Okładka książki - Proces. Nowy przekład

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: Madaleno

Historię Józefa K., skromnego urzędnika bankowego, który pewnego dnia zostaje oskarżony nie wiadomo o co i wtłoczony w absurdalną machinę biurokracji, można odczytywać na najróżniejsze sposoby. Realistycznie, metaforycznie, filozoficznie? Nowy, sugestywny przekład powoduje, że arcydzieło Kafki z początku XX wieku nabiera kolejnych znaczeń i brzmi, jakby powstało dziś.

Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-06, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Wspaniała powieść, klasyka!
Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:, Ocena: 6,
Pesymistyczna wizja świata. Ponura wizja mielących młynów sprawiedliwości. Człowiek wobec trybów machiny państwowej (nie tylko tej totalitarnej): bezbronny, skazany na przegraną, zagubiony. Bezduszność, obojętność, brak empatii urzędników. Gąszcz absurdalnych przepisów, praw, które nie mają służyć człowiekowi, a władzy. Dla rządzących wszyscy jesteśmy podejrzani, dla policji wszyscy jesteśmy potencjalnymi przestępcami. Wszyscy jesteśmy winni.
Avatar użytkownika - Madaleno
Madaleno
Przeczytane:2010-03-26, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Powieść genialna, nieprzeciętna, momentami przerażająca. Historia Józefa K. to tak naprawdę historia każdego z nas, historia o życiu i śmierci. Dodatkowy plus za ciekawe wydanie i świetną okładkę.
Proces. Nowy przekład
Franz Kafka0
Okładka ksiązki - Proces. Nowy przekład

Jedna z najsłynniejszych powieści w historii literatury - w nowym, współczesnym przekładzie Jakuba Ekiera. Historię Józefa K., skromnego...

Top 5 książek
Złodziejka książek