Poradnik dla rodziców dzieci w wieku od roku do pięciu lat

Jeśli nie wiesz, co zrobić, gdy:  Twoje dziecko dostaje ataku furii w hipermarkecie, ignoruje wszelkie zakazy i wdaje się w bójki  ciągle gdzieś ucieka, nie chce opuścić placu zabaw, odmawia jedzenia lub się nim bawi  ma trudności z zasypianiem lub miewa nocne koszmary …ten poradnik został napisany właśnie dla Ciebie!

Gdy bezradnie zadajemy sobie pytanie, czy takie postawy to przejaw buntu i arogancji dziecka, Isabelle Filliozat podpowiada: a może przyczyna leży zupełnie gdzie indziej?

Ta znakomita francuska psychoterapeutka dowodzi, że to, co zwykle bierzemy za marudzenie i bezpodstawną agresję, tak naprawdę wynika najczęściej z danego etapu rozwoju mózgu i psychiki dziecka.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu tej świetnej autorki poznasz odpowiedzi na wiele trapiących Cię pytań i rozwiązania wielu problemów. Dowiesz się m.in.:  Czemu warto zostawić dziecku zdjęcie albo chusteczkę mamy, gdy idzie do przedszkola?  Dlaczego, kiedy dziecko dostaje ataku furii, należy je mocno przytulić?  Dlaczego lepiej jest mówić dziecku: „stop” zamiast: „nie”?  Czemu dobrze jest zachęcać dziecko do używania powiedzonka „a niech to”?

Jeśli próbowałaś/łeś już wszystkiego i dalej nie wiesz, jak opanować swoje niegrzeczne, wrzeszczące wniebogłosy dziecko, sięgnij po ten wyjątkowy, przejrzysty poradnik –rozwiązania problemów wychowawczych są o wiele prostsze, niż myślisz!

Poradnik ilustrują dowcipne rysunki Anouk Dubois

Najpopularniejsza francuska książka o wychowaniu - od czasu wydania stale na szczytach list bestsellerów!* *Źródło: www.esprit.com.pl

Informacje dodatkowe o Próbowałam już wszystkiego! Jak radzić sobie z niesfornym dzieckiem bez bicia i krzyku:

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2013-05-09
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Próbowałam już wszystkiego! Jak radzić sobie z niesfornym dzieckiem bez bicia i krzyku

Próbowałam już wszystkiego! Jak radzić sobie z niesfornym dzieckiem bez bicia i krzyku - opinie o książce

Fantastyczna książka, która pomaga zrozumieć, co dzieje się w głowie dziecka. Książka napisana zwięźle i ciekawie, uzupełniona przykładami przedstawionymi w formie zabawnych rysunków. Wyjaśnia w przystępny sposób, co dzieje się w mózgu dwulatka, gdy wybucha płaczem w sklepie, i podpowiada, jak z takiej sytuacji wybrnąć, jak pomóc dziecku (tak, dziecku!) bezradnemu w tych swoich nieposkromionych emocjach. Wiedza podana najprościej i najprzyjemniej jak się da.

Wychowanie dzieci, to najcięższa praca, z jaką przyszło się ludziom mierzyć. Nie raz i nie dwa każda z nas ma po prostu dość i jedynie o czym marzy, to chwila przerwy. Jest mnóstwo memów i kawałów, które oddają w sposób satyryczny to, co czuje matka. Nie ważne, czy ma jedno, dwójkę, czy piątkę dzieci. Przychodzi moment, że zostaje tylko załamać ręce...
lub po prostu przeczytać "Próbowałam już wszystkiego". Tytuł jak bardzo adekwatny. Ja też czasem mam wrażenie, że to koniec, już nic więcej nie da się zrobić ?. Temat wymaga jednak szerszego omówienia. Aby nasze dziecko zmieniło się, najpierw my musimy zmienić siebie. Tak, wiem... już widzę tą radość na waszych twarzach i ten głos w głowie, że nic to nie da.?

Mimo ogromnych wątpliwości, które teraz wami targają, polecam jednak skorzystać z pozycji. Jak widzicie na zdjęciach, są obrazki, książka jest napisana po części z humorem, bez lania wody, z opisem najtrudniejszych sytuacji, które przysparzają rodzicom palpitacji serca. Taka na jeden wieczór. Rady udzielane przez autorkę są naprawdę bardzo proste, z łatwością można je wdrożyć w życie codzienne, wymagają jednak krzty cierpliwości i zrozumienia dla tej małej istotki. Z miesiąca na miesiąc będzie jednak coraz lepiej, a wy zamiast kolejnej rozpaczy zaczniecie doceniać coraz bardziej czas spędzony z dzieckiem i satysfakcję z tego, kim się staje. Ta książka dotyczy głównie dzieci do 5 roku życia. Niebawem pokażę wam kolejną część, czyli "Moje dziecko doprowadza mnie do szału" o dzieciach starszych.
Miłego wieczoru ?

Już się nie rozumiemy!. Jak przeżyć czas trzaskających drzwi
Isabelle Filliozat0
Okładka ksiązki - Już się nie rozumiemy!. Jak przeżyć czas trzaskających drzwi

Jak przeżyć okres buntu dziecka? Życie z nastolatkiem przypomina często jazdę kolejką górską. Zmienny nastrój, nieustające kłótnie, bunt, wpadanie...

Isabelle Filliozat0
Okładka ksiązki - Moje dziecko doprowadza mnie do szału. Jak zrozumieć to, co dzieje się w głowie twojego dziecka

Jak poskromić małego złośnika? Zastanawiasz się, dlaczego dziecko potrafi cię zezłościć tak bardzo, że masz ochotę krzyknąć lub trzasnąć drzwiami? Czy...