Podpowiedź serca

Kiedy Joanna Suska prosi swoją siostrę bliźniaczkę, by zastąpiła ją na spotkaniu firmowym z ważnym klientem, nawet nie podejrzewa nadejścia kłopotów. Niedługo potem dochodzi do niezręcznej sytuacji, która staje się momentem zwrotnym jej życia. Wszystkie przekonania i zasady, którymi Joanna dotąd się kierowała, przestają się liczyć. Kobieta porzuca swoje ułożone, idealne życie i wyrusza w świat, by odkryć, co się dla niej naprawdę liczy. Niespodziewanie trafia do nadmorskiej miejscowości na zachodzie Prowansji i tam poszukuje odpowiedzi na dręczące ją pytania. Czy ktoś pospieszy z podpowiedzią?

Informacje dodatkowe o Podpowiedź serca:

Wydawnictwo: Black Publishing
Data wydania: 2015-04-22

Kup książkę Podpowiedź serca

Podpowiedź serca - opinie o książce

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2016-03-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
Autorka urzekła mnie przepięknymi opisami krajobrazów Prowansji. To książka o tym, czego tak naprawdę potrzebujemy, nawet jeśli sami nie jesteśmy tego świadomi. Ciepła i wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości, zaufaniu skłaniająca do refleksji nad naszym życiem.
Nigdy nie miałam siostry bliźniaczki, więc domyślam się tylko, że zamiana ról między siostrami to dobra zabawa. Niestety do czasu. Nasza bohaterka nie wyszła na tym za dobrze, a może jednak... Do zaplanowanego ślubu nie doszło, zwolniła się z dobrej pracy, a jednak to co robiła dalej w życiu po prostu jej sprawiało radość. A oto chyba chodzi w życiu, aby być szczęśliwym. Polecam, nie tylko bliźniaczkom.
Avatar użytkownika - AnnaBook
AnnaBook
Przeczytane:2019-05-03, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Książka krótka, lekka, łatwa i przyjemna. Tylko tyle i aż tyle, bowiem jest to doskonałe czytadło na popołudniowo- wieczorny relaks. Dużym atutem są opisy piękna Prowansji. Aż się rozmarzyłam i zapragnęłam zobaczyć te cuda na własne oczy. Powieść czasem trąci sentymentalizmem i infantylnością (może jestem jednak zbyt wielką fanką kryminałów), ale nie przeszkadzało to w ogólnym odbiorze książki. Czytało się bardzo sympatycznie.

Avatar użytkownika - Saucy
Saucy
Przeczytane:2018-09-18, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2018,

Książka kojarzy mi się trochę z Harlequinem. Jest to opowieść o kobiecie, która stwierdza, że czegoś jej w życiu brakuje. Rzuca wszystko i jedzie w świat gonić swoje marzenia. Tak przez przypadek trafia do małej wioski w Prowansji i również przez przypadek znajduje pracę, poznaje mężczyznę i zaczyna wieść życie, które jej odpowiada. Wszystko kończy się wielkim romansem, który nie ma szans na przetrwanie, jednak sploty losu doprowadzają w końcu do szczęśliwego zakończenia.

„Podpowiedź serca” to debiutancka powieść Małgorzaty Łatki. Jak możemy przeczytać we wstępie do książki znaczna część informacji o prowansalskim miasteczku i wydarzeniach z nim związanych jest prawdziwa. W mojej ocenie właśnie ten autentyzm czyni tę historię jeszcze bardziej interesującą. Autorka opowiada historię Polki, która zamyka za sobą drzwi do przeszłości i udaje się w podróż po Europie, aby odnaleźć drogę do samej siebie. I co ciekawe, w efekcie tych wojaży i poszukiwań Joanna Suska – bohaterka i narratorka powieści zupełnie zmienia swoje życie i dość niespodziewanie odnajduje swoje miejsce na ziemi. Miasteczko Saintes-Maries-de-la-Mer w rejonie Camargue oraz pewien intrygujący, tajemniczy mężczyzna to dwa obiekty, dla których Joanna jest w stanie oddać swoje, wciąż poszukujące serce. Towarzysząc bohaterce w jej zmaganiach z losem, który nie zawsze bywa łaskawy, uczestniczymy w intrygujących i emocjonujących wydarzeniach. Poznajemy prowansalską kulturę, tamtejsze zwyczaje i niesamowitych mieszkańców, którzy często przeczą ogólnie przyjętym stereotypom. Kibicujemy Joannie w jej nowej pracy, w przyjaźni z tajemniczym Markiem i w powstawaniu ich wspólnego przedsięwzięcia.

Co z tego wynikło… sięgnijcie koniecznie po książkę. Nie będę zdradzać szczegółów, dodam tylko, że magiczna i urokliwa Prowansja ze swoim niepowtarzalnym klimatem, gościnnością i pięknem krajobrazu oczarowała już wielu, poczynając od artystów, malarzy, aktorów, muzyków, a na zwykłych podróżnikach kończąc.
Dlatego zasiadając do lektury miejcie na uwadze, że ten niesamowity region może skraść i Wasze serce. A jeśli tak się stanie to po prostu spakujcie swój bagaż i podążajcie za Joanną na południe Francji, aby tam usłyszeć podpowiedź własnego serca.

Polecam serdecznie.

Przeczytane:2015-07-01, Ocena: 4, Przeczytałem, Przeczytane,
Matnia
Małgorzata Łatka 0
Okładka ksiązki - Matnia

Makabryczne odkrycie nad Wisłą mobilizuje całą krakowską policję i elektryzuje opinię publiczną. Zmasakrowane ciało uniemożliwia identyfikację. Komisarz...

Kamfora
Małgorzata Łatka0
Okładka ksiązki - Kamfora

W centrum Krakowa dochodzi do wstrząsającego odkrycia. Brutalnie okaleczone ciało kobiety zostaje odnalezione w parku. Przyczyna śmierci – liczne...