Okładka - Południowa Szwecja. Przewodnik dla żeglarzy

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2015-06
ISBN: 9788370205966
Dodał/a książkę:helion

W Szwecji na żeglarzy czekają tysiące kilometrów morskiego brzegu, bajeczne krajobrazy, krystalicznie czysta woda, dziewicze lasy, nagrzane słońcem skały, setki portów i niezliczone zatoki, tworzące bezpieczne, naturalne przystanie. Prezentujemy najbliższą Polski część szwedzkiego wybrzeża, od wschodniego krańca archipelagu prowincji Blekinge niedaleko Karlskrony, po port Landskrona w Sundzie. Przedstawiamy aktualne opisy ponad 60 portów, ich plany, zdjęcia, informacje nawigacyjne, infrastrukturę, porady praktyczne, atrakcje turystyczne i ciekawostki.

Książka przyda się również w rejsach, w których opisane w niej miejsca będą tylko przystankiem w drodze ku bardziej odległym częściom Bałtyku, a także cieśnin duńskich. Czytelnik znajdzie w przewodniku informacje o szwedzkich pomocach nawigacyjnych, łączności VHF, prognozach pogody, dostępie do internetu, kosztach, zwyczajach, służbach, postojach ,,na dziko" i ,,prawie powszechnego dostępu".

Autor w ciągu ostatnich 10 sezonów przepłynął na Bałtyku ponad 12 tys. mil morskich, najczęściej i najchętniej penetrując właśnie wody szwedzkie.