Okładka - Poradnik inżyniera elektrykaT. 2

Data wydania: 2007
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 9788320432923
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Pierwsze wydanie trzytomowego Poradnika inżyniera elektryka ukazało się w latach 1994-1996 i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem naszych Czytelników, którzy uznali tę pozycję wydawniczą za niezbędną dla każdego energetyka i elektryka, i to nie tylko inżyniera.Tematyka została dobrana w taki sposób, aby była przydatna dla projektantów, wykonawców i osób zajmujących się eksploatacją urządzeń elektrycznych. Materiałem uzupełniającym może być bibliografia, która znajduje się na końcu każdego rozdziału. Uwzględniono także najnowsze normy i akty prawne, od kilku lat gruntownie zmieniane w celu przystosowania ich do wymagań obowiązujących w Unii Europejskiej. Tom 2 zawiera wiadomości dotyczące:? urządzeń elektrostatycznych;? urządzeń spawalniczych;? aparatów elektrycznych;? transformatorów;? maszyn elektrycznych;? napędu elektrycznego;? trakcji elektrycznych;? energoelektroniki;? urządzeń do kompensacji mocy biernej.Poradnik jest przeznaczony przede wszystkim dla inżynierów elektryków. Mogą z niego korzystać również inżynierowie innych specjalności oraz studenci wydziałów elektrycznych i energetycznych wyższych szkół technicznych.