie mógł pomagać ludziom?

Richard Evans podzielił się z czytelnikami niewiarygodną opowieścią. Z jednej strony można ją traktować z przymrużeniem oka jako dobrze zredagowaną historyjkę, ale można również odnaleźć w niej nadzieję i głęboką wymowę. Wiele osób zastanawia się nad tym, co się dzieje po śmierci i czy w ogóle jest coś po tej drugiej stronie. Ale niezależnie od tego czy istnieje jakieś „potem”, czy też nie, powinniśmy żyć w taki sposób, aby stanąwszy kiedyś u kresu nie doznać rozczarowania. Mnie prawdziwie urzekła historia Collina, która pomimo swojego tragizmu niesie optymizm i nadzieję. Z takich powieści każdy może wynieść coś dla siebie.

„Nie ma takiego cierpienia, którego miłość nie byłaby w stanie uleczyć.”

Polecam.

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-03-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
Piękna opowieść o życiu dla życia, o podarowaniu swojego życia dla życia innych, i to nie w przenośni ale dosłowinie. Czasem się zastanawiam ilu Collinów spotykam w swoim życiu? Czy sama powinnam być takim chłopcem, przez którego dzieje się tak wiele dobra, i to jakiego dobra!!! Wspaniała opowieść o nadziei, której wcale nie tak łatwo stracić!!! Rewelacyjny język i lekki styl Autora! POLECAM!!!!
Avatar użytkownika - Veverka
Przeczytane:2015-11-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Dziennik Noel
Richard Paul Evans0
Okładka ksiązki - Dziennik Noel

Miliony fanów, noce w luksusowych hotelach, podróże pierwszą klasą. Życie Jacoba Churchera, uwielbianego autora, przypomina piękną powieść...

Ścieżki nadziei
Richard Paul Evans0
Okładka ksiązki - Ścieżki nadziei

Po śmierci ukochanej żony, utracie domu i pracy Alan wyruszył w pieszą podróż przez całą Amerykę. Sam. Z jednym plecakiem. Z mnóstwem pytań...