Poza Kościołem nie ma zbawienia. Historia formuły i problemy interpretacyjne

Co znaczyły dawniej, a co znaczą dziś słowa: „Poza Kościołem nie ma zbawienia”? Praca Bernarda Sesboüégo to fascynująca historia jednego z najważniejszych twierdzeń chrześcijaństwa. Autor dokonuje ich subtelnej analizy, uwzględniając zmiany w kulturze Europy i świata w ciągu wieków. Rozważania te stają się jednocześnie pretekstem do poszukiwania uniwersalnych zasad nauczania Magisterium Kościoła. Bernard Sesboüé (ur. 1929) — francuski jezuita, jeden z największych teologów naszych czasów. Wykłada teologię w Centrum Studiów i Badań Towarzystwa Jezusowego w Sevres w Paryżu. Pełnił funkcję konsultora Papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan, był członkiem Międzynarodowej Komisji Teologicznej. Od lat angażuje się w działalność ekumeniczną. Duszpastersko jest związany ze wspólnotą osób, które doświadczyły śmierci własnego dziecka.

Informacje dodatkowe o Poza Kościołem nie ma zbawienia. Historia formuły i problemy interpretacyjne:

Wydawnictwo: W drodze
Data wydania: b.d
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-70-33612-7

Kup książkę Poza Kościołem nie ma zbawienia. Historia formuły i problemy interpretacyjne

Poza Kościołem nie ma zbawienia. Historia formuły i problemy interpretacyjne - opinie o książce

Poza Kościołem nie ma zbawienia
Bernard Sesboue0
Okładka ksiązki - Poza Kościołem nie ma zbawienia

Co znaczyły dawniej, a co znaczą dziś słowa: \"Poza Kościołem nie ma zbawienia\"? Praca Bernarda Sesboüégo to fascynująca historia jednego z najważniejszych...