Przeszłośc to dziś 3 część 1 podręcznik Literatura, język, kultura.

Założeniem serii jest łączenie kształcenia kulturowego z językowym oraz równoległa prezentacja tradycji i zjawisk kultury współczesnej. Taki układ służy ukazaniu roli tradycji we współczesności, a także wprowadzeniu ucznia w istotne problemy kultury naszego czasu. Teksty zgrupowane są wokół pewnych węzłowych zagadnień, dzięki czemu układ chronologiczny został połączony z ujęciem problemowym. Podręczniki nowej serii całkowicie odchodzą od tradycyjnej metody podawczej. Krótkie autorskie wprowadzenia uzupełniane są przez różne informacje, które uczniowi dostarczają instrumentów do pracy nad tekstami kultury (a zatem nie tylko utworami literackimi, ale i eseistycznymi, publicystycznymi, filozoficznymi, naukowymi, plastycznymi). Obudowa metodyczna uwzględnia potrzebę przygotowania uczniów do egzaminów nowego typu. Polecenia dla uczniów kształcą sprawności językowe i kompetencje czytelnicze, które stanowią warunek uczestnictwa w kulturze.

Informacje dodatkowe o Przeszłośc to dziś 3 część 1 podręcznik Literatura, język, kultura.:

Wydawnictwo: Stentor
Data wydania: b.d
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 83-89315-25-4

Kup książkę Przeszłośc to dziś 3 część 1 podręcznik Literatura, język, kultura.

Przeszłośc to dziś 3 część 1 podręcznik Literatura, język, kultura. - opinie o książce

XX wiek Antologia kl.3
Kopciński Jacek0
Okładka ksiązki - XX wiek Antologia kl.3

Książka Jacka Kopcińskiego należy do serii antologii dopełniających materiał zawarty w podręcznikach z Przeszłość to dziś. Zgromadzone w niej materiały...