Opis ksiązki
Kup Teraz

Pojedynki, biesiady, modlitwy. Świat średniowiecznych rycerzy

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2016-07-06
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-65156-07-5
Liczba stron: 71
Dodał/a książkę:czytam
Krew, honor i wiara - poznajcie świat średniowiecznych rycerzy!

Rycerze fascynują nas od wieków. Bez nich nie potrafimy wyobrazić sobie średniowiecza. Ale co w naszych wyobrażeniach o nich jest prawdą, a co fikcją? Odpowiedź na to pytanie przynosi lektura książki: „Pojedynki, biesiady, modlitwy. Świat średniowiecznych rycerzy”.

- Osoby niezaznajomione z tematyką rycerską odnajdą w moim e-booku przejrzyste kompendium, a „wyjadacze” będą mogli pogłębić wiedzę o rzadko spotykane szczegóły. – zapewnia Antoni Olbrychski, autor e-booka „Pojedynki, biesiady, modlitwy. Świat średniowiecznych rycerzy” - Przede wszystkim zaś jestem przekonany, że lektura będzie najzwyczajniej w świecie przyjemna.

Jak spędzało się czas wolny na zamku? Dlaczego królowie nie lubili gry w piłkę? Czy zbawienie dało się kupić? Olbrychski przygląda się średniowiecznym rycerzom z różnych stron. Pyta o ich religijność, a jednocześnie pokazuje wpisaną w ten fach żądzę sławy i okrucieństwo, sięgające czasów barbarzyńskich. Przedstawia historię miecza jako rycerskiego oręża i opisuje pojedynki sądowe, które rozstrzygały skomplikowane spory prawne. Odwiedza zamkowe sale i pałace, na których rozgrywano turnieje rycerskie i ćwiczono się do wojaczki.

- Do zgłębiania poszczególnych tematów skłaniała mnie przede wszystkim pasja, do przelania myśli na papier – chęć uporządkowania wiedzy i podzielenia się nią z innymi. Bo choć nie słychać już szczęku stali, tętentu kopyt i bitewnego gwaru, to jednak rycerze nieodmiennie budzą fascynację – przekonuje autor.

Antoni Olbrychski to student historii na Uniwersytecie Warszawskim, członek redakcji portalu Histmag.org. Publikował także w „Mówią Wieki”, „Newsweeku Historia” i „Pomocniku Historycznym Polityki”. Historią średniowiecza interesuje się nie tylko naukowo – zajmuje się rekonstrukcją, od lat uprawia szermierkę historyczną mieczem długim i szablą, jest instruktorem oraz zdobywcą nagród turniejowych.

Tę książkę i inne e-booki można znaleźć ze zniżką w oficjalnym sklepie portalu Histmag.org na stronie: http://histmag.org/sklep/ oraz w dobrych sieciach sprzedaży.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów