Opis ksiązki
Kup Teraz

Powiastki Beatrix Potter

Ocena ( 2 osoby )
6.0
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2010-11-10
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-259-0108-0
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę:Magdalena Galiczek-Krempa
Recenzja - Powiastki Beatrix Potter

To luksusowe wydanie zawiera wszystkie utwo ry Beatrix Potter - dwadzieścia trzy powiastki oraz wiersze o przygodach Piotrusia Królika i innych zwierzątek. Przedstawia młodym czytel nikom teksty kompletne i zgodne z wersją oryginalną, a także oryginalne ilustracje, zarówno kolorowe, jak i czarno-białe.

Powiastki ułożono w porządku, w jakim publiko wano je po raz pierwszy, aby można je było prze czytać we właściwej kolejności. Chociaż każda historyjka jest samodzielna, kilka się łączy ze sobą dzięki postaciom i opisywanym wydarzeniom.

Powiastki Beatrix Potter często wiązały się z kon kretnymi miejscami, osobami bądź zwierzętami, więc każdy utwór poprzedzono krótkim wprowa dzeniem, przedstawiającym jego genezę.

Ten ekskluzywny tom zawiera również cztery inne utwory Beatrix Potter, które z różnych powodów nie ukazały się drukiem za jej życia, ale pokazu ją nowe oblicza jej talentu jako ilustratorki i autor ki opowiadań.

Świat Beatrix Potter, przedstawiony w tej książce w pełnym ujęciu, jawi się młodym czytelnikom przed oczami tak jak wtedy, gdy go stworzono, przed ponad stu laty.

Recenzja
madak Linia koment
Przeczytane:2010-11-25, Na półkach: Przeczytałem,Książki dla dzieci,

Każdego roku na rynku księgarskim pojawiają się tysiące publikacji kierowanych do najmłodszych czytelników. Autorzy i wydawcy prześcigają się w pomysłach dotyczących zarówno treści książeczek, jak i, niemal równie ważnej co narracja, oprawy graficznej. Niestety, wiele spośród tych powieści przemyka niezauważonych, bądź też nie spotyka się wśród czytelników z zakładanym przez autorów entuzjazmem

Tala_1986 Linia koment
Na półkach:

Ponadczasowe historie

 

Beatrix Potter urodziła się w 1866 roku w wiktoriańskiej rodzinie. Nie uczęszczała do szkoły, a jedynie pobierała nauki w domu pod okiem guwernantki. Jako dziewczyna cały wolny czas spędzała na opiece nad zwierzętami, wówczas też pracowała nad rysunkami, będącymi później ilustracjami do jej opowiastek. Pisanie historyjek zaczęła w momencie, gdy jej młodszy brat został odesłany do szkoły z internatem

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Carflo plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Można się zaczytać: 23 powiastki, plus 4 jeszcze nie publikowane. Bohaterami są zwierzątka, mieszkające w społeczeństwie (autorka umieszczała miejsce akcji w okolicach bliskich sobie) mające przeróżne przygody, które w większości są następstwem swych cech charakteru, przekory, ciekawości, czy nawet krnąbrności. Bajeczki nie są tak cukierkowe jak większość współczesnej literatury dziecięcej. Mama będzie przestrzegać Piotrusia, by nie dał zrobić z siebie pasztetu, co stało się udziałem jego ojca, pewna wiewiórka o mały włos nie zostaje zjedzona przez sowę, psy rozbijają cenne jajka kaczki Tekli… Nie trzeba się jednak długo martwić, smutek jest chwilowy, ma za zadanie dać nauczkę, nie jest właściwym sensem więc wszystkie powiastki dobrze się kończą. Bohaterowie są spersonifikowani, ludzcy, lecz zachowują swój zwierzęcy charakter, i postać, a także niektóre cechy właściwe tylko swojemu gatunkowi. Beatrix była bardzo bystrą obserwatorką natury!
Wydarzenia są opisane w sposób prosty, logiczny i spójny. Nie stanowią problemu w zrozumieniu przesłania (prawie każda bajka ma swoje), a ilustracje po prostu urzekają! Chylę czoła przed autorką, która obdarzona została nie tylko bystrością umysłu, miłością do natury, ale również bardzo lekkim piórem i niezwykłą fantazją.
Bardzo ważna jest zawartość, która nie skupia jedynie historii, lecz również życiorys autorki i okoliczności powstania każdego utworu . Zauważmy, że autorka żyła w latach 1866-1943 i niesłabnąca popularność jej twórczości na całym świecie świadczy o potężnym talencie. Żadna recenzja nie odda specyficznego klimatu zawartego na kartach tej księgi. To trzeba przeżyć samemu. Naprawdę warto…
KobaltowaWrona plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-01-11, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Wspaniała, cudowna... i zaskakujaco dowcipna. Czyli B. Potter w świetnej kondycji wydawniczej. Wiem, cena przeraża, ale jako prezent sprawa kompleksowa. I co zaskakujace, w moim przypadku był to prezent dla dorosłej nomen omen, osoby. Znającej autorkę i lubiącej jej twóczość. A i tak zaskoczonej.
Bo książka zaskakuje. Pełne wydanie literacko-rysunkowych dokonań Potter jest tak sympatyczne, a jednocześnie miejscami przewrotne, że przynosi uśmiech.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów