Pogodynek

Upalne lato w Minnesocie. Pozorny spokój niszczy niespodziewane tornado. W tym samym czasie, w brutalny sposób zostaje zamordowana młoda kobieta. Kolejne gwałtowne burze, wyjątkowe mrozy i nieoczekiwane powodzie coraz częściej zaskakują mieszkańców stolicy stanu. Jednocześnie odnajdywane są ciała następnych ofiar psychopatycznego mordercy, a ludzie dopatrują się w pogodowych anomaliach związku ze śmiercią kobiet. Kiedy podejrzenie pada na telewizyjnego pogodynka, Dixona Bella, bliski przyjaciel postanawia oczyścić go z zarzutów. Zdaje sobie jednak sprawę, że jego nadprzyrodzony dar przewidywania pogody, może mieć coś wspólnego z serią krwawych morderstw. "Pogodynek" to pierwsza powieść w serii bestsellerowych thrillerów współczesnych autorów.

Informacje dodatkowe o Pogodynek:

Pogodynek - opinie o książce

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2014-09-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Zabójca zawsze wybiera młode, bardzo piękne kobiety, dusi je i znika. Jest przy tym do tego stopnia perfekcjonistą, iż nie pozostawia po sobie prawie żadnych śladów, działając zarówno za dnia, jak i w nocy. Dixon Bell to człowiek o sympatycznym usposobieniu, choć niezbyt urodziwy, posiadający za to unikalny dar - wyczuwanie pogody. Co łączy prezentera pogody z seryjnym zabójcą? Ja osobiście prowadziłam własne śledztwo przez wszystkie 468 stron książki przy udziale systematycznie wzrastającego napięcia. Brawa dla autora należą się za wprawne operowanie językiem naukowym i potocznym. Autor na trzy lata zatrudnił się w telewizji. Który pisarz tak poważnie podchodzi do zbierania materiałów? "Pogodynek" to mieszanka dramatu obyczajowego, powieści dokumentalnej traktującej o dziennikarstwie i meteorologii oraz dobrego kryminału.
Najlepszy thriller jaki miałam okazję przeczytać. Niesamowicie trzyma w napięciu, a po skończeniu tej książki musiałam jeszcze chwilę nad nią pomyśleć, bo nie mogłam uwierzyć, że akurat tak się skończyła :)
Avatar użytkownika - Slavek
Slavek