OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2009
Kategoria: Socjologia, filozofia
Dodał/a książkę:Madaleno
DŁUGO OCZEKIWANA KSIĄŻKA JEDNEGO Z 5O NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH MYŚLICIELI Z DZIEDZINY ZARZĄDZANIA Czy talent jest przereklamowany? Czy aby odnieść sukces, trzeba ?dobrze się urodzić??Większość z nas, choć przez całe życie marzy o sukcesie, mimo ciężkiej harówki nie osiąga nawet jednej dziesiątej tego co Bill Gates czy Beatlesi. - Wiecie, co się słyszy o Billu Gatesie, gwiazdach rocka czy innych wyjątkowych osobach: ?oni są naprawdę mądrzy? albo ?są bardzo ambitni?. Dobrze, znam jednak mnóstwo naprawdę mądrych i ambitnych ludzi, których majątek jakoś nie jest wyceniany na 60 mld dolarów. Uderzało mnie, jak bardzo prymitywne jest nasze postrzeganie sukcesu - wyjaśnia Gladwell decyzję o napisaniu tej książki.[fragmenty przedmowy Vadima Makarenki] Najnowsza książka Malcolma Gladwella to podróż w świat ludzi najlepszych, najwspanialszych, odnoszących największe sukcesy i najbardziej sławnych. Jacy oni są? Czym różnią się od nas - przeciętniaków? Co sprawia, że są tacy niezwykli? Gladwell daje niekonwencjonalną odpowiedź: aby poznać ich sekret, powinniśmy przyglądać się nie temu, jacy są, ale temu, skąd do nas przychodzą. Powinniśmy przyjrzeć się ich rodzinom, kulturze, miejscu pochodzenia, pokoleniu... Dzięki temu dowiemy się, co uczyniło The Beatles najsłynniejszym zespołem w dziejach, skąd się wzięli milionerzy, tacy jak Bill Gates, czy najlepsi piłkarze świata.
muszkasia plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2015 roku,Mam,
Interesująca książka, ciekawe teorie. Malcolm Gladwell zachęca do przerwania stereotypowego myślenia i wyjścia poza schemat. Uważa, że powinniśmy wziąć los we własne ręce, gdyż nieprawdą jest, że rodzimy się jako utalentowani zwycięzcy lub przegrani. Talent nie jest cechą wrodzoną lecz czymś co przegrywamy, gdy trwonimy czas na głupstwa zamiast ciężko pracować nad jego rozwojem. Zdaniem autora każdy z nas mógłby być kimkolwiek by chciał gdyby tylko dano mu taką szansę i zostałby ona właściwie wykorzystana a "ludzie spoza schematu wcale poza niego nie wykraczają".
Cień jabłoni