Porzuceni

Tom 1 cyklu Porzuceni

Współczesna dziewczyna porwana w mityczne zaświaty.

Odkąd powróciła z Hadesu pojawia się przy niej on. Zawsze wtedy, gdy się go najmniej spodziewa i gdy go najbardziej potrzebuje. To tylko halucynacje  – przekonują psychiatrzy. – Miałaś wypadek. Przeszłaś śmierć kliniczną. Cudem powróciłaś do życia.

Ale siedemnastoletnia Pierce im nie wierzy. Odkąd omal nie utonęła, czuje się dziwnie… jakby nie należała do tego świata. Może teraz, po przeprowadzce do nowego miasta, będzie inaczej. Nowa szkoła, nowy początek. I może wreszcie przestanie się bać.

Ale on znajduje ją i tu. Czego chce? Jaką tajemnicę kryją jego oczy - mroczne i piękne jak diament, który jej podarował? Czy chce ją przed czymś ostrzec i przekonać, że bezpieczna będzie tylko wtedy, gdy powróci z nim do jego podziemnego świata? Czy Diament Persefony przyniesie Pierce los mitycznej bogini czy miłość - potężniejszą niż śmierć…

Informacje dodatkowe o Porzuceni:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2011-05-26
ISBN: 978-83-241-3974-3
Tytuł oryginału: Abandon
Tłumaczenie: Agnieszka Kabala, Agata Kowalczyk

Kup książkę Porzuceni

Porzuceni - opinie o książce

Choć Meg Cabot była jedną z moich ulubionych autorek w okresie dorastania, jej książki pisane później jakoś nie mogą do mnie trafić. Tak samo było niestety z "Porzuconymi". Choć pomysł na fabułę był ciekawy, to przez większą część książki miałam wrażenie, że, potocznie mówiąc, Meg "owijała w bawełnę". Ciągle krążyła wokół głównego tematu, pozostawiając czytelnika z kolejnymi pytaniami bez odpowiedzi, i dopiero w ostatnich rozdziałach akcja przybrała na tempie. Nie podobał mi się też wątek romantyczny, gdyż było w nim dużo niezdrowej kontroli i agresji, a do tego z niesmakiem przyjęłam fragment, w którym autorka przytacza jakoby główny bohater (dorosły mężczyzna) miał zakochać się w głównej bohaterce gdy ta miała 7 lat. Naprawdę nie wiem, skąd przyszło jej do głowy, że coś takiego jest normalne i może się ukazać w książce :/
Avatar użytkownika - Leoska
Leoska
Przeczytane:2015-08-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Genialna książka, kończąca się wielką niepewnością dla czytelnika. Opowiada o miłości, niemożliwej, lub trudnej zależy przez kogo jest postrzegana. Wielkie zderzenie świata żywych i umarłych, którego doświadczyła główna bohaterka Pierce, jest dla niej zarówno koszmarem, jak i wybawieniem. Dziewczyna nie ma z kim porozmawiać o tym co stało się gdy umarła, tak umarła. Inni postrzegają to jako śmierć kliniczną, ale nie Pierce.To czego ona doświadczyła, było jedyne w swoim rodzaju, a kamień, który jakimś cudem przeniósł się razem z nią do świata żywych, utwierdzał ją w przekonaniu że to ona ma rację.
Avatar użytkownika - Mikobelle
Mikobelle
Przeczytane:2015-07-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Najlepsza seria Meg Cabot, jaką do tej pory czytałam;).
Avatar użytkownika - ola2998
ola2998
Przeczytane:2015-02-03, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Piękna okładka, ciekawa zapowiedź i autorka, która zdobyła serca miliona czytelniczek. Czy trzeba czegoś więcej, by zwrócić uwagę na ,,Porzuconych"? Chyba nie, przynajmniej dla mnie były to wystarczające powody. Pierce Oliviera umarła. Jednak udało jej się wrócić, uciekła z zaświatów. Mimo wszystko czuje, że cos jest nie tak. Jedyne czego teraz chce to zaklimatyzować się w nowym miejscu - z daleka od tajemniczego chłopaka. Niestety i tu nie znajduje ucieczki od przeszłości, nie dane jest jej zapomnieć. Przynajmniej ON jej nie pozwala. Do tego wszystkiego dochodzą Furie i tajemniczy zarządca cmentarza, tak więc nie jest łatwo. Niewątpliwie dużym plusem jest sam pomysł - odskocznia od wampirów, wilkołaków, czarownic. Uwielbiam mitologię, a mit o Persefonie i Hadesie jest znany raczej wszystkim, czyż nie? Autorka bardzo ładnie łączy mitologię z teraźniejszością, tworząc dosyć ciekawą historię. Wszystko jest napisane prostym językiem, młodzieżowym (czasem dało się to wyczuć aż za mocno). Krótkie rozdziały niewątpliwie ułatwiają czytanie, ale skakają z jednego wątku do kolejnego, mogąc nieco zdezorientować. Książkę czytałam dwukrotnie: w pobliżu premiery i teraz. O ile za pierwszym razem byłam zachwycona, o tyle przy drugim emocje nieco opadły. Teraz mogłam dostrzec więcej negatywnych stron niż wcześniej, być może dlatego, że wyrobił mi się nieco gust albo i wcześniejsze błędy mnie nie raziły. Przy kolejnym podejściu Pierce zaczynała lekko irytować swoim zachowaniem, według mnie czasami zbyt histeryzowała i zachowywała się jak rozkapryszone dziecko. Sam Jack też nieco zleciał w tabeli. Miejscami miałam wrażenie, że zupełnie nie pasuje do swojej roli i pozycji. Jednak to wrażenie pojawiało się tylko kilka razy w czasie czytania, więc nie jest jakimś wielkim minusem. Pozostali bohaterowie są ładnie wykreowani, nawet bardzo, i ciekawi. Mam cichą nadzieję, że w kolejnej części będę mogła poczytać o nich trochę więcej (np. taki Alex, Kayla, wujek Chris
Avatar użytkownika - wiola120892
wiola120892
Przeczytane:2014-05-12, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Świetna powieść. Mimo że mam 22 lata to książka ta urzekła mnie - swoją prostotą, ciekawą akcją, dynamicznymi bohaterami i miłością krążącą na wszystkich stronach. Każdej kobiecie nawet dorosłej marzy się miłość nie z tej ziemi. Jeśli jej szukacie możecie ją znaleźć w losach Pierce i jej mrocznego ukochanego.
Avatar użytkownika - ffiona902
ffiona902
Przeczytane:2014-01-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
Zupełnie odmienna od książek, z których znana jest Meg Cabot. Świetna na nudę.
Avatar użytkownika - Latinka90
Latinka90
Przeczytane:2012-05-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Świetna wciągająca książka z nutą magii w tle:) Dla wszystkich którzy chcą odetchnąć od rzeczywistości i zatopić się w świecie fantazji.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2011-10-07,
Świetna książka! Meg Cabot jak zwykle nie zawiodła.
Avatar użytkownika - mirabel933
mirabel933
Przeczytane:2011-12-13, Ocena: 6, Przeczytałam,
Nigdy nie czytałam książek tego rodzaju, ale muszę przyznać, że wciągnęła mnie ona niesamowicie. Już nie mogę doczekać się na kolejną część.
Nie ma to jak książki Meg Cabot. Uwielbiam autorkę.
Avatar użytkownika - Mada013
Przeczytane:2013-07-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - dorotasiemczuk
dorotasiemczuk
Przeczytane:2011-08-09, Ocena: 6, Przeczytałam,
Księżniczka w świetle reflektorów
Meg Cabot0
Okładka ksiązki - Księżniczka w świetle reflektorów

Piętnastoletnia Mia z Nowego Yorku dowiaduje się że jej ojciec jest władcą małego europejskiego państwa. Okazuje się że ona jest księżniczką. Dziewczyna...

Nienasyceni
Meg Cabot0
Okładka ksiązki - Nienasyceni

Masz już dość słuchania o wampirach? Meena Harper też. Niestety jej szef uważa, że wątek wampiryczny doskonale sprawdzi się w telenoweli, której...