Opis ksiązki
Kup Teraz

Pragnę Cię

Ocena ( 5 osób )
4.4
Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2015-03-18
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-7999-171-6
Liczba stron: 248
Dodał/a książkę:rysia420
Namiętność to głęboka rana, na którą jedynym lekarstwem jest miłość. Uzmysłowiwszy sobie swoje instynktowne pragnienia, Elena postanawia żyć i kochać bez żadnych ograniczeń. Zrezygnowała zarówno z namiętnego związku z Leonardo, jak i ze stabilizacji z Filippo. Jednak w pewnym momencie przestaje czerpać przyjemność z niezobowiązujących związków, które przynoszą jej jedynie chwilę zapomnienia. Los ponownie zetknie ze sobą Elenę i Leonarda, tym razem w tragicznych okolicznościach. Gdy Elena trafia do szpitala, Leonardo ponownie pojawi się w jej życiu. Zrobi wszystko, by uleczyć ciało i duszę jedynej kobiety, dla której kiedykolwiek stracił nad sobą kontrolę. Wtedy też niespodziewanie wróci do niego bolesna przeszłość… Czy wystawione na próbę uczucie zwycięży? Wenecja, Rzym, Sycylia: Podróż w poszukiwaniu namiętności. Kobieta, która nie zaznała miłości I mężczyzna z mroczną przeszłością…
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
al-ks plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Ocena na 5 za całą trylogię. Poczytna jak na erotykę.
rysia420 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Zastanawialiście się kiedyś, co symbolizuje okładka książki?
Klasyczna czarna okładka, z fioletowym... właśnie, czym?
Dymem? Niech będzie - nazwijmy to dymem.

"Fiolet to symbol poszukiwania, wolności i przestrzeni. Osoby lubiące fiolet cechuje zamiłowanie do piękna, powaga, odpowiedzialność, tajemniczość i intuicja. Innym znaczeniem koloru fioletowego jest też doskonała miłość."

Nawet nie zdajecie sobie sprawy, ile wspólnego ma to z historią zawartą w tej książce...
Irene Cao po raz kolejny pokazała, że seks jest czymś wartościowym tylko z odpowiednim mężczyzną.
Elena Volpe - restauratorka, rodem z pięknej Wenecji szuka ukojenia w przygodnym seksie, po bolesnym rozstaniu z przystojnym Sycylijczykiem, który mimo że wyznał jej miłość, postanawia pozostać u boku swojej, rozchwianej emocjonalnie żony - Lucrezji.
Bohaterka jest zdruzgotana, ale postanawia czerpać z życia ile się da, dlatego w pierwszych kilku rozdziałach możemy poznać jej "gorszą stronę". Kobieta nie stroni od alkoholu i seksu z przypadkowo poznanymi mężczyznami, które pozwalają jej choć na chwilę zapomnieć o Leonardo. Zaniedbuje rodzinę, przyjaciół i pracę. Wszystko zmienia się, gdy w czasie spotkania z Lucrezją, Elena ulega wypadkowi, w wyniku którego łamie nogę i jest zmuszona poruszać się o kulach. Za sprawką przyjaciela, który potajemnie informuje Leonarda o zdarzeniu, kochankowie spotykają się po raz kolejny. Mężczyzna oznajmia, że rozstał się z żoną i chce zacząć od nowa, po czym proponuje jej wyjazd na Sycylię. Elena, nie do końca świadoma co tak naprawdę się wydarzyło, musi wybrać między powrotem z rodzicami do domu, a wycieczką na Stromboli z Leonardem. Sprzeczne emocje targają bohaterką, bo pomimo tego iż nadal czuje się mocno zraniona, postanawia stawić wszystko na jedną kartę i spontanicznie podejmuje decyzję.
Od tej chwili wszystko się zmienia, obserwujemy jak życie Eleny nabiera harmonii u boku Leonarda, a ich związek zdaje się być skazany na sukces. Gdzieś tam, nadal jest Lucrezja, która nigdy nie pozwoli, aby ktokolwiek rozwalił jej, nieistniejące zresztą od dawna małżeństwo.
To wszystko to jednak tylko przedsmak zdarzeń, z którymi będą musieli zmierzyć się Elena i Leonardo...
Książka ta, jak i pozostałe jest napisana ze smakiem. Nie ma w niej perwersji, która mogłaby odrzucić niektórych czytelników. Emocje dawkowane z umiarem, a punkt zwrotny historii jest mocno określony, więc nie sposób go przeoczyć. Czyta się szybko i przyjemnie, strona po stronie chłonąc kolejne rozdziały. Jest mi trochę przykro, że to już koniec trylogii, bo burzliwa historia "związku" i z początku nieświadomej przynależności do siebie tych dwojga bohaterów bardzo mnie wciągnęła. Jestem pewna, że jeśli chodzi o gorące romanse, usmacznione wątkiem erotycznym, ta trylogia zdecydowanie zasłużyła na miejsce na podium. Polecam.
silme89 Linia koment
Przeczytane:2016-10-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
dona Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
wiolamp Linia koment
Przeczytane:2016-02-04, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
antoniak24 Linia koment
Przeczytane:2015-04-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
damonowa Linia koment
Na półkach: Czytam,
break
Okładka - Pragnę Cię Ocalić Grace
Jane Green
Okładka - Pragnę Cię Fałszerze (#1)
Antoine Bello
Okładka - Pragnę Cię Trzecia ludzkość
Bernard Werber
Okładka - Pragnę Cię Stacja Zodiak
Tom Harper
Okładka - Pragnę Cię Fotograf
Garance Le Caisne
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów