Opis ksiązki
Kup Teraz

Pożądanie mieszka w szafie

Ocena ( 12 osób )
4.9
Wydawnictwo: Dobra Literatura
Data wydania: 2012-09-17
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-933290-9-0
Liczba stron: 288
Dodał/a książkę:koshi
Recenzja - Pożądanie mieszka w szafie
Mógłbym się nazywać Al Pacino, a nazywam się Piotr Adamczyk. Inicjały niby takie same. Zaczynamy się podobnie, ale dalej jest już zupełnie inaczej. Mógłbym się też nazywać Dustin Hoffman, George Clooney, Colin Firth albo nawet Johnny Depp. A nazywam się jak ten polski aktor, który grał papieża. Cały naród kochał polskiego papieża; myślę, że sporo z tego przeniosło się na Piotra Adamczyka, tamtego aktora, a mnie ominęło. [Fragment książki]

Po świecie mediów i męskich uniesień prowadzi nas Piotr Adamczyk, mężczyzna o nazwisku popularnego aktora. W wyniku szeregu pomyłek przychodzi mu zmierzyć się z blaskiem nie swojej sławy i zainteresowaniem nienależnych mu kobiet.

Pełna humoru, liryzmu, ale i erotyki opowieść o totalnym pożądaniu i zagubieniu. O pożądaniu kobiet, sławy, sukcesów, a także codziennych przedmiotów. O zagubieniu w świecie zewnętrznym — w nadmiarze, który przytłacza, nie dając dobrej możliwości wyboru, lecz także o zagubieniu w świecie wewnętrznym, we własnych słabościach.
Recenzja
agatrzes Linia koment
Na półkach:
  Głównym bohaterem książki jest Piotr Adamczyk - oczywiście nie ten, który grał papieża, lecz redaktor wrocławskiej gazety, który przypadkowo nazywa się tak samo jak gwiazda kina. Na tym podobieństwo obu panów się kończy, choć ta zupełnie przypadkowa zbieżność w pewnym stopniu odbija się na życiu mniej sławnego Piotra. Bohater książki jest mężczyzną samotnym, który tęskni za miłością, żyje wspomnieniami o dziewczynie sprzed lat - Marysi Jezus
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
justsmileback plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
Genialna, pełna humoru i namiętności powieść Piotra Adamczyka! Pełne szczerości wyznania mężczyzny, który poszukuje w innych kobietach cech ukochanej, którą niegdyś opuścił. Literatura moim zdaniem typowo kobieca. :) Jest tak świetna, ze nawet nie trzeba jej polecać. :)
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach:
Dlaczego sięgnęłam po tę książkę? Bo zobaczyłam nazwisko autora. Pomyślałam oczywiście w tym momencie o aktorze Piotrze Adamczyku. Co też za książkę on napisał?


Ależ duże było moje zdziwienie, gdy okazało się, że to zupełnie inny mężczyzna. Nie czytałam żadnych wcześniejszych opisów książki ani recenzji, więc nie wiedziałam, czego się spodziewać. Jednak zaczęłam czytać i strona po stronie zaczęłam się coraz bardziej wciągać w historię czterdziestoletniego mieszkańca Dolnego Śląska, dziennikarza w jednej z lokalnych gazet, samotnego, marzącego o miłości singla.

Przyznam, że była to lektura inna, niż wszystkie dotychczasowe. Mogłam wniknąć w myśli mężczyzny, poznać jego spojrzenie na wiele rzeczy. To było naprawdę fascynujące doświadczenie.
Kim jest główny bohater? To Piotr Adamczyk. Jest samotny - to już wiemy. Pragnie poznać kobietę swojego życia, jednak ciągle każdą porównuje z młodzieńczą miłością - Marysią Jezus. W zasadzie to w każdej poznanej kobiecie szuka Marysi Jezus.
Gdzieś tam po drodze spotyka Magdalenę, później zaczyna flirt w sieci z byłą dziewczyną aktora Piotra Adamczyka ale wszystko zmierza do Marysi Jezus.

Książka nasycona jest humorem, przyjemną erotyką (nie jest to kolejny kiepski Grey), ale również zmusza do refleksji na temat dzisiejszego świata, tego, że żyjemy teraz jedynie dzięki sieci. Jak nie można ,,wyguglować" naszego nazwiska, nie ma nas. Jesteśmy nastawieni na konsumpcję, na chore dążenie do zysku bez względu na konsekwencje, padliśmy ofiarą manipulacji zarówno ze strony mediów jak i sklepów, w których robimy zakupy.
Dobry marketing to w zasadzie już sukces.

I tak sobie myślę, czy ta zbieżność nazwisk autora i aktora to też nie jest marketing? Przecież ja właśnie dzięki temu sięgnęłam po tę książkę. Gdyby ją napisał Jan Kowalski pewnie nawet nie zwróciłabym na nią uwagi...
lady_foe plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-09-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2014,
W tej książce przepełnionej rubasznymi żartami, spod wyśmienitego humoru prześwituje sarkastyczny obraz otaczającej nas rzeczywistości. Autor pięknie pokazuje tęsknotę za drugą osobą. I pragnienie bycia kochanym i posiadania osoby do kochania. Koniecznie zajrzyjcie przez dziurkę od klucza, w której mieszka samotność. Poznajcie Piotra Adamczyka, Marysię Jezus i cały wachlarz otaczających go "M" pań.
bambi12 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-09-11, Na półkach: Przeczytałem,Mam,

Właśnie przed chwilą skończyłam czytać książkę zatytułowaną "Pożądanie mieszka w szafie" autorstwa Piotra Adamczyka. Przyznam się szczerze, że padłam ofiarą chwytu marketingowego. Pomyślałam, że to pozycja napisana przez znanego aktora. Jednak jak się okazało autorem tego utworu jest inny Piotr Adamczyk, który także często odczuwa dyskomfort z powodu tego rodzaju pomyłek. Zdarza się to w różnych sytuacjach, ponieważ nie tylko ja słyszałam o tym dość sławnym aktorze...


Jednak wracając do meritum. Książka ukazuje perypetie redaktora naczelnego "Słowa Polskiego", jednej z bardziej znanych gazet na Dolnym Śląsku. Piotr to samotny, 40-letni mężczyzna, desperacko poszukujący swojej drugiej połówki. W każdej napotkanej kobiecie próbuje ujrzeć to "coś". Ciągle jest wystawiony na liczne próby, gdy zewsząd pojawiają się seksowne kobiety. Nawet otwierając swą skrzynkę pocztową natyka się na tajemnicze emaile od nieznanej Miraim. Stale tęskni za bliskością, ciepłem kobiecego ciała. Jednak najczęściej budzi się samotnie w swym łóżku. Ciągle wspomina swą dawną miłość. Codziennie wystawiony jest na ostracyzm społeczeństwa. Obawia się zwolnienia z pracy. Jednak pewnego dnia wszystko się zmienia. Poznaje Magdalenę. Później zaczyna śledzić byłą dziewczynę tego drugiego Piotra Adamczyka. Zaczyna się wiele dziać.


W tle przygód głównego bohatera możemy natrafić na ciekawe spostrzeżenia autora. O naszej codzienności zdominowanej przez dążenie do zysku. O niebezpieczeństwach czyhających na klienta w hipermarketach. O tym, jak mężczyźni widzą kobiety. O zmianach w doborze tematyki w mediach podyktowanych chęcią wzrostu sprzedaży czy oglądalności. O moim kochanym Wrocławiu, w którym pisarz osadził fabułę. I wreszcie o społeczeństwie - czyli nas samych, którzy ulegamy wszelkim manipulacjom. Zmieniamy się w biernych odbiorców, zalewanych zewsząd nic nie znaczącymi informacjami. Przecież chodzi jedynie o zaszokowanie nas. A ci, którzy próbują przedrzeć się przez ten szum z kulturą wyższą, niestety giną wśród natłoku homogenicznej (seksualno-przemocowej) papki.


I właśnie o tym pisze autor. I nie owija niczego w bawełnę. Wszystko ubarwia ironią i humorem. Momentami odnosiłam wrażenie jakby pisał o sobie. W trakcie lektury często się śmiałam, jednak cała historia nie wydaje się już aż tak wesoła. Dlaczego? Ponieważ ukazuje prawdę o czasach współczesnych. Absurdy z jakimi stajemy twarzą w twarz każdego dnia. O tym jak zatraciliśmy się w nowych technologiach. O tym, że wyznacznikiem wartości człowieka jest to czy można go "wygooglać". Moim zdaniem to wszystko tworzy dość smutny obraz nas samych. I dlatego uważam, że powinniście poznać tą pozycję jak najszybciej. Może jeszcze nie jest za późno, abyśmy się przebudzili...

koshi plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-09, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,
Książkę Piotra Adamczyka pt. ,,Pożądanie mieszka w szafie" można by porównać do wielkiej komedii pomyłek. Autor nazywa się identycznie, jak pewien znany aktor, dlatego też ludzie biorą go za kogoś innego. Wynikają z tego całkiem zabawne sytuacje. Jego umysł przepełniony jest fantazjami erotycznymi, jak u każdego zdrowego, dojrzałego mężczyzny. Miota się między różnymi partnerkami, a nie zwraca uwagi na tę, która faktycznie coś do niego czuje. Demaskuje też często absurdalne prawa marketingowe oraz techniki manipulacji konsumentem.
Przyznam się, że trochę przeszkadzało mi to, jak nazywała się jedna z bohaterek - Marysia Jezus. Odbierałam to jako drwienie z religii. Książkę jednak jak najbardziej polecam, ponieważ przepełniona jest doskonałym humorem, ukazuje prawdziwe życie i potrzeby mężczyzny-samotnika. Wiele też można dowiedzieć się o nas - kobietach. I o tych trudnych czasach, w których przyszło nam żyć. Warto spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość oczami ironizującego dziennikarza. Potrafi on barwnie opisać sprawy, nad którymi normalnie się nie zastanawiamy. ,,Pożądanie mieszka w szafie" pełne jest też zwrotów akcji, a nawet wątków sensacyjnych, co nadaje tempa, budzi zaciekawienie. Na tej powieści absolutnie się nie zawiodłam.
KsiazkowoLC plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2013,Autografy/Dedykacje,Mam,Recenzenckie/Autorskie,
Książka ta jest debiutem powieściowym autora o aktorsko brzmiących personaliach, który to fakt bardzo umiejętnie wykorzystał on w opisanej historii, bo któż z nas nie kojarzy Piotra Adamczyka "tego, który grał papieża" ;)...

Powieść wręcz eksploduje poczuciem humoru, a niekiedy także sporą dozą zdrowych - ironii i sarkazmu. Połączenie postaci Piotra Adamczyka i Marysi Jezus, jeśli chodzi o lekkość pióra pozwalającą pisać z tak oczywistym przymrużeniem oka chyba mówi samo za siebie...

Jednakże pod płaszczem zabawnej historii kryje się opowieść o głęboko ukrytych uczuciach i silnych emocjach przeżywanych przez każdego z bohaterów w indywidualny sposób...

Autor słowem odmalowuje niekiedy bardzo trudne relacje międzyludzkie, w tym także te damsko-męskie. Tęsknotę człowieka za tym, by kochać i być kochanym... Uświadamiamy sobie, iż nieustanne poszukiwanie miłości i akceptacji przez istotę ludzką jest ponadczasowe... I nawet dzisiejszy, na ogół konsumpcyjny styl życia nie jest w stanie tego pragnienia unicestwić, może je jedynie na jakiś czas zepchnąć jeszcze bardziej w głąb nas samych...

Jeśli macie ochotę uśmiechnąć się wielokrotnie czytając tę nietuzinkową historię, a jednocześnie zapoznać się z jej głębszym przesłaniem koniecznie zajrzyjcie przez dziurkę od klucza do szafy, w której mieszka pożądanie...

Gorąco polecam!
amis Linia koment
Przeczytane:2016-01-03, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
ewia101 Linia koment
Przeczytane:2015-11-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
Barbarka Linia koment
Przeczytane:2015-11-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015 ,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gosia_gosia16 Linia koment
Przeczytane:2016-09-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
JoannaR Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Mariita Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
hagaki Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Bas1992 Linia koment
Przeczytane:2015-01-21, Na półkach: Przeczytałem,
Anja__ Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
joakrz1983 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Ivy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
bijtje Linia koment
Przeczytane:2014-05-26, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
KasiaiDaniel Linia koment
Przeczytane:2014-08-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2014,Posiadam,
break
Okładka - Pożądanie mieszka w szafie Cyberchoroby
Manfred Spitzer
Okładka - Pożądanie mieszka w szafie Kruchość skrzydeł
Karen Foxlee
Okładka - Pożądanie mieszka w szafie Minuta ciszy
Siegfried Lenz
Okładka - Pożądanie mieszka w szafie Jak kózka uczyła się pływać
Nele Moost
Okładka - Pożądanie mieszka w szafie Różowe kartoteki
Mikołaj Milcke
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów