Prawa charyzmy. Jak wpływać na ludzi, aby osiągać sukcesy

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2011-06-22
Dodał/a książkę:helion

Sam twórz swoją przyszłość!

• Jak nakłonić innych, aby robili to, czego od nich oczekujesz, i jeszcze byli tym podekscytowani?
  • Jak stać się charyzmatycznym przywódcą, potrafiącym wpływać na innych?
  • Jak bez wysiłku zauroczyć i zainspirować innych albo wpłynąć na nich?
  • Jak zjednać sobie ludzi i przyciągać ich do siebie?

Charyzma wpływowych osób jest po prostu nabytą umiejętnością i podobnie jak wszystkich innych umiejętności można się jej nauczyć, a następnie ją udoskonalić - jeśli mamy odpowiednie informacje i zapał do nauki.
Allan Pease

Wyobraź sobie, że wchodzisz do pokoju i wszyscy natychmiast to zauważają. Jesteś w centrum uwagi i zawsze dostajesz to, czego pragniesz, ponieważ osoby znajdujące się w Twoim otoczeniu chętnie Ci to dają. Wyobraź sobie, jaki mógłbyś osiągnąć sukces, gdybyś potrafił bez wysiłku skłonić innych do zrobienia wszystkiego, czego od nich oczekujesz, a ludzie pracowaliby dla Ciebie chętnie i z zapałem, na dodatek przekonując do tego również swoich przyjaciół.

Niemożliwe?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego losy dwojga ludzi posiadających identyczne wykształcenie i taki sam iloraz inteligencji oraz te same kontakty i doświadczenia układają się zupełnie różnie? Dlaczego jedni odnoszą same sukcesy, a drudzy ledwo wiążą koniec z końcem? Niektórzy składają to na karb szczęścia, ale prawdziwym kluczem do sekretu jest właśnie posiadanie charyzmy. Kariera, związki z innymi ludźmi, umiejętność wpływania na innych oraz dochody zależą od zdolności do emanowania charyzmą.

Czy tego da się nauczyć?

Charyzma to poczucie pewności siebie, które nie przytłacza ludzi, ale staje się budulcem Twojej wiarygodności i umożliwia nawiązywanie dobrych stosunków z innymi. Charyzma to przekazywanie innym pełni Twojej pasji i namiętności. Wystarczy, że zdobędziesz określone umiejętności i zyskasz odpowiednie cechy, by Twoje życie zmieniło się diametralnie. W tej książce opisano trzydzieści takich cech. W im większym stopniu opanujesz umiejętność posługiwania się tymi narzędziami, tym bardziej staniesz się charyzmatyczny i wpływowy.

• Opanuj umiejętności nawiązywania kontaktu wzrokowego i aktywnego słuchania, które umożliwią Ci skuteczną komunikację bez słów.
  • Naucz się wykorzystywać samodyscyplinę i siłę woli do łatwego osiągania swoich celów oraz okazywania innym życzliwości.
  • Dowiedz się, jak zdobyć zaufanie słuchaczy, opowiadając im historie, które wywołają w ich wyobraźni sugestywne obrazy.
  • Sprawdź, w jaki sposób pozyskać do ochoczej współpracy nawet te osoby, których byś o to nie podejrzewał.