Przetrzymać tę miłość

Angielska prowincja, wietrzny, wiosenny dzień... Nic nie zapowiada koszmaru, w jaki za chwilę zamieni się uporządkowane życie Joego Rose'a u boku ukochanej żony.

Katastrofa zniesionego przez wiatr balonu, akcja ratunkowa... - wszystko to mogłoby wydawać się tylko nieszczęśliwym przypadkiem, gdyby nie przelotne spotkanie z Jedem Parrym. Młody człowiek wyznaje Joemu miłość - swe uczucia tłumaczy boską interwencją. Uczucia żony bohatera zostają wystawione na ciężką próbę, on sam musi się chwytać rozpaczliwych środków, by pozostać przy życiu.

Informacje dodatkowe o Przetrzymać tę miłość:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2006 (data przybliżona)
ISBN: 83-247-0560-0
Tytuł oryginału: Enduring love
Tłumaczenie: Cendrowska-Werner Barbara

Kup książkę Przetrzymać tę miłość

Przetrzymać tę miłość - opinie o książce

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2012-10-09, Ocena: 2, Przeczytałam, 2012,

Ian McEvan urodził się w 1948 roku w Wielkiej Brytanii. Jest autorem zbioru opowiadań "Pierwsza miłość, ostatnie posługi" oraz wielu powieści, m.in.: "Betonowy ogród", "Ukojenie", "Dziecko w czasie", "Niewinni", "Amsterdam", "Sobota" oraz "Przetrzymać tę miłość".

Ta ostatnia została przeniesiona na kinowy ekran, gdzie występują: Daniel Craig, Rhys Ifans, Sanantha Morton.

Pisarz na podwaliny książki "Przytrzymać tę miłość" wybrał bardzo ciekawy temat schorzenia medycznego-obsesje homoerotyczną z akcentami religijnymi.

Akcja zaczyna się w momencie, gdy jeden z głównych bohaterów Joe Rose odbiera swoją żonę z lotniska i zabiera ją na romantyczny piknik w parku, gdzie za parę chwil rozegra się dramatyczna walka o życie. W pewnym momencie Clarrisa i Joe są świadkami, jak pilot balonu stara się przymocować kotwicę do podłoża. Tą czynność uniemożliwia mu silny wiatr. Sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że wewnątrz balonu znajduje się dziesięcioletni chłopiec. Joe podobnie jak czterek innych mężczyzn, który zauważyli żmudne wysiłki pilota biegną z pomocą. Niestety mężczyźni tracą siły i puszczają liny, ale jest jeden który tego nie zrobił. Jest nim Logan, który w momencie wznoszen

Kiedyś mam nadzieję znajdę chwile czasu na jej przeczytanie
Avatar użytkownika - elphaba
elphaba
Przeczytane:2011-10-22, Przeczytałam,
Solar
Ian McEwan0
Okładka ksiązki - Solar

Michael Beard, laureat Nagrody Nobla, niegdyś poważany naukowiec, przeżywa załamanie nerwowe. Jego obiecująca kariera stanęła w miejscu, a piąta żona,...

Słodka przynęta
Ian McEwan0
Okładka ksiązki - Słodka przynęta

Anglia, początek lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Szczytowy okres zimnej wojny, której najważniejsze bitwy toczone są na polu ideologii i...