Opis ksiązki
Kup Teraz

Przemyślny ból

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015-03-18
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-240-2666-1
Liczba stron: 448
Dodał/a książkę:czytam
James Dyer rodzi się niezdolny do odczuwania bólu. Jest dziwnym dzieckiem, jarmarczną atrakcją, eksponatem w gabinecie osobliwości, wreszcie zostaje genialnym chirurgiem. Jest zimny i bezwzględny, tak jakby niezdolność do cierpienia pozbawiła go empatii.

Dopiero podczas podróży przez śniegi Rosji na wezwanie carycy Katarzyny spotka tajemniczą kobietę, która sprawi, że coś w nim pęknie. I nic już nie będzie takie samo.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Kominek plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-09, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Książka tygodnia,Mam,
(...) Słowa rzadko, kiedy tworzą coś więcej, niż zbiór zdań, akapitów, rozdziałów, czy w konsekwencji dzieło końcowe, mniej lub bardziej udaną powieść. Słowa będące kwestią przypadku nie są niczym więcej, jak robieniem sztuki dla sztuki, zapełnianiem przestrzeni intelektualnej nic nieznaczącymi frazesami.

Na szczęście wśród przeciętności, również wśród książek dobrych zdarzają się też literackie perełki. Literackie dzieła sztuki, a Andrew Miller miał niebywałe szczęście popełnić jedną z nich, magicznych w swej niezwykłości, literackich perełek.

'Dzwony' i 'Pachnidło' wspominałem nie bez powodu. Powieści z mocno zarysowaną dominacją głównego bohatera nad otoczeniem, nad światem, który go otacza. Historie odmalowane wszystkimi możliwymi literackimi barwami, zmysł odnajdywania, odkrywania i zgłębiania zapachów Jana Baptysty i niesamowity w swej niezwykłości głos Mojżesza, a także jego nieprzeciętny słuch.

'Przemyślny ból' zaskakuje i onieśmiela od pierwszej, aż po ostatnią stronę. Andrew Miller podarował nam literackie niebo, podarował historię mężczyzny, którego nie ima się żaden ból. Niczego nie odczuwa, niczego się nie lęka. Ze stoickim spokojem podchodzi do każdego wyzwania. Jednak wraz z bólem odebrano mu również wrażliwość na dobro i zło otaczającego go świata. James Dyer z pokazywanej na jarmarkach atrakcji z biegiem lat przeistacza się w doskonałego lekarza, któremu najbliższa jest specjalność chirurga.

Wyprawa do Rosji na wezwanie carycy Katarzyny odmieni jego życie. Nic już nie będzie tak, jak dawniej. Po latach sukcesów i bogactwa nastanie czas pogardy, bólu i upokorzenia. Bólu, którego nigdy wcześniej nie odczuwał...

Pełny tekst recenzji dostępny w linku:
http://koominek.blogspot.com/2015/04/andrew-miller-przemyslny-bol.html
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach: Mam,
Dizzy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów