Przebudzenie. Łatwopalni II

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2014-04-09
ISBN: 978-83-7988-020-1
Dodał/a książkę:izabela81

"Kiedyś się przebudzisz i dojdziesz do wniosku, że możesz nabrać powietrza w płuca i nie czujesz już tego nieznośnego bólu. Zrozumiesz, że właśnie nadszedł dla ciebie nowy dzień. Po tym przebudzeniu już wszystko będzie inne, bardziej przyjazne i mniej bolesne. Ale całej przeszłości nigdy nie wymażesz". Bohaterowie "Łatwopalnych" zmagają się z własną przeszłością, teraźniejszością, budując mozolnie szczęśliwą przyszłość. Jarek, Monika, Sylwia, Bernie, Grzesiek, Dorota. Życie wymaga poświęceń i szybkich decyzji. Jednak czy wszyscy są na to gotowi? Kontynuacja historii o gorącej miłości w malowniczych klimatach Dolnego Śląska.

asurowiec plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki,
Dalsze losy bohaterów Łatwopalnych. Książka skłania do myślenia, nie jest łatwo zapomniec o losach bohaterów. wzrusza do głębi. mnie zastanawia, czy byłabym skłonna podjąc takie decyzje, jak Monika, Sylwia i zmierzyc się z konsekwencjami? Ogromnie polecam!
beatrycze66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Wyzwanie - powieści obyczajowe 2015,
Dalsze losy bohaterów Łatwopalnych,jak często życie wystawia nas na próbę?Sami albo sobie poradzimy albo poddamy się losowi,tylko Monika i Jarek po burzliwych przejściach spełnią swoje marzenia o drodze do szczęścia..............
basia02033 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 ksiażki 2016,Przeczytane w 2016,
Dalsze losy łatwopalnych. I się nie zawiodłam. Oprócz wątku miłości wśród kilku par pojawił się też dreszczyk emocji kiedy to zostaje porwana Monika, która jest w ciąży. A zleceniodawcą porwania okazuje się była żona Grześka z którym coś kiedyś łączyło Monikę.I jest też kolejne rozstanie... Sylwia odchodzi od męża alkoholika i zakochuje się w kumplu Jarka- Bernim. Już nie odpoczywam i biorę kolejną część na warsztat :)
takahe plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-09, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016 roku,Biblioteka,
Druga część sagi Łatwopalni którą bardzo lubię. Sprawy bohaterów się nieco komplikują. Do typowego romansidła wkrada się kilka stron kryminału ;)
biedro_nka plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-08, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Sięgając po kolejną część losów Moniki i Jarka obawiałam się nudy i kolejnego rozczarowania. No i... pozytywne zaskoczenie. Może nie było totalnego zachwytu i zarwanej nocy z książką w dłoni, ale było zaciekawienie, ponieważ w życiu bohaterów coś zaczęło się dziać.
Są trudne decyzje, jest miłość, rozczarowanie, zazdrość, tajemnice i zagadki z przeszłości zostają wyjaśnione oraz jest... wątek kryminalny: jest porwanie. Kto, kogo i dlaczego? W tym momencie zachęcam, by samemu się przekonać, samemu ocenić...
atena plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Wreszcie się doczekałam (aż ktoś odda wypożyczoną książkę) i mogłam pochłonąć ją jednym tchem. Tytuł Przebudzenie bardzo bobrze oddaje to co w książce się dzieje. Bohaterowie muszą właśnie się przebudzić z letargu, w który wpadli i dopiero wtedy ich życie nabierze koloru. Nie zawsze jest łatwo, ale wybierając drogę we dwoje, jak Monika i Jarek, jest lżej. Nie trzeba samemu borykać się z przeciwnościami losu.Polecam
Sil plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Posiadam,
W taką, w taką cisze
wszystkie gwiazdy na niebie wyliczę
ciebie, ciebie wołam
ale cisza i pustka dookoła
...

Nie o uśmiech tu chodziło, bo ona się śmiała nie raz, ale o to co niedawno utworzyło ich świat. To coś przyszło tak nagle, zostawiło w nich po sobie ślad - tego właśnie najbardziej im teraz brak...

W życiu Moniki już nic nigdy nie będzie takim, jakim było dawniej. Nie będzie już niespiesznych i niemal beztroskich spacerów do pracy. Nie będzie przymykania oka, na wiecznie plotkujące i narzekające sąsiadki. Będzie za to wiele wspomnień, żalów i rozważań nad kwestią: co by było gdyby. Gdyby wiele lat wcześniej Grzesiek nie postąpił tak, a nie inaczej? Gdyby ona po tym wszystkim nie zamknęła się w swoim świecie? Gdyby nie spotkała Jarka? Gdyby go nie pokochała? Gdyby on nie miał tak wielkiego i przytłaczającego bagażu doświadczeń, którego nie chciał z nią współdzielić? Gdyby wówczas nie zatrzasnęła przed nim drzwi? Dziś Monika wie jedno - czas zamknąć pewien rozdział swojego życia, bo jutro... jutro może już nie być sama. A w jej nowym życiu nie będzie miejsca dla niezdecydowanego i niepewnego faceta.

Jarek codziennie, cegła po cegle, stara się odbudować swoje życie. Wierzy, że to jeszcze nie koniec, że jeszcze los się do niego uśmiechnie, że przyjdzie czas i będzie mu dane zaznać szczęścia w ramionach ukochanej. To, że ona mu już nie wierzy, że mu nie ufa, że nie chce utrzymywać z nim żadnych kontaktów - nie ma znaczenia. Bo on pokona tę barierę. Mężczyzna nie spodziewa się jednak, że Monika również ma swoje sekrety. Sekrety, które z dnia na dzień stają się większe. Sekrety, które łączą ich już na zawsze, ale mogą również przekreślić ich wspólną przyszłość. Czy Jarek zrozumie? Czy wybaczy? Czy odkryje, że gdyby nie jego ośli upór i chęć samobiczowania się, jego życie potoczyłoby się inaczej?

Sylwia stoi na rozstaju dróg i wciąż się waha, którą ścieżkę wybrać. Kocha męża, ale wie, że dłużej nie może żyć w toksycznym związku. Coś musi się zmienić. KTOŚ się musi zmienić. I tym kimś nie jest jej pijący na potęgę mąż, a przynajmniej nie tylko on. Bo to przede wszystkim Sil musi zrobić rachunek sumienia i wybrać, co będzie dobre nie dla wszystkich, tylko dla niej i jej dzieci. Tylko... czy dane jej będzie wybrać, czy też zostanie postawiona przed faktem?

Przebudzenie skrywa wiele tajemnic. Każda kolejna karta tej książki odsłania przed czytelnikiem szereg faktów, które zebrane razem dają nieprawdopodobną wręcz całość. Dopiero takie poukładanie porozrzucanych elementów sprawia, że widać jasny i klarowny przekaz - każdy może być szczęśliwy, wystarczy nie uchylać się i podejmować wyzwania. Walczyć. Piąć się do góry i wierzyć w siebie. Tak musiała zrobić Monika. Tak zrobił Jarek. I tak też musi zrobić Sylwia. Ścieżki tych bohaterów nieustannie się przecinają. Każde z nich niesie na swoich barkach krzyż, który niezmiernie im ciąży. Jednak za każdym razem, kiedy chcą się go pozbyć odzywa się jakiś wewnętrzny głosik, który z uporem maniaka przekonuje ich do dalszych męczarni. W taki sposób nie da się żyć. Tak nie można egzystować. Taka postawa tylko cudem umożliwia bohaterom jako taką wegetacje. Jednak na każdego przyjdzie czas. Zarówno Monika, jak i Jarek i Sylwia w końcu odnajdą swój rytm, dowiedzą się, jak tańczyć, by nie się nie potknąć. Odkryją, jak żyć pełnią życia. Być może się sparzą. Być może będą płonąć żywym ogniem. Możliwe, że żar już zawsze będzie się w nich tlił. To dzięki niemu będą żyć. To on ich przebudzi.

Najnowszą książkę Agnieszki Lingas-Łoniewskiej czyta się jednym tchem. W danej chwili człowiek zaczyna lekturę, by nagle uświadomić sobie, że nie tylko zarwał noc, ale i skończył powieść. Przebudzenie to pasjonująca opowieść o ludziach poszukujących i odnajdujących. O osobach zagubionych w zakamarkach własnego jestestwa. To książka o odnajdowaniu siebie i dążeniu do spełnienia. Przebudzenie to znakomity obyczaj, porywający dramat, piękny romans i trzymająca w napięciu sensacja. To książka dla mnie, dla ciebie, dla niej, a nawet dla niego. To znakomite studium ludzkich emocji i wewnętrznego rozdarcia.

Pozycja zdecydowanie warta uwagi i polecenia. Z całego serca zachęcam do lektury.

Sil
agatrzes Linia koment
Przeczytane:2014-04-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2014,
Okładka - Przebudzenie. Łatwopalni II Ciało
Iga Horn
Okładka - Przebudzenie. Łatwopalni II Gniew i świt (Tom 1).
Renee Ahdieh
Okładka - Przebudzenie. Łatwopalni II Głęboko ukryte
Heather Gudenkauf
Okładka - Przebudzenie. Łatwopalni II Saga bałkańska (Tom 2). Nie czas na zapomnienie
Agnieszka Walczak-Chojecka
Okładka - Przebudzenie. Łatwopalni II Królowa śniegu