Powiedz, gdzie cię boli

Jeden dzień z życia weterynarza, który w swojej pracy często wykracza poza wyuczoną profesję, pełniąc role psychologa, doradcy, szamana i pocieszyciela. Nick Trout, chirurg weterynarii w bostońskiej klinice, to typ lekarza, u którego nie tylko każdy zwierzak, ale i każdy człowiek miałby ochotę się leczyć. Wyjątkowy dar narracji Dr Trout'a i jego poczucie humoru sprawiają, że książka Powiedz, co cie boli, wpisuje się w klimat najlepszych odcinków kultowych seriali: Ostrego dyżuru czy Doktora House. Mamy tu do czynienia z emocjonującym, wzruszającym, ale też nie pozbawionym poczucia humoru, opisem przypadków zwierząt i ich właścicieli, które udowadniają, że o utrzymanie więzi człowieka z jego ukochanym pupilem warto walczyć za wszelką cenę.

Informacje dodatkowe o Powiedz, gdzie cię boli:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2010-02-10
ISBN: 978-83-08-04426-1

Kup książkę Powiedz, gdzie cię boli

Powiedz, gdzie cię boli - opinie o książce

Po tę książkę sięgnęłam nie tylko ze względu na podjęte wyzwanie czytelnicze, już wcześniej planowałam przeczytanie którejś pozycji Wydawnictwa Literackiego. Książka była moją majówkową lekturą, czytałam ją przez długie godziny spędzone w pociągu. Przyznam. że robiłam sobie przerwy, ale z dobrnięciem do końca nie miałam problemów. Dr Trout jest autorem i jednocześnie narratorem powieści - przedstawia on jeden dzień z życia weterynarza. Sam we wstępie zaznacza, iż nagromadzone "przypadki" nigdy nie działy się jednego dnia, niemniej "zwyczajny" dzień pracy bywa równie intensywny. Miłośnicy zwierząt (lub osoby zastanawiające się nad wybraniem zawodu weterynarza) powinni sięgnąć po tę pozycję. Dr Trout nie upiększa, nie koloryzuje. Sam nie uważa się za "natchnionego" weterynarza - ot kiedyś szukał drogi w życiu i za sprawą ojca wkroczył na ścieżkę weterynarii. Czytając powieść poznajemy pewnych pacjentów oraz ich właścicieli. Nie same przypadki medyczne są tutaj ważne, a relacje i więzi pomiędzy czworonogami i ludźmi (niektóre "zdrowe", inne nieco mniej). Nie zabrakło tutaj empatii, danych statystycznych, dawki humoru. Wszystko to zgrabnie podane czytelnikowi. Być może nie ma tutaj wartkiej akcji, ale jest za to niezaprzeczalna miłość do zwierząt.