Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście. Superprodukcja. Audiobook

Po 70 latach taśmy filmowe z kronikami nagranymi podczas Powstania Warszawskiego przez operatorów Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej ujrzały światło dzienne. Stało się tak za sprawą Muzeum Powstania Warszawskiego, które na ich podstawie postanowiło stworzyć pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych. Tak oto narodziło się „Powstanie Warszawskie”, czyli opracowany w nowoczesnych technologiach dramat wojenny non-fiction, mówiący o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Film był polskim kandydatem do Oscara w kategorii "Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny". Na festiwalu filmowym w Gdyni zdobył nagrodę Orły dla najlepszego obrazu dokumentalnego i najlepszego dźwięku, a Stowarzyszenie Filmowych Reżyserów Dźwięku przyznało mu Złotą Szpulę. Sukces projektu zainspirował twórców do dalszych działań. Muzeum Powstania Warszawskiego zwróciło się więc do pisarza Marcina Ciszewskiego z prośbą o zbeletryzowanie filmu. Celem było przekucie poruszających kronik powstańczych w fascynującą książkę. Efektem tej pracy jest niniejszy tom. Powstało dzieło daleko wykraczające poza interpretację – to oryginalna, autorska opowieść o jednym z najważniejszych momentów w dziejach Polski. I kolejny dowód na to, że historia wciąż jest żywa i pełna wzbudzających emocje narracji. Zapraszamy na literacką wędrówkę po walczącej Warszawie

SUPERPRODUKCJA - czyli teatr dźwięku i wyobraźni, pełny audiobook w formie słuchowiska! Niniejszy audiobook to dźwiękowa wędrówka po walczącej Warszawie. Marcin Ciszewski stworzył dzieło daleko wykraczające poza interpretację - to oryginalna, autorska opowieść o jednym z najważniejszych momentów w dziejach Polski. I kolejny dowód na to, że historia wciąż jest żywa i pełna wzbudzających emocje narracji... W audiobooku przeniesiemy się z narratorem (w tej roli Wojciech Malajkat) w czasy Powstania Warszawskiego i usłyszymy prawdziwe relacje uczestników sierpniowych wydarzeń, przeczytane przez młodych, polskich aktorów. W nagraniu udział wzięło łącznie ponad 60 aktorów, a muzyka oraz ścieżka dźwiękowa oryginalnie pochodzą z filmu "Powstanie Warszawskie"

Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Drojewski Produkcja: Audioteka i Muzeum Powstania Warszawskiego Nagrania i postprodukcja: Film Factory Studio, Zdzisław Zieliński Efekty dźwiękowe: studio "Cafe Ole" Bartez Putkiewicz, "Film Factory Studio" Zdzisław Zieliński

Wykorzystano oryginalne fragmenty ścieżki dźwiękowej z filmu "Powstanie Warszawskie" oraz następujące utwory Bartosza Chajdeckiego pochodzące z filmu: “Fajny jesteś, szkoda gdyby Cię dziś zabili” ;"Prudential" ;"Życie" ;"Nadzieja" ;"Zrzut" ;"Zamknij oczy" ;"Marsz" ;"Młodość" ;"Wolność" ;"Syrena" ;"Akcja" ;"63" ;"1939" ;"Starówka" ;"21:00" ;"Wola 05.08"

Informacje dodatkowe o Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście. Superprodukcja. Audiobook:

Wydawnictwo: WarBook
Data wydania: 2016-09-15
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-7927-598-4
Czas trwania: 4h 56 min. min.
Czyta: zespół lektorów
Język oryginału: Polski

Kup książkę Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście. Superprodukcja. Audiobook

Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście. Superprodukcja. Audiobook - opinie o książce

Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2016-11-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 w 2016, Audiobook,
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/308281/powstanie-warszawskie-wedrowka-po-walczacym-miescie/opinia/36758511#opinia36758511 Do dziś pamiętam wrażenie jakie wywołał we mnie dokument, po wizycie w kinie, choć idealny nie jest (narracja dokumentalistów z offu). Ale to był wstrząs, trudno wymienić filmy dokumentalne, lub dokumenty fabularyzowane, które podziałały równie silnie, na mnie, przeniosłam się tam. Ciszewski podjął się czegoś bardzo trudnego, mogło to się nie do końca okazać udane, ale takie jest, w szczególności w postaci audio, bo to coś pięknego. Czasem jednak lepiej byłoby mieć książkę, bo te historie uciekają gdzieś niepotrzebnie. Ale czy bym ją kupiła? nie! Mam album "Rozpoznani" w swojej kolekcji, wystarczy ;)
Invictus
Marcin Ciszewski0
Okładka ksiązki - Invictus

Polacy przegrywają Bitwę Warszawską w sierpniu 1920 roku. Pochód bolszewików trwa dalej. Rewolucja ogarnia całą Europę kontynentalną. W końcu...

Krüger - Tom IV - Lis (Audiobook)
Marcin Ciszewski0
Okładka ksiązki - Krüger - Tom IV - Lis (Audiobook)

Stworzono go, by zadziwiał Świat, lecz on ten Świat postanowił podbić.Inteligentny, bezwzględny, drapieżny. Złodziej.Doskonale przystosowany do czasów...