Prosperity Training

[tekst z okładki] Książka "Prosperity Training" prezentuje kompleksowy trening umysłu, którego celem jest rozwijanie mentalnych stanów umożliwiających osiąganie celów, sukcesów oraz realizację siebie. Może być ona bardzo przydatna dla menadżerów, ludzi dążących do sukcesu i ludzi chcących realizować swoje cele. Opiera się na ponad trzydziestoletnim doświadczeniu autora: doświadczeniu trenera, konsultanta i doradcy. Ale otwiera również szerokie horyzonty, bo omawia wiele zagadnień z filozoficznego punktu widzenia, więc nie zamieni nikogo w groszoroba. Treści i narzędzia tu zaprezentowane pozwalają mocno chodzić po ziemi. Jednak książka nie czyni z nas ludzi przyziemnych i zainteresowanych tylko pieniędzmi i konsumpcją, ponieważ uwzględnia również mistyczny punkt widzenia. Navis Nord to autor książek: "Sztuka Trzech Miłości", "Prosperity Training", "Opowieści przewrotne po drugiej stronie lustra, tylko która jest tą drugą". To filozof, trener biznesu specjalizujący się w szkoleniach dla zaawansowanych, doradca i konsultant, nauczyciel medytacji i rozwoju duchowego, mający za sobą ponad 35 lat studiów w różnych szkołach rozwoju duchowego, podróżnik. Prowadzi treningi od 1984 roku.

Informacje dodatkowe o Prosperity Training:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2015-07-31
Kategoria: Socjologia, filozofia
ISBN: 978-83-939649-9-4

Kup książkę Prosperity Training

"zrób listę wszystkich rzeczy które chcesz mieć za darmo, a będziesz wiedział czego nie dostaniesz"

"Twój cel nigdy nie jest wart więcej niż cena, którą chcesz zapłacić"

Prosperity Training - opinie o książce

Avatar użytkownika - Nadia
Nadia
Przeczytane:2015-08-26, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książka ,,Prosperity Training" napisana została na podstawie doświadczeń Navisa Norda zdobytych w czasie ponad trzydziestopięcioletniej pracy z ludźmi, pracy trenerskiej i nauczycielskiej, oraz przemyśleń filozofa na temat sposobu funkcjonowania ludzkiego umysłu. Choć poprzez jej praktyczność można zaliczyć ją do poradników, to wnikliwość analizy i prezentacji materiału sytuują ją raczej pośród pozycji filozoficznych o nachyleniu egzystencjalnym.

Książka Navisa Norda wprowadza w zagadnienie bogactwa, które może być rozumiane jako konsumpcja, czyli zdolność i pragnienie nabywania dóbr lub może być odzwierciedleniem wnętrza danej osoby, jej stanu umysłu. Konsumpcja jest nietrwała, zależna od zewnętrznych czynników, zaś wewnętrzne bogactwo to stan uwalniający od zmieniających się okoliczności zewnętrznych, to wartość, przez kontakt z którą można zrealizować ważne dla siebie cele, uruchomić cały swój potencjał, doświadczyć pełni, wszystkich smaków i kolorów życia. Wewnętrzne bogactwo może stać się podstawą wyższej jakości życia. Brzmi realnie, magicznie czy nieprawdziwie? Odbiór zależy od bardzo wielu czynników, między innymi od tego, na czym koncentruje się uwagę, czy formułuje się swoje cele opierając się na umyśle klęski czy umyśle zwycięstwa, czy posiada się właściwe powiązanie ze zbiorem ,,bogactwo", jakie świadomie i nieświadomie żywi się przekonania. Czyli odbiór zależy od tego, w jaki sposób funkcjonuje umysł. Autor przypomina słowa Buddy, który twierdził, że umysł może być naszym sprzymierzeńcem lub wrogiem. Brak świadomości dotyczącej tego, jak funkcjonuje umysł, może doprowadzić do tego, że nigdy nie doświadczy się stanu wewnętrznego bogactwa.

Jednak celem autora nie jest prezentacja poglądów, lecz wieloaspektowej metody pracy z umysłem, z celami, z tym, co jest dla nas najistotniejsze, a często również niemożliwe do werbalizacji. W sposób bardzo rzetelny, ze znajomością zagadnień psychologii rozwoju człowieka, z odwołaniem do tekstów filozofów i mistyków Wschodu i Zachodu, w oparciu o zdobyte w pracy doświadczenie formułuje niezwykle oryginalną, funkcjonalną i operacyjną koncepcję transformacji naszych pragnień w dojrzałe owoce przynoszące spełnienie. ,,Prosperity Training" to osiem kursów, dzięki którym czytelnik zapoznaje się z metodą i zdobywa praktyczną wiedzę dotyczącą teleologii i sterowania celami, poznaje mechanizmy rządzące naturą ludzką i sferą emocjonalno-wolicjonalno-nawykową, uczy się rozpoznawać sojuszników i wrogów własnych celów, poznaje charakterystykę drzewa umysłu i uzyskuje wiedzę o podstawowym prawie rządzącym wszechświatem - prawie przyczyny i skutku.

,,Prosperity Training" autorstwa Navisa Norda to niewątpliwie jedna z najciekawszych pozycji literatury nurtu egzystencjalnego, jaka ukazała się w ostatnich latach. Gorąco polecam książkę wszystkim tym, którzy pragną jakościowej zmiany w swoim życiu, tęsknią za wolnością i chcą podążać za tym, co ma znaczenie, a jednocześnie nie boją się owej zmiany i wysiłku obserwacji samego siebie.

Avatar użytkownika - iikk
iikk
Przeczytane:2020-03-21, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Książka inne niż wszystkie poradniki biznesowe z którymi dotychczas miałam kontakt - to raczej trening umysłu.  Autor wiele uwagi poświęca pracy nad wewnętrzną dyscypliną która prowadzi do realizacji celu oraz do zagadnień zwiazanych z realizacją pragnień oraz osiąganiem  sukcesów.

Co mnie bardzo zaskoczyło  - powszechnie znana i stosowana  analiza SMART w znacznie rozszerzonej formie z obszernym wyjaśnieniem. Ksiązka z kategrii tych, które warto mieć na półce i wracać do nich zarówno w kategoriach rozwoju osobistego jak i rozwoju biznesowego.

Opowieści przewrotne po drugiej stronie lustra
Navis Nord0
Okładka ksiązki - Opowieści przewrotne po drugiej stronie lustra

"Opowieści przewrotne po drugiej stronie lustra" to: żarty, powiastki filozoficzne, bajki, opowiadania i pieśni miłosne. Sprawdź, na ile są przewrotne...

Sztuka Trzech Miłości
Navis Nord0
Okładka ksiązki - Sztuka Trzech Miłości

[tekst z okładki] Relacja między kobietą i mężczyzną, aby przyniosła przynajmniej spełnienie, musi być przedmiotem pracy. Część ludzi wyobraża sobie...