Polski Dom. Rodzina - wspomnienia sercem pisane

O kim i o czym jest moja książka? To opowieść o mnie, o rodzicach, familii Materkowskich - rodem z naszych polskich Kresów - a także o ludziach zasłużonych dla nauki i kultury polskiej, których losy przez wiele lat wiązały się z Łodzią, a więc o rodzinach Kuźnickich i Sobocińskich. Jej głównym celem jest uchronienie od zapomnienia tego wszystkiego, co nas charakteryzowało, a więc patriotyzmu, determinacji w budowaniu rodzinnych więzi, odporności na różne szykany i niedostatki codziennego życia, dystansu do siebie i do innych, tolerancji i nietypowego poczucia humoru. Być może dlatego mój Dom rodzinny w Łodzi, a później Dom Leszków w Warszawie oraz ich letnia rezydencja w Zdziarce były przez wiele lat miejscem spotkań i debat elity inteligenckiej, głównie ludzi nauki. Niebagatelną rolę w napisaniu książki odegrała też duma z przynależności do rodziny, której kolejne pokolenia kształtowały polską rzeczywistość, a kiedy trzeba było - stawały w obronie Ojczyzny. Teresa z Rembielińskich Materkowska

Informacje dodatkowe o Polski Dom. Rodzina - wspomnienia sercem pisane:

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania: 2013-12-20
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7805-956-1

Kup książkę Polski Dom. Rodzina - wspomnienia sercem pisane

Polski Dom. Rodzina - wspomnienia sercem pisane - opinie o książce

Autorka zaprasza nas w podróż nieco sentymentalną, ale jednocześnie pełną radości i pogody. Z dużym dystansem, szczyptą autoironii, nutką nostalgii wspomina swoje dzieciństwo, dorastanie i swoje małżeństwo. Jej opowieść jest dowodem na to, że zaszczepione w domu rodzinnym wartości Autorka odkrywa na nowo i pielęgnuje każdego dnia.