OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2006
ISBN: 83-247-0560-0
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Opowieść rozpoczyna się w wietrzny, wiosenny dzień w Chilterns, gdy spokojnym, uporządkowanym życiem Joe Rose'a wstrząsa katastrofa - rozbicie się balonu. Rose dochodzi do wniosku, że mógł to być zaledwie tragiczny wypadek, gdyby nie przelotne spotkanie z Jedem Parrym. Choć nie znali się przedtem, w czasie tych krótkich chwil coś między nimi zaszło - coś, co w Parrym dało początek obsesji tak potężnej, że sięgnęła granic wyznawanego przez Rose'a racjonalizmu naukowego. Miłość jego żony Clarissy stanęła pod znakiem zapytania, a sam Rose musiał chwytać się rozpaczliwych środków, by pozostać przy życiu
figlarna24 plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-10-09, Na półkach: Przeczytałem,2012,

Ian McEvan urodził się w 1948 roku w Wielkiej Brytanii. Jest autorem zbioru opowiadań "Pierwsza miłość, ostatnie posługi" oraz wielu powieści, m.in.: "Betonowy ogród", "Ukojenie", "Dziecko w czasie", "Niewinni", "Amsterdam", "Sobota" oraz "Przetrzymać tę miłość".

Ta ostatnia została przeniesiona na kinowy ekran, gdzie występują: Daniel Craig, Rhys Ifans, Sanantha Morton.

Pisarz na podwaliny książki "Przytrzymać tę miłość" wybrał bardzo ciekawy temat schorzenia medycznego-obsesje homoerotyczną z akcentami religijnymi.

Akcja zaczyna się w momencie, gdy jeden z głównych bohaterów Joe Rose odbiera swoją żonę z lotniska i zabiera ją na romantyczny piknik w parku, gdzie za parę chwil rozegra się dramatyczna walka o życie. W pewnym momencie Clarrisa i Joe są świadkami, jak pilot balonu stara się przymocować kotwicę do podłoża. Tą czynność uniemożliwia mu silny wiatr. Sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że wewnątrz balonu znajduje się dziesięcioletni chłopiec. Joe podobnie jak czterek innych mężczyzn, który zauważyli żmudne wysiłki pilota biegną z pomocą. Niestety mężczyźni tracą siły i puszczają liny, ale jest jeden który tego nie zrobił. Jest nim Logan, który w momencie wznoszen

Eli1605 Linia koment
library Linia koment
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja