OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Data wydania: brak danych
Kategoria: Inne
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Oddana do rąk Czytelników książka jest kontynuacją serii wydawniczej prezentującej dorobek orzecznictwa sądów administracyjnych w sprawach podatkowych. Dokonując wyboru, autorzy starali się uwzględnić wszystkie orzeczenia, które decydowały o ukształtowaniu się określonej linii orzecznictwa albo miały znaczenie dla praktyki samorządowych organów podatkowych. W niektórych wypadkach powołano orzecznictwo odmiennie interpretujące określoną normę prawną, uznając, że różnorodność prezentowanej argumentacji jest cenna dla ukształtowania się trwałej i jednolitej linii orzecznictwa. Na przestrzeni ostatnich lat stan prawny ustaw podatkowych, regulujących podatki i opłaty samorządowe, ulegał wielokrotnym zmianom. Autorzy opracowania, uwzględniając je, starali się, aby na ich tle prezentowane było również orzecznictwo sądowe, które ze względu na swój uniwersalny charakter nie straciło aktualności, również w zmienionym stanie prawnym. Publikacja jest skierowana do szerokiego grona: podatników, pracowników samorządowych organów podatkowych, studentów wydziałów prawa i administracji oraz wszystkich, którzy zainteresowani są orzecznictwem podatkowym. Opracowanie zostało przygotowane przez zespół asystentów i referendarzy sądowych: Magdalenę Gródecką, Tomasza Grzybowskiego, Lucynę Kaligowską, Krzysztofa Kołtana, Krzysztofa Zaorskiego, pod redakcją sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego Bogusława Dautera.
Sumire Linia koment
Cień jabłoni