Okładka - Polskie tradycje rodzinne

Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-7516-198-4
Dodał/a książkę:JolantaW
Recenzja - Polskie tradycje rodzinne
Trudno wyobrazić sobie życie bez niedziel, świąt dorocznych i chrześcijańskich, jak Boże Narodzenie i Wielkanoc, ale też bez świąt osobistych: urodzin, imienin, jubileuszy, które są obchodzone właśnie w rodzinie. Książka jest fascynującym przewodnikiem po dawnych i współczesnych tradycjach i zwyczajach rodzinnych, wprowadzających ład, harmonię i radość w życie rodzinne i społeczne. Piękna szata graficzna i staranne opracowanie edytorskie czynią z niej doskonały prezent dla każdego, komu rodzinne świętowanie jest bliskie. Ewa Ferenc jest doktorem habilitowanym nauk prawnych. Pracując w swoim zawodzie, jednocześnie aktywnie uczestniczy w działaniach Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, którego jest członkiem. Mieszka we Wrocławiu. Jej Polskie tradycje świąteczne cieszyły się ogromną popularnością i były wielokrotnie wznawiane.
Recenzja
redaktor Linia koment
Na półkach:

O roli i znaczeniu wspólnego świętowania całej rodziny nie trzeba chyba nikomu przypominać. A jednak przyjemnie się czyta o dawnych obyczajach, o wspólnych spotkaniach krewnych i długich rozmowach przy stole. Dlatego po sukcesie publikacji „Polskie tradycje świąteczne” jej autorka, Ewa Ferenc, postanowiła przygotować kolejną książkę – „Polskie tradycje rodzinne”. Ukazała się ona w bardzo starannie opracowanej szacie graficznej nakładem wydawnictwa Święty Wojciech.

Tym razem Ferenc postanowiła opisać kolejne etapy z życia członków rodziny, pomijając jedynie mające miejsce kilka razy do roku święta

speedi Linia koment
Na półkach:
Rytuały świąteczne i różnych ważnych dniGdyby nie było zwykłych dni, nie byłoby również dni świątecznych. I te, i te są nam w życiu potrzebne. Święta nie tylko zapewniają nam odpoczynek, wyrywają nas również z kieratu codzienności, pozwalają na życie spojrzeć spoza perspektywy codziennych trudności i obowiązków. Święta to nie tylko radość chwili, która właśnie trwa, to również skupienie się w danym dniu na przeszłości i teraźniejszości, na tradycji i osobistych wsp
andr Linia koment