Położna. 3550 cudów narodzin

Książka Jeannette to prawdziwa historia życia i pracy położnej, która przyjęła ponad trzy i pół tysiąca porodów i współtworzyła standard polskiego położnictwa. Momentami zabawny i wzruszający niezwykły dokument cudu narodzin dziecka i początku prawdziwego rodzicielstwa. A także mocny głos w trwającej od kilku lat społecznej dyskusji na temat podmiotowości kobiety w czasie porodu. Ten zapis historii par i matek rodzących pod opieką Jeannette Kalyty przywołuje żywe emocje i obrazy także u matek dorosłych już dzieci.

Książkę promocyjnie wspierają kobiety związane z Jeannette, odbierała poród dzieci m.in Anny Marii Jopek, Agnieszki Grochowskiej, Kayah, które zarekomendują książkę. Nie zabraknie też głosu specjalisty - Prof. dr hab. n. med. Ewy Dmoch-Gajzlerskiej, kierownika Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Informacje dodatkowe o Położna. 3550 cudów narodzin:

Kup książkę Położna. 3550 cudów narodzin

Położna. 3550 cudów narodzin - opinie o książce

Avatar użytkownika - aeljot
aeljot
Przeczytane:2015-10-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek w 2015 roku, Audiobooki,
Ciekawa historia o narodzinach. Ale przede wszystkim o przemianach w zasadach i standardach położnictwa. Dodatkowy plus za głos autorki, która czyta audiobook.
Avatar użytkownika - Elia
Elia
Przeczytane:2015-01-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane 2014-2020,
Bardzo ciepła książka opowiadająca prawdziwe historie, jakie zdarzają się w pracy położnej. Do tego, dla mnie jako przyszłej mamy bardzo przydały się zawarte w niej wiadomości odnośnie fizjologii porodu, bardzo wiele przydatnych porad. Nieraz też się usmiałam z opisywanych tam sytuacji, a nie raz irytowałam. Książka wiec spełniła swoje zadanie- wywołała w czytelniku emocje:) Po lekturze tej ksiązki stwierdziłam, że nie trzeba być światowej sławy profesorem medycyny, aby nieść ludziom pomoc. Można być "zwykłą położną", której wiedza, umiejętności, ale przee wszystkim dobre serce i szacunek do drugiego człowieka mogą zdziałać cuda!:)

Położna. 3550 cudów narodzin
Jeannette Kalaty-położna z pasją. Bycie położną to jeden z najstarszych zawodów świata jak twierdzi autorka. Lekka, wartościowa i pozytywna książka-szybko się czyta- poświęcona porodom w latach 80/90. Jeannette wspaniale opowiada o swoim zawodzie, wyczuwalne jest serce, miłość oddanie, pisze nie tylko o swoich przeżyciach związanych z wykonywanym zajęciem, ale również o historiach kobiet i ich bliskich... Cud narodzin, każdy kto go przeżył wie jakie wywołuje emocje... a zapiski z pod pióra doświadczonej położnej fragmentami wzruszały, ale i także potrafiły rozbawić. obserwujemy początek zmian w polskim położnictwie. Autobiografia Jeannette, która opisuje swoje zawodowe wspomnienia i doświadczenia z praktyki w państwom szpitalu, w domu narodzin oraz przy porodach domowych i w szpitalu na kontrakcie, aby na końcu po latach otworzyć własną szkołę narodzin. Polecam serdecznie

Sięgnęłam po książkę będąc w drugiej ciąży, by po złych doświadczeniach z pierwszego porodu dodać sobie otuchy. Zachęcił mnie do tego tytuł „Położna. 3550 cudów narodzin”. Niestety nie znalazłam w niej tego, czego szukałam. Za to uświadomiłam sobie zagrożenia i ryzyka, z których wcześniej nie zdawałam sobie spawy i ostatecznie porodu boje się jeszcze bardziej.

„Każdy poród jest inny, ale każdy jest wyjątkowy. Ideałem byłoby, gdyby zawsze odbywał się wśród bliskich, życzliwych osób, a okres ciąży był dla kobiety radosnym czasem oczekiwania, przy wsparciu partnera i rodziny. Bywa różnie. Pomimo naszych starań życie pisze swoje scenariusze.”

To przede wszystkim historia życia i pracy autorki.

Odnoszę wrażenie, że ciąże i porody są gdzieś obok, a nie na pierwszym miejscu tej historii. Nie tego się spodziewałam.

Avatar użytkownika - greenlady
greenlady