Prawda czy fałsz? Czyli zbiór podejrzanych ciekawostek

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2016-06-15
ISBN: 978-83-7971-368-4
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Prawda czy fałsz? Czyli zbiór podejrzanych ciekawostek
To zupełnie wyjątkowa książka. Polecamy ją żądnym wiedzy, młodym badaczom świata, którzy uwielbiają tropić naukowe ciekawostki. To nie lada gratka dla wszystkich, którzy są gotowi zmierzyć się z najbardziej zaskakującymi faktami z różnych dziedzin wiedzy. Książka podzielona jest na cztery działy (świat przyrody, nasza planeta, nauka, superludzie) i zawiera nieprawdopodobnie ciekawe, a zarazem nieco podstępnie sformułowane stwierdzenia. Zadaniem naszych dociekliwych czytelników będzie określenie, czy dana ciekawostka jest prawdą, czy może wręcz przeciwnie – podstępnym fałszem! Ciekawe, czy im się to uda? Mrówka nigdy nie śpi. Deszcz żab i ryb jest możliwy. W Japonii stworzono toaletę dla ryb. Woda w oceanach jest zbyt słona, aby zamarznąć. Drzewo może zamienić się w kamień. Jak myślisz – prawda to czy fałsz? Sprawdź swoją wiedzę i przekonaj się, czy posiadasz żyłkę nieustępliwego naukowca, dla którego odróżnienie prawdy od fałszu to bułka z masłem!

Odbiorcy:
– nieco starsze dzieci, które chcą poznawać świat w niekonwencjonalny sposób,
– dociekliwi badacze świata obdarzeni poczuciem humoru.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– to zbiór zaskakujących twierdzeń, które odsłaniają przed czytelnikami zdumiewający świat wiedzy,
– w oryginalny sposób przybliża zagadnienia z różnych dziedzin nauki,
– jest pełna humoru, fantazji i polotu.
Recenzja
speedi Linia koment
Przeczytane:2016-11-01, Na półkach: Przeczytałem,

Wcale nie takie oczywisteKażde dziecko wie, że nie wszystko jest proste czy oczywiste. Zwłaszcza, kiedy jest się młodym. Każdy rodzic wie, że nie na każde pytanie odpowiedź jest łatwa. Dzieci lubią zadawać pytania na każdy temat. Pytania, które mogą się wydawać mądre bądź głupie, ale ich rolą jest nauka. Uczenie się świata, zasad nim rządzących.Książeczka Prawda czy fałsz czyli zbiór podejrzanych ciekawostek nie jest zbiorem typowych pytań i odpowiedzi, ale raczej zestawieniem pytań co najmniej dziwnych, dziwac

gosia45 Linia koment
speedi Linia koment