Okładka - Profesjonalna fotografia cyfrowa. Krajobrazy i przyroda

Profesjonalna fotografia cyfrowa. Krajobrazy i przyroda

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2011-05-23
Dodał/a książkę:helion
Fotografowanie rozległych krajobrazów naturalnych, tętniących życiem miast czy dzikich zwierząt może wydawać się bardzo trudne. W przeciwieństwie do fotografii portretowej lub martwej natury, nie mamy bowiem żadnej kontroli nad fotografowanymi obiektami. Dlatego, aby uzyskać zadowalający efekt, trzeba wykazać się różnorodnymi umiejętnościami.
Ten poradnik pozwoli odkryć zalety cyfrowego warsztatu pracy i przejąć kontrolę nad technologią pozwalającą robić profesjonalne fotografie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zawodowemu, fotograf Michael Freeman nauczy każdego jak uchwycić piękno świata i jak wykadrować perfekcyjne ujęcia. Niezależnie od tego, czy tematem jest tętniąca życiem metropolia, lew w dziczy czy górska panorama, w tej książce znajdziesz wszystkie niezbędne informacje umożliwiające fotografowanie krajobrazów i przyrody w intrygujący sposób.
W pierwszym rozdziale autor omawia wszelkie aspekty fotografowania krajobrazów naturalnych od zjawisk atmosferycznych po cyfrowe panoramy. Podpowiada nawet, jak dobrać i zapakować sprzęt na wycieczkę krajoznawczą czy lot nad pustynią. Drugi rozdział przedstawia trudną sztukę fotografowania przyrody. Dowiemy się, jak tropić zwierzęta w ich naturalnym środowisku i jak przygotować kryjówkę na dłuższe sesje. Freeman omawia różnorodne siedliska zarówno w lasach tropikalnych, jak i na obszarach wiecznej zmarzliny. W ostatnim rozdziale zostały zaprezentowane wyzwania związane z fotografowaniem terenów zabudowanych od ujęć przedstawiających panoramę całego miasta, do zdjęć architektonicznych detali i pracujących ludzi. O AUTORZE
Michael Freeman jest uznanym międzynarodowym fotografem i pisarzem, laureatem nagród i autorem wielu poradników fotograficznych. Współpracował z wiodącymi pismami i wydawnictwami książkowymi takimi, jak GEO, magazyn Smithsonian, National Geographic, Time-Life, Vogue, Newsweek oraz The Sunday Times Magazine. PROFESJONALNA FOTOGRAFIA CYFROWA
Wyjątkowa seria obejmuje trzy książki autorstwa Michaela Freemana. W niezwykłych poradnikach zostały szczegółowo wyjaśnione kluczowe zagadnienia dotyczące trzech aspektów fotografii cyfrowej: koloru, krajobrazu i przyrody oraz fotografii zbliżeniowej. Autor radzi także, jak dobrać sprzęt w zależności od warunków i potrzeb oraz jak chronić go przed czynnikami zewnętrznymi.
Setki kolorowych, fascynujących fotografii, doskonałe przykłady, praktyczne wskazówki, inspirujące komentarze i osobiste refleksje autora pozwolą amatorom umiejętnie wykorzystać możliwości, poznać i zrozumieć sekrety oraz technikę fotografii cyfrowej. W ten sposób będą mogli robić niepowtarzalne zdjęcia niezależnie od okoliczności.