Opis ksiązki
Kup Teraz

Prawo krwi

Ocena ( 21 osób )
4.5
Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2013-02-20
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-238-9070-6
Liczba stron: 304
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Prawo krwi
W wyniku niepowodzenia tajnej misji wojskowej zaginął walczący w Wietnamie pilot William Maitland. Dwie dekady później córka żołnierza wyrusza do Azji, by wyjaśnić, dlaczego mimo braku śladów katastrofy lotniczej dowództwo w oficjalnym komunikacie uznało go za martwego. Dziś ma miejsce premiera książki "Prawo krwi" autorstwa Tess Gerritsen.

William „Dziki Bill” Maitland brał udział w bardzo ryzykownej akcji wojsk amerykańskich przeprowadzanej nad wietnamską dżunglą. Gdy generał Joe Kistner, dowodzący misją, otrzymał raport o zaginięciu samolotu Air America, było dla niego jasne: Bill nie ma szans na przeżycie – dżungla chłonie wszystko.

Willy Maitland nigdy nie uwierzyła w śmierć zaginionego ojca. Wokół katastrofy samolotu nagromadziło się zbyt wiele pytań bez odpowiedzi. Dlaczego Williama Maitlanda uznano za zmarłego, skoro nie odnaleziono ciała? Kim był tajemniczy pasażer, którego istnieniu wszyscy zaprzeczają? Co stało się z jeszcze bardziej tajemniczym ładunkiem? I przede wszystkim: jak to możliwe, że samolot po prostu przepadł bez śladu?

Córka pilota nie może dłużej żyć w niepewności i dwadzieścia lat po katastrofie wyrusza sama do Azji, by odkryć prawdę o tragicznym locie ojca. Na miejscu uświadamia sobie, że rozpoczynając prywatne śledztwo, naraża się wpływowym i niebezpiecznym ludziom, którzy mają swoje powody, by prawda nie wyszła na jaw. Z ust generała Joe Kistnera, słyszy to, co słyszała przez całe życie: To szukanie wiatru w polu, panno Maitland. Przecież pani wie, że ojciec nie żyje.

Gdy Willy widzi, że sama nie poradzi sobie w rozwikłaniu tajemnicy sprzed lat, nieoczekiwanie pomocną dłoń wyciąga do niej Guy Barnard, antropolog pracujący na zlecenie armii. Czas pokaże, czy będzie on potrafił ochronić ją przed śmiertelnym niebezpieczeństwem…

„Prawo krwi” to kolejna trzymająca w napięciu powieść mistrzyni suspensu Tess Gerritsen. Thriller jest pełen zaskakujących zwrotów akcji, scen mrożących krew w żyłach oraz charakterystycznych dla autorki wątków romansowych.

Tess Gerritsen – amerykańska autorka powieści sensacyjnych. Urodziła się w 1953 roku w Kalifornii. W 1979 roku ukończyła medycynę i rozpoczęła pracę lekarza w Honolulu na Hawajach. Pisanie zawsze było jej pasją. Pierwszą nagrodę za twórczość otrzymała, kiedy wzięła udział w konkursie na opowiadanie organizowanym przez magazyn „Honolulu”. Od 1987 roku wydawnictwo Harlequin zaczęło publikować jej powieści sensacyjne z wątkiem romansowym. W 1996 roku został wydany jej pierwszy thriller medyczny. Książki autorki są przetłumaczone na 37 języków i regularnie trafiają na listy bestsellerów w USA i Europie. Do dzisiaj na świecie sprzedało się ponad 20 milionów egzemplarzy jej powieści. Gerritsen jest również laureatką wielu nagród literackich, m.in. RITA i Nero. Była nominowana do nagrody Edgar przyznawanej przez organizację Mystery Writers of America oraz nagrody Macavity. Na podstawie jej serii powieści detektywistycznych o policjantce Jane Rizzoli oraz lekarzu sądowym Maurze Islesie powstał serial pt. „Rizzoli & Issles” z udziałem Angie Harmon i Sashy Alexander. Twórczość autorki jest chwalona przez wielu znawców literatury. Magazyn „Weekly” nazwał ją „królową medycznego suspensu”. W wolnych chwilach Gerritsen gra na skrzypcach i uprawia ogródek.
Recenzja
cyrysia Linia koment
Przeczytane:2013-04-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2013 roku,

Prawo krwi Tess Gerritsen, współczesnej amerykańskiej pisarki, to kolejna powieść "z dreszczykiem", która niedawno miała swoją premierę, a ukazała się nakładem wydawnictwa Mira. Warto jednak podkreślić, że to wznowienie książki, wydanej wcześniej pod tytułem Nigdy nie mów żegnaj

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
basia02033 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 ksiażki 2016,Mam,Przeczytane w 2016,
Po Dawcy i Chirurgu to nie zła odmiana tematyki, ale nie znaczy że dużo gorsza książka niż wcześniejsze choć na pewno trochę słabsza. Tematyka trochę jak dla mnie nie za bardzo ale jak ktoś lubi twórczość tej autorki to i ta książka mu się spodoba...
PrzyKawieZKsiazk plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-16, Na półkach: Przeczytałem,

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Tess Gerritsen. Obawiałem się, że książka nie przepadnie mi do gustu ze względu na reklamy książki, na które natknąłem się w internecie. Postanowiłem to jednak sprawdzić. Jest wiele głośnych nazwisk autorów a na ich książki informacje typu "Bestseller New York Timesa", " Najpopularniejszy...", "Nagradzany..." etc. Często takie książki są nad wyraz reklamowane. Na szczęście z "Prawem krwi" tak nie było, choć książka rewelacyjna nie jest. 

Willy Maitland zrobi wszystko, aby dowiedzieć się prawdy o swoim ojcu - pilocie Air America- czy rzeczywiście zginął w katastrofie lotniczej w Wietnamie - obiecała to umierającej matce. Za wszelką cenę chce dotrzymać słowa. Musi odnaleźć ciało ojca. Wokół tego lotu panuje tajemnicza zmowa milczenia. Okazuje się, że informacje na ten temat nawet po latach są tajemnicą państwową i są chronione przez wpływowe osoby. Willy jest tak uparta i zawzięta, że nie zważa na to, iż w miarę zagłębiania się w temat tego lotu ściąga na siebie coraz większe niebezpieczeństwo. Jedyną pomocną dłoń wyciąga do niej antropolog - były żołnierz armii amerykańskiej. Maitland boi się mu zaufać.

Czy Willy znajdzie kogoś w Wietnamie, kto jest w stanie opowiedzieć jej o feralnym locie? Kim okaże się tajemniczy pasażer samolotu, którego istnienia każdy zaprzecza? Kolejne pytania mnożą się, a uzyskanie na nie odpowiedzi staje się coraz trudniejsze.

W niniejszej książce mamy dwa główne wątki - wątek miłosny, który rozwija się równolegle do wątku sensacyjno - kryminalnego. Ten drugi jest o wiele ciekawszy, trzyma czytelnika w napięciu, wiele ludzkich żyć jest zagrożonych, a na dodatek autorka potęguje napięcie. Akcja jest wartka, fabuła dobra. Interesująca jest para głównych bohaterów co sprawia, że warto przeczytać tę książkę.

joakrz1983 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-19, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,
Tess Gerritsen do tej pory była dla mnie nieznaną autorką. Moja druga książka tej autorki i przyznam że jestem zadowolona.
Bardzo dobra książka. Rozwiązanie zagadki zaskakujące, a i wątek miłosny, który się pojawił był uroczy. Uczucie, które rodziło się między dwójką głównych bohaterów było cudowne i bardziej przykuwało moją uwagę. Willy stara się odszukać swojego ojca, który prawdopodobnie zginął na wojnie 20 lat temu. Natomiast nigdy nie odnaleziono zwłok, a i specjalnie nie szukano ciała. Matka Willy jest umierająca, a córka stara się wypełnić jej ostatnią prośbę, jaką jest odnalezienie jej męża, a ojca Willy.
Tala_1986 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-06-04, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Do recenzji,

Prawda może być zabójcza


 Tess Gerritsen to dość popularna autorka zarówno w Polsce jak i w Stanach Zjednoczonych. Rozgłos przyniosły jej powieści zaliczane nie tylko do serii Isles/Rizzoli, ale także do gatunku tak zwanych thrillerów medycznych. Jednak autorka ma na swoim koncie także kilka innych powieści, w których główny nacisk został postawiony na wątek romantyczny. Jak twierdzi sama pisarka, miała wtedy właśnie etap fascynacji romansami. W Polsce te powieści przybliża nam wydawnictwo Mira, dzięki któremu Prawo krwi to już piąte spotkanie z początkami twórczości Tess Gerritsen.


 Willy Maitland to młoda kobieta, która pragnie spełnić ostatnie życzenie umierającej matki. Stara się dowiedzieć co naprawdę przydarzyło się jej ojcu, jednemu z najlepszych pilotów. Wszyscy twierdzą, że Bill Maitland zginął w katastrofie lotniczej w czasie wojny w Wietnamie. Jednak, ani kobieta, ani jej matka w to nie wierzą. Za dużo w tej sprawie tajemnic i luk. Dlatego Willy wyrusza do Azji, aby poszukać informacji u samych źródeł. Szybko jednak zdaje sobie sprawę, że „wdepnęła” w coś poważniejszego. Wielu wpływowych ludzi chce udaremnić jej wydostanie na światło dzienne tego co tak skrupulatnie ukryli dwadzieścia lat temu. Czy Willy dowie się prawdy? Czy wyjdzie z tego cało? Jaką rolę ma w tej sprawie Guy Bernard, do którego kobieta (z wzajemnością) zaczyna żywić coraz gorętsze uczucia.


 Przyznam, że początkowe książki Gerristen jakoś nie napawały mnie optymizmem. Autorka dużo większy nacisk kładła na miłosną stronę historii, a ograniczała sensacyjną. Dla mnie, która poznałam jej twórczość dzięki serii thrillerów, było to sporym zaskoczeniem. Na szczęście w dwóch ostatnich jakie ukazały się przed Prawem krwi, wszystko zaczęło ulegać zmianie na lepsze. Widać w nich, że pisarka wreszcie złapała odpowiedni rytm i znalazła równowagę pomiędzy oboma stronami tworzonej historii. Po prostu zaczęła się rozwijać w sferze literackiej.


 Akcja rwie do przodu od samego początku. Już sam prolog narzuca nam dynamikę oraz postęp rozwoju poszczególnych sytuacji. Gdy dodamy do tego jeszcze fakt, że autorka co i rusz dorzuca nowe postacie, kolejne tajemnice i niedopowiedzenia, to otrzymamy naprawdę mieszankę dość wybuchową, gdzie główne skrzypce grają przepychanki polityczne oraz wywiadowcze. Spytacie gdzie tu, w takim razie, miejsce na romans. Ano jest i to dość szybko postępujący do przodu tak samo jak i akcja z fabułą. Niestety ten element wyszedł dość nienaturalnie, ponieważ Willy z początku nie przepadała za Guy’em, a za kilka stron już pragnęła go z całych sił. Gdzie tu chociaż częściowy realizm? No nic, jakoś można to przeżyć. Przede wszystkim dzięki temu, że autorka jest mistrzynią stopniowania napięcia. Doskonale zdaje sobie sprawę w którym momencie jeszcze bardziej podkręcić akcję (w każdym aspekcie fabuły) aby nie stracić uwagi czytelnika.


 Podsumowując. Tess Gerritsen to naprawdę świetna autorka, która doskonale wie jak utrzymać czytelnika w „swojej sieci”. Wszystko dzięki prostemu stylowi pisania oraz barwnemu i plastycznemu językowi. Dzięki temu historię dosłownie się pochłania, a nie tylko czyta. Dlatego z czystym sumieniem mogę polecić wam Prawo krwi (mimo niedociągnięć).

Alex9 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,

Uwierzyć innym czy własnej intuicji, która podpowiada, że prawda ma całkiem inne oblicze? Dać sobie spokój i iść dalej czy wciąż wracać do tego co było, w nadziei, iż w końcu odnajdzie się to co jest tak usilnie poszukiwane? Podporządkowanie się przeszłości wymaga wielu wyrzeczeń, a przede wszystkim wciąż od nowa żyje się tym co kiedyś już zraniło, może nawet wielokrotnie. Te ciągłe powroty rozumie jedynie ten, kto sam doświadczył takiej sytuacji. Czasem rodzi się bunt przeciw grzebaniu się wciąż w tym samym, ale i tak to co kiedyś wydarzyło się nie daje spokoju, nie można zapomnieć o tym. Dopóki żyje ostatni świadek istnieje nadzieja, że w końcu zwycięży prawda. Pytanie tylko jaki będzie miała smak? Słodki? Gorzki? ...


Willi zna uczucie jak to jest być dzieckiem legendy. Nie, wcale jej rodzicem nie jest gwiazda filmowa, słynny muzyk albo sportowiec. Kobieta dorastała w huku startujących samolotów oraz wcale nie tak odległym odgłosie wystrzeliwanych pocisków. Dzieciństwo spędziła blisko frontu, wojnę jednak znała jedynie z opowiadań, w jakich główną rolę odgrywał najczęściej jej ojciec - "Dziki" Bill Maitland. Pilot amerykański. To co uczyniło z jego osoby mit przyczyniło się także do jego śmierci. Ale w to ostatnie nie wierzy jego żona, a córka pomaga jej w walce o odkrycie prawdy. Dwadzieścia lat ciągłego zadawania pytań, zamykania drzwi tuż przed nosem, wchodzenia przysłowiowym oknem, a wszystko po to by dowieść, że to, co podano do oficjalnej wiadomości nie odpowiada temu co faktycznie miało miejsce. Jak długo można prowadzić tę nierówną "rozgrywkę"? Tak długo jak starczy sił, bo podobno nadzieja umiera ostatnia. Willi wie, że czasu coraz mniej, a ktoś dla niej najważniejszy ma go jeszcze mniej. Jest jeszcze jedna szansa, do tej pory nie brana pod uwagę - powrót do miejsca gdzie wszystko się rozpoczęło, ale czy i zakończyło?


Co kryje wietnamska dżungla? Kłamstwo, prawdę, zdradę czy śmierć? A może wszystko naraz? Obcy kraj, brak sprzymierzeńców i przeciwnicy, którzy ukrywają swą twarz, ale ich zamiary wprost przeciwnie - są aż nadto jasne. Komuś nie podoba się krucjata Willi i jej matki, kim jest ta osoba? Kto jest wrogiem, a kto sprzymierzeńcem? Guy Barnard do jakiej kategorii zalicza się? Pierwszej? Drugiej? Coś ukrywa przed Willi ...


Tess Gerritsen tym razem splotła wątek poszukiwania prawdy i kogoś bardo bliskiego, choć jednocześnie dalekiego. Dorosłe dziecko, dawna tragedia i dzień dzisiejszy, w jakim spotyka się przeszłość z przyszłością. Tak jak w innych książkach tej autorki, czytelnik podąża wraz z bohaterami kręta drogą, na jakiej jest niejeden zakręt, by odkryć tajemnicę. Zakończenie okazuje się wcale nie tak oczywiste jak wskazywały sugestie, a te łatwo mogą zaprowadzić w ślepą uliczkę...

archer81 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 roku,Mam,


Droga Tachykardio!

Po książkach lekkich, łatwych i przyjemnych oraz pełnych miłości trzeba zmienić styl na coś kryminalnego. Na coś co sprawi, że z zapartym tchem będziemy śledzić losy bohaterów i wraz z nimi walczyć z przeciwnościami losu. I taka właśnie była książka Tess Gerritsen „Prawo krwi”. Jak dobrze wiesz, nie było to moje pierwsze spotkanie z tą Autorką. Mam też nadzieję, że nie ostatnie.

Willy chcąc spełnić ostatnią wolę swojej umierającej matki postanawia dowiedzieć się co tak naprawdę wydarzyło się w Wietnamie dwadzieścia lat wcześniej. Właśnie tyle lat minęło odkąd samolot z jej ojcem Dzikim Billem Maitlandem rozbił się w dżungli. Jednak ciała nigdy nie znaleziono. Willy postanawia wyruszyć do Wietnamu by dowiedzieć się co dokładnie stało się podczas tego lotu. Kto był odpowiedzialny za ten lot i kim był tajemniczy pasażer? Kiedy tam dociera spotyka Guya Barnarda, antropologa na usługach armii. Pierwsze spotkanie było dość niefortunne, jednak po jakimś czasie Willy przekonuje się, że tak naprawdę tylko Guy jest w stanie jej pomóc. Postanawiają poznać prawdę za wszelką cenę, jednak jest ktoś kto nie chce dopuścić do rozwiązania tej zagadki. Grozi im niebezpieczeństwo. Czy uda im się dowiedzieć co stało się tamtego dnia? Dlaczego jedyna osoba która przeżyła katastrofę, dzień po wyjściu z niewoli popełniła samobójstwo?

Jak to bywa w książkach Tess Gerritsen akcja leci na łeb na szyję. Nie mamy czasu by wziąć głęboki oddech by zaakceptować fakt, że ktoś groził głównej bohaterce i musi teraz sama wybrać komu ufać a komu nie. Dość szybko jednak weryfikuje osoby które jej pomogą i wesprą wtedy kiedy będzie potrzebować pomocy. I uwierz mi będziesz zaskoczona jej wyborem.

W książce „Prawo krwi” znajdziesz wątek kryminalny oraz wątek miłosny. Jednak ten drugi jest bardziej na drugim planie, bo przecież nie on tutaj jest najważniejszy. Najważniejsze jest dowiedzenie prawdy dotyczącej tamtego feralnego wypadku.

Książkę czyta się bardzo szybko, nie da się jej odłożyć na bok by wykonać obowiązki domowe. O nie, na to nie licz. Ponieważ jak tylko odłożysz książkę na bok, to będziesz obgryzać paznokcie z ciekawości co dzieje się dalej. I nie zaczynaj tej książki czytać wieczorem, bo nockę będziesz miała zarwaną na mur beton.

Jeśli masz ochotę na dobry kryminał trzymający w napięciu od początku do końca to śmiało sięgnij po ostatnią książkę Tess Gerritsen. Nie zawiedziesz się!!!

Pozdrawiam

Archer

agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-16, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Wyzwanie - Pióro i Pazur,
Tess Gerritsen to moja ulubiona autorka thrillerów. Pokochałam ją m.in. za "Chirurga", "Dolinę umarłych", "Autopsję" i "Ogród kości"( od tej książki rozpoczęła się moja fascynacja medycyną dawnych czasów). Oprócz thrillerów medycznych, autorka pisze też thrillery z wątkiem romantycznym. I właśnie "Prawo krwi" do tej kategorii należy. Jest to nowe wydanie, poprzednie nosi tytuł: "Nigdy nie mów żegnaj".

Podczas wojny w Wietnamie prawdopodobnie zginął ojciec Willy. Jednak jego ciała nigdy nie odnaleziono i zostało zbyt wiele pytań bez odpowiedzi. Po dwudziestu latach kobieta wyrusza do Azji, by odkryć prawdę. Robi to, bo prosi ją o to jej umierająca matka. Willy za wszelką cenę chcę odkryć prawdę. Z pomocą przychodzi jej Guy Barnard - antropolog pracujący na zlecenie armii.

Z przykrością muszę stwierdzić, że nie jest to najlepsza książka tej autorki. W ogóle zauważyłam, że jej thrillery romantyczne pozostawiają dużo do życzenia i nie dorastają do pięt jej thrillerom medycznym ( zwłaszcza z Jane Rizzoli i Maurą Isles na czele). Dla mnie ten wątek romantyczny był jakiś taki naciągany, wszystko działo się za szybko, książka pod tym kątem była przewidywalna i nudna.

Natomiast wątek główny okazał się ciekawszy i bardziej emocjonujący. W książce obecne są szybkie zwroty akcji, ciekawa intryga, ale były też momenty przewidywalne. Ze względu na ilość stron, wielkość czcionki i przyjemny, barwny język powieść czyta się bardzo szybko.

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji czytać żadnej książki tej autorki to od "Prawa krwi" nie polecam zaczynać, bo możecie się zniechęcić. W sumie mogę usprawiedliwić autorkę, bo powieść ta została napisana kilka lat przed jej thrillerami medycznymi, a wiadomo, że początki są różne.

kingaczyta.blogspot.com
Betsy plusminus Linia koment
,,Prawo krwi" to krótka, lecz treściwa książka, która powinna spodobać się nie tylko wielbicielom twórczości Tess Gerritsen. W tym wypadku nie ma mowy o porażce literackiej, jaką zaliczyła autorka w kilku innych swoich powieściach, bowiem wszystkie elementy w niej zawarte współgrają ze sobą, dając efekt porywającej i intrygującej historii. Czasem przejawia momenty słabsze, jak lekka przewidywalność, czy też nie do końca udany romans między bohaterami, jednak na tle ogółu wcale nie robią one większego bałaganu. Przeciwnie, można nawet powiedzieć, że w ten sposób jest bardziej przyziemna i łatwiej się do niej przywiązać. Historia wciąga i nie pozwala się oderwać na długie godziny. Dlatego polecam serdecznie - książka idealna na wiosenne popołudnia.
Sardegna plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-06-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Nie uważam, żeby "Prawo krwi" było lekką i niezobowiązującą lekturą. To całkiem konkretna sensacja, w której owszem, wątek miłosny jest wyraźnie zaznaczony, ale jest on raczej marginalny niż dominujący. Większy nacisk położono na realia wojenne i polityczne manipulacje. Jeżeli szukacie interesującej lektury, która oderwie Was na jakiś czas, od problemów typowych, dla kobiecej literatury, ta powieść Gerritsen przypadnie Wam do gustu. Myślę, że i męskie grono czytelników znajdzie w tej historii coś dla siebie.
więcej: http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/06/prawo-krwi-tess-gerritsen.html
Gosia2725 plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Kolejna warta uwagi pozycja jeśli chodzi o książki T.Gerritsen
bibliotekarkaB plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-11, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Jeden z romansów kryminalnych popełnionych przez panią Gerritsen. William Maitland walczył na wojnie w Wietnamie, z której nie wrócił ani żywy, ani martwy. Po dwudziestu latach jego córka Willy nie wierząc w śmierć ojca wyrusza do Azji na poszukiwania. Ludzie, którzy cokolwiek wiedzą na ten temat i próbują pomóc Willi zostają mordowani. Pomocną dłoń wyciąga do niej Guy, antropolog pracujący dla amerykańskiej armii .
Książka jest naiwna, jak to w romansach bywa. Zdecydowanie nie w moim typie, nie sięga do pięt thrillerom medycznym autorki, szczególnie cyklowi z Jane Rizzoli i Maurą Isles.
beatrycze66 Linia koment
Przeczytane:2016-10-09, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
angel92 Linia koment
Przeczytane:2016-09-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,Mam,
nikolsosna Linia koment
Przeczytane:2016-07-21, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,
Karmelek3 Linia koment
Przeczytane:2016-06-19, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Twiggy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
AlaniemaKota Linia koment
Przeczytane:2016-01-05, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016,
Madziq84 Linia koment
Przeczytane:2015-12-27, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem, 2015,Mam,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
IzaaK Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
blackolszi Linia koment
Przeczytane:2014-02-23, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,2014,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
kasandra_other Linia koment
Przeczytane:2014-06-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
dona Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mandy Linia koment
Przeczytane:2014-03-05, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,
justim Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
kpotter Linia koment
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
ot Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
jurata Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
agga Linia koment
Przeczytane:2013-11-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Prawo krwi Dom w San Francisco. Dzieci szejka
Tara Pammi, Lynn Raye Harris
Okładka - Prawo krwi Dama do towarzystwa
Anne Ashley
Okładka - Prawo krwi Zamorska posiadłość
Bronwyn Scott
Okładka - Prawo krwi Zatańcz dla mnie. Zamek w Kornwalii
Carole Mortimer, Jennie Lucas
Okładka - Prawo krwi Zmysłowa panna młoda. Trzydzieści dni i nocy
Yvonne Lindsay, Andrea Laurence
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów