Przewodnik przetrwania dla dzieci z ADHD i ich rodziców

Ta książka pomoże wszystkim dzieciom, u których zdiagnozowano ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Dzieci z tym syndromem muszą mierzyć się z wyzwaniami, które są obce ich rówieśnikom. W szkole każdego dnia usiłują się skupić na tym, co mówi do nich nauczyciel, i na zadaniach, które mają wykonać. Rzeczy, które dla innych są łatwe, im przychodzą z trudnością.

W książce tej znajdziemy mnóstwo porad i sugestii, ponadto wiele ćwiczeń, które dzieci mogą wykonać samodzielnie lub z rodzicami. Można przeczytać tę książkę od razu od początku do końca lub też sięgać po nią od czasu do czasu. Można na przykład czytać ją przez kwadrans każdego dnia albo opracować w weekend konkretne rozdziały. To praktyczny poradnik przetrwania, dzięki któremu ADHD przestanie być dla dzieci przykrym problemem, a stanie się dla nich jedynie codziennym wyzwaniem!

Odbiorcy:
– dzieci, u których zdiagnozowano ADHD, i ich rodzice
– nauczyciele, pedagodzy, terapeuci.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę:
– zawiera wiele praktycznych porad, ćwiczeń i tematów do opracowania
– bez zbędnej teorii, za to z dużą dawką humoru, podpowiada, jak radzić sobie z ADHD

Informacje dodatkowe o Przewodnik przetrwania dla dzieci z ADHD i ich rodziców:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2013-07-16
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7660-569-2

Kup książkę Przewodnik przetrwania dla dzieci z ADHD i ich rodziców

Przewodnik przetrwania dla dzieci z ADHD i ich rodziców - opinie o książce

Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-05-12, Ocena: 6, Przeczytałam,
Poradnik dla dzieci z ADHD i ich rodziców o tym jak poradzić sobie z attention hyperactivity disorder- zespołem nadpopudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Świetna. Książka to koło ratunkowe w nie jednej sytuacji. Są tutaj zabawne rysunki, dziecko przekonuje się, że nie jest osamotnione ze swoimi kłopotami. Są inni, którzy też muszą zmagać się z ADD czy ADHD i można zminimalizować siłę z jaką ono na nie wpływa. We wprowadzeniu od razu, tak jak przez całą książkę Autor kieruje swoją wypowiedź do dziecka, w sposób dla niego zrozumiały, przejrzyście. Na początku Autor zadaje kilka pytań, na które jeśli dziecko odpowie choć raz "tak", Autor zachęca do dalszej lektury. Wyjaśnia jak książka może mu pomóc, co o ADHD mówią dzieci, jak korzystać z tej książki i zapewnia, że możesz wygrać z ADHD. Podaje swój adres do korespondencji w razie, gdyby dziecko osobiście chciało zadać Autorowi pytania, potrzebuje pomocy, czy chce podzielić się tym jak wykorzystał wiedzę z książki. Autor wyjaśnia czym jest ADHD, podaje w zielonych "dymkach" krótkie wypowiedzi innych dzieci, które zmagają się z tym samym. W rozdziale drugim dziecko dowie się jak uczynić każdy dzień lepszym, pozna sposób na samodzielne, trafne podejmowanie własnych decyzji, który ma pomóc dziecku poczuć kontrolę nad własnym życiem ( KITE- bardzo pomocne narzędzie) i "SKOK nad błędami". W tekście pojawiają się też opowiadania dzieci, które są wyrywami z ich życia, przykładami potwierdzającymi skuteczność metody, przybliżają dziecku dzięki przykładowi temat. ADHD- gdzie szukać pomocy- to kolejny rozdział, w którym Autor pisze o diagnostyce, rozpatruje jaki wpływ na dziecko z ADHD mogą mieć leki przepisane od specjalisty. Pisze też o właściwej diecie, o tym czego należy unikać, jakie ilości płynów przyjmować- pięknie opracowane w sensie nie tylko dietetycznym. W końcu "życie na domowym froncie"- ten rozdział dotyczy wszystkich kłopotów w relacji z jej członkami dziecka z ADHD, Tłumaczy dziecku wiele spraw i radzi jak poradzić sobie na przykład z porannym wybieraniem się do szkoły, w jaki sposób można wspólnie spędzać czas z rodziną. :Sześć kroków do sukcesów w szkole"- to kolejny świetnie opracowany plan wsparcia. Jak poradzić sobie z problemami w czytaniu, jak budować współpracę z nauczycielami, jak planować odrabianie prac domowych. Znalazłam w tej książce również porady dla dziecka, jak zdobyć i utrzymać przyjaźnie, jak pokojowo rozwiązywać konflikty, jak poradzić sobie z trudnymi uczuciami. Po każdym rozdziale jest test- mój syn lubił je rozwiązywać, są nawet zabawne i dają satysfakcję- coś potrafię- u dzieci z ADHD jest mało pozytywnych komunikatów zwrotnych, częściej słyszą krytykę, więc taki test jest dodatkowym walorem. Dodatkowo słowniczek, indeks, uwagi dla rodziców i nauczycieli, pedagogów szkolnych, tygodniowa tabela postępów gotowa do skopiowania. Bardzo praktyczna i pożyteczna książka. Sprawdziliśmy wiele z niej w praktyce- polecam.
Avatar użytkownika - sylwia91zdw
sylwia91zdw
Przeczytane:2013-09-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Wiele wyjaśnia dzieciom, jak i opiekunom co takiego dzieje się w ich ciałach. Pozwala zrozumieć pewne zachowania, pokazuje jak opanować emocje, irytacje, pobudzenie. Przeczytanie wiele może pomóc. Bardzo zrozumiale napisana, dostępnym dla dzieci językiem.