Pro patriae gloria

Data wydania: 2010-12-27
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-62752-09-6
Dodał/a książkę:Poligraf

Jaki status miałaby Polska, gdybyśmy potrafili lepiej wykorzystywać nadarzające się w naszej historii szanse lub sekwencja zdarzeń byłaby trochę bardziej dla nas pomyślna?
Ile osób wie, że w XVII wieku nasz potencjał był większy niż naszych późniejszych zaborców razem wziętych, dodatkowo też mieliśmy wówczas szansę na pozyskanie nabytków kolonialnych w Ameryce Łacińskiej?
Czy gdyby Piłsudski żył kilka lat dłużej to byłoby możliwe uniknięcie zniszczeń wojennych na taką skalę, jaką przysporzyła nam II Wojna Światowa? A może udałoby się całkiem uniknąć konfliktu?
Dlaczego Marszałek najpierw był przedstawiany w prasie niemieckiej jako nieuleczalnie chory paranoik, a później stał się wychowawcą swojego narodu, osobą o historycznych zasługach, takich jak zwycięstwo nad Sowietami w 1920 roku i likwidacja parlamentarnego sabatu czarownic?
Czy potencjał 20-milionowej Polonii, która zamieszkuje wszystkie kontynenty świata, jest dostatecznie wykorzystywany przez Państwo Polskie?
Lektura książki skłoni zapewne niejednego czytelnika do refleksji i wyciągnięcia wielu zaskakujących wniosków.

Okładka - Pro patriae gloria Zielarka z Bukowej Góry
Kazimierz Kiljan