OPIS KSIĄŻKI:

Data wydania: 2011-01-01
ISBN: 978-83-247-1895-5
Dodał/a książkę:dona
Recenzja - Przestrzeń za Szkłem
Przez niemal siedemdziesiąt lat rozgrywa się akcja tej opowieści o ludziach i czasach, w jakich przyszło im żyć. Są lata dwudzieste XX wieku. W nowo powstałej Czechosłowacji żydowski magnat samochodowy Viktor Landauer zleca budowę niezwykłego domu - symbolu nowoczesności. Zamieszkuje tam z ukochaną żoną Liesel i dziećmi. Landauerowie jeszcze nie wiedza, ze wkrótce będą musieli opuścić swa posiadłość, a do ,,szklanego domu" Liesel powróci jako sędziwa dama. Zajmująca historia wielkiej miłości w... małżeńskim trójkącie i samego domu, zmieniającego swe przeznaczenie w rytm kolejnych burz, wstrząsających minionym stuleciem aż po upadek komunizmu.
Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Za szklaną ścianą

|Będę mieszkał w szklanym domu, gdzie zawsze dojrzysz, kto przychodzi do ciebie z wizytą, gdzie wszystko, co zwisa z sufitu i ze ścian, pozostaje tam niczym za sprawą czarów, gdzie przesypiasz noce w szklanym łóżku i w szklanej pościeli, gdzie, prędzej czy później, pojawią się wyryte diamentem słowa: kim jestem (André Breton Nadja)|

Taki szklany dom, a właściwie szklana przestrzeń (Glasraum) stała się motywem przewodnim znakomitej powieści Simona Mawera, nominowanej w 2009 roku do Man Booker Prize, Walte

Poema Linia koment
Przeczytane:2014-01-17, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,przeczytane w 2014,
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
erykmisiek Linia koment
Przeczytane:2013-08-29, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki,
Okładka - Przestrzeń za Szkłem Nazywam się Cukinia
Gilles Paris
Okładka - Przestrzeń za Szkłem Wzgórze psów
Jakub Żulczyk
Okładka - Przestrzeń za Szkłem Neandertalczyk
John Darnton
Okładka - Przestrzeń za Szkłem Zachcianki. Dziesięć zmysłowych opowieści. Audiobook
Dębski Łukasz, Gretkowska Manuela, Chutnik Sylwia, Miłoszewski Zygmunt, Kofta Krystyna, Kuczok Wojciech, Plebanek Grażyna, Dukaj Jacek, Twardoch Szczepan, Tulli Magdalena
Okładka - Przestrzeń za Szkłem Wątpliwości Salaiego
Rita Monaldi, Francesco Sorti