Przez niego zginę

Dwudziestoośmioletnia Maggie Sparkes przyjeżdża do Nowego Jorku, by spakować rzeczy przyjaciółki, która popełniła samobójstwo. Policja zgromadziła mocne dowody. Twierdzą, że Celine połknęła całe opakowanie środków psychotropowych, popiła je wódką i już się nie obudziła. W szkatułce ukrytej w mieszkaniu przyjaciółki Maggie odkrywa jednak coś, co stawia wiele niewygodnych pytań. Musi dowiedzieć się czegoś o tajemniczym mężczyźnie, którego Celine kochała, chociaż miał stać się przyczyną jej zguby.

Szukając informacji, Maggie odkrywa nieznane fakty z prywatnego życia przyjaciółki. Przypadkowo stawia się także na celowniku mordercy, który nie cofnie się przed niczym, by jego zbrodnie nie wyszły na jaw.

Ten mężczyzna był moim zbawieniem. Teraz przez niego zginę.

Informacje dodatkowe o Przez niego zginę:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2016-08-24

Kup książkę Przez niego zginę

Przez niego zginę - opinie o książce

Dwudziestoośmioletnia Maggie przyjeżdża do Nowego Jorku, żeby spakować rzeczy przyjaciółki, która popełniła samobójstwo. Policja twierdzi, że Celine połknęła całe opakowanie środków psychotropowych, popiła je wódką i już się nie obudziła. Jednak Maggie nie wierzy w to,  że Celine mogła się zabić. Musi tylko to udowodnić. W szkatułce ukrytej w mieszkaniu przyjaciółki znajduje coś, co stawia wiele niewygodnych pytań. Musi poznać prawdę o tajemniczym mężczyźnie, którego Celine kochała, a o którym Maggie nie wiedziała. W szkatułce bohaterka znajduje nie tylko zdjęcie tajemniczego mężczyzny, ale również coś, co stawia następne pytania.

„ Ten mężczyzna był moim zbawieniem. Teraz przez niego zginę ”

To zdanie znajduje się na odwrocie zdjęcia tajemniczego mężczyzny. Maggie szukając informacji odkrywa nieznane fakty z życia przyjaciółki. Przypadkowo staje na celowniku mordercy, który nie cofnie się przed niczym, żeby jego czyny nie wyszły na światło dzienne. Panna Sparkes jest nieustępliwa i nie poddaje się łatwo. Zrobi wszystko, żeby dowiedzieć się, dlaczego zginęła Celine. Maggie nie może pogodzić się z faktem, że jej przyjaciółka nie zwróciła się do niej z pomocą. Ma wyrzuty sumienia, że jej nie odwiedzała w Nowym Jorku.

Maggie w przeciwieństwie do Celine pochodzi z bogatej rodziny, nigdy nie musiała się martwić brakiem pieniędzy, ale mimo to nie jest zarozumiała, czego można, by się spodziewać po dziewczynie pochodzącej z bogatego domu. Przeciwnie Maggie prowadzi organizację charytatywną Zjednoczone Wioski. W jej organizacji uczy się dzieci czytania, daje im się dach nad głową, czystą wodę, ubrania i książki. Ale Maggie nie wypisuje tylko czeków, siedząc w domu w Kalifornii. Jest na miejscu, doświadcza zmian na własnej skórze. Jej rodzice tego nie rozumieją. Wiele razy starali się wykorzystać organizację Maggie do poprawy wizerunku rodzinnej firmy Sparkes Energy. Za każdym razem odmawiała.

„Przez niego zginę” jest ekscytującą powieścią K.A. Tucker. Od samego początku nie mogłam się oderwać. Takiego zakończenia się nie spodziewałam. Autorkę znam z innych jej powieści i mogę przyznać, że się nie zawiodłam. Jestem całkowicie oczarowana. Autorka ma wielki talent.

Tym razem K.A. Tucker postanowiła napisać książkę podchodzącą pod thriller czy nawet kryminał. Powieść jest przepełniona mnóstwem tajemnic i niespodziewanych zwrotów akcji.

Autorka pisze przyjemnym, szybko czytającym się stylem pisania. Uważam, że książka jest warta przeczytania. Polecam ją każdemu. Do samego końca zgadywałam, jak to wszystko się może skończyć.

Avatar użytkownika - rudablondynkarec
rudablondynkarec
Przeczytane:2017-03-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 2017,
Maggie, przyjaciółka Celine przyjeżdża do Nowego Jorku by odkryć prawdę śmierci koleżanki. Po drodze poznaje wielu ludzi i czy aby na pewno każdemu można ufać? Czy prawda jest inna? Czy nieszczęśliwe zauroczenie doprowadziło do śmierci? Według mnie jest to ciekawa historia pokazująca jak wiele można odkryć w życiu drugiej osoby. I tak samo ma Maggie, która nie może uwierzyć w wiele faktów swojej przyjaciółki. Dzięki tej opowieści poznajemy, że prawda nawet najgorsza zawsze wyjdzie na jaw. Wszystko to prowadzi nas drogą zagadek, które dopiero na samym końcu zostają wyjaśnione.
Avatar użytkownika - natalia6202
natalia6202
Przeczytane:2016-10-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

Recenzja również na: https://bookparadisebynatalia.blogspot.com/

"Ten mężczyzna kiedyś był moim zbawieniem. Teraz będzie on moim zniszczeniem."

Kryminał, czy nie kryminał?
K.A. Tucker znana jest głównie z książek z gatunku New Adult,  czyli romanse. Jej poprzednia seria zapoczątkowana "Dziesięcioma płytkimi oddechami" zrobiła na mnie niemałe wrażenie, więc kiedy okazało się, że będę mogła przeczytać kolejną jej książkę niemalże skakałam z radości.
"Przez niego zginę" to zupełnie inna książka, inny gatunek. Jest tam trochę romansu, ale jest on bardzo specyficzny.
Co więc dostaliśmy?

"Trzeba przedrzeć się przez górę śmieci, by znaleźć skarb, ale jeśli coś się trafi, warte jest wysiłku."

Pewnie wielu z was będzie bardzo zadowolonych, bo to kryminał. Przez większą część książki czytamy o tym, jak Maggie chce rozwikłać zagadkę śmierci swojej przyjaciółki. Historia okazuje się naprawdę niebanalna- czegoś takiego jeszcze nie czytałam. Chociaż kryminałów w sumie za wiele nie czytam... W każdym razie byłam zachwycona.
Fabuła została zręcznie poprowadzona. I chociaż gdzieś z tyłu głowy podejrzewam, że bardziej obeznane z kryminałem osoby mogą się kilku rzeczy domyślić to ja byłam szczerze pod wrażeniem. No i oczywiście bardzo zaskoczona, bo Tucker przyzwyczaiła mnie do czegoś zupełnie innego.
Sama historia zaczyna się od samobójstwa przyjaciółki Maggie, która po usłyszeniu co się stało rzuca wszystko i postanawia odkryć prawdę. A skłania ją do tego "Przez Niego Zginę".
To, co było dla mnie chyba największym zaskoczona to, jak autorka się z nami bawi.
Lubimy tych bohaterów, których nie powinniśmy.
Myślimy, że coś wiemy, ale tak naprawdę to... nie do końca.
Mnóstwo ostrych zwrotów akcji.
Co do samych bohaterów to jestem również jak najbardziej za.
Maggie jest rezolutna, ale to, za co ją polubiłam to przede wszystkim oddanie, lojalność, empatia, odwaga, upór i również skłonność do przyznania się do popełnionych błędów. Fantastycznie się o niej czytało i czułam się niemalże jakbym ją znała!
Styl autorki, jak wspomniałam, miałam już okazję poznać, ale przy innym gatunku książek. Tym razem jest bardziej ostro, trochę dobitniej, jakby autorka nie przebierała w słowach tylko dostosowywała je do sytuacji.
Książkę polecam fanom kryminału, fanom romansu trochę mniej. K.A. Tucker fantastycznie pisze i ta książka nie jest wyjątkiem. Z chęcią przeczytałabym kolejne książki autorki.

Maggie przyjeżdża do Nowego Jorku, by spakować rzeczy zmarłej przyjaciółki, co bezpowrotnie odmieni jej życie. Policja twierdzi, że Celine popełniła samobójstwo i ma na to silne dowody, lecz dziewczyny przyjaźniły się od dzieciństwa, dlatego trudno w to uwierzyć. Maggie odkrywa w mieszkaniu przedmioty, które nią wstrząsają i utwierdzają w przekonaniu, że Celine jednak się nie zabiła, a została zamordowana. Śledztwo, jakie prowadzi, coraz bardziej obnaża prawdę o jej przyjaciółce, o której dotąd nie miała pojęcia. Maggie to dwudziestoośmioletnia kobieta pochodząca z zamożnej rodziny, lecz całkowicie poświęciła się pracy charytatywnej. Córka jej niani, Celine, była dla niej jak siostra, dlatego informacja o jej śmierci nią wstrząsnęła. Maggie to sympatyczna bohatera, o dobrym sercu, lecz jest również odważna i zdeterminowana, z pewnością nie zalicza się do głupiutkich bohaterek. Autorka nie uczyniła z niej również niezwyciężonej postaci. Popełnia błędy, lecz błyszczy inteligencją. K.A. Tucker znalazła złoty środek i w bardzo realny sposób oddała charakter kobiety. Co ciekawe, to nie na Maggie skupiłam uwagę. Cała akcja krąży wokół podejrzanej śmierci Celine. Pamiętniki dziewczyny, rzucają nieco światła na dotychczasowe życie dziewczyny w Nowym Jorku. Pełno skrywanych tajemnic i fascynująca pasja denatki, olśniewają czytelnika i sprawiają, że chcę się poznać wszystkie tajemnice i szczegóły z jej dotychczasowego życia. Meggie prowadzi nas przez tę historię, jednak zapiski z pamiętnika przyjaciółki wnoszą bardzo dużo, a w kilku rozdziałach to Celine jest narratorem. Byłam zdziwiona, jak bardzo wyczekiwałam tych właśnie momentów. Przyznaje, że błyskawiczne wpadałam na to, kto jest mordercą, ale czytając takie książki popadam w paranoję i zaczynam podejrzewać dosłownie każdego, nawet starsze panie. Moje szybkie odkrycie, wcale nie było złe, bo autorka miała w rękawie niejednego asa i ujawniała je bardzo rozmyślnie. Podczas czytania książki przeżyłam kilka zaskoczeń, co jest ogromnym plusem. Autorka ciekawie ukierunkowała akcje i motywy kierujące bohaterami. Wiele interesujących wątków, których Wam nie zdradzę. Zapewniam jednak, że dużo dzieję się w tej książce, dlatego oderwanie się od lektury jest trudnym zadaniem. Autorka znana jest w Polsce dzięki wspaniałej serii New Adult, a pierwszy tom ,,Dziesięć płytkich oddechów" uważam z jedną z najlepszy książek z tego gatunku. Po następną książkę autorki sięgnęłam zniecierpliwiona i z wielkimi oczekiwaniami. ,,Przez niego zginę" to nowe, dotąd nieznane oblicze autorki. Książa ostra, tajemnicza i świetnie napisana. Nie jestem specjalistką od kryminałów, ale gdyby wszystkie były takie jak ,,Przez niego zginę", to szybko nadrobiłabym braki! Akcja jest dynamiczna, pełna napięcia i szokujących sekretów, a bohaterowie nieprzeciętni. Kryminał jak się patrzy, ale doszukać się tu można również innych gatunków, co zadowoli niejednego czytelnika! Polecam! 5/6

"Przez niego zginę" W pierwszej chwili wydawała się mi być zwykłym erotykiem z wątkiem kryminalnym. Jednak szybko okazało się, że jest inaczej. Wręcz odwrotnie. Maggie przyjechała do Nowego Jorku by uporządkować rzeczy po przyjaciółce, która popełniła samobójstwo. Jednak nie daje wiary tej teorii. Jest przekonana, że za tym kryje się coś więcej. I decyduje się odkryć co tak naprawdę wydarzyło się. W trakcie śledztwa wychodzą na jaw głęboko skrywane tajemnice a sama Maggie nie wie, komu może zaufać.
Maggie jest osobą, która dobrze wiesz, czego chce od życia. A w tej chwili chce dowiedzieć się co doprowadziło do śmierci przyjaciółki. I nie poddaje się, mimo że wszystko wydaje się sprzysięgnąć przeciwko niej. Szczerze mówiąc nie wiem czy żywię do niej sympatię. Podejrzewam, że  raczej w realu nie przypadła by mi do gustu. Mimo to podziwiam ją za upór i poświęcenie.
Przez większość czasu wyczuwalna jest atmosfera paranoi. Każda z postaci zdaje się skrywać jakąś tajemnicę. Nie wiadomo komu można wierzyć.
Powieść bardzo szybko się czyta, zawiła intryga wciąga, nie pozwala oderwać się. Na pewno przypadnie Wam do gustu. Idealnie sprawdzi się jako lektura na letni wieczór.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2018-02-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

28-letnia Meggie Sparkes przyjeżdża do Nowego Jorku, aby spakować rzeczy przyjaciółki, która popełniła samobójstwo. Celine połknęła całe opakowanie środków psychotropowych, popiła je wódką i już się nie obudziła. Jednak Maggie nie wierzy, aby Celine mogła odebrać sobie życie. Co prawda od lat cierpiała na depresję, ale czy rzeczywiście byłaby zdolna, aby się do tego posunąć? Meggie w szkatułce odkrywa coś, co prowadzi ją do pewnego tajemniczego mężczyzny. Co z tego wyniknie dla kobiety?

"Ten mężczyzna był moim zbawieniem. Teraz przez niego zginę."

Sięgając po tę książkę, chyba nie tego się spodziewałam, co otrzymałam. Niby wiedziałam, że będzie to thriller, ale oczekiwałam czegoś innego. I w pewnym sensie się zawiodłam. Co prawda, początek powieści wzbudził we mnie spore emocje i zainteresowanie, i myślałam, że tak będzie do końca, ale wraz z upływem stron, nie zostało to w równym stopniu podtrzymane. Zaczęło robić się nudno. Moim zdaniem strona kryminalna nie została w pełni wykorzystana. Zabrakło mi więcej akcji, emocji, napięcia, tego czegoś, co sprawiłoby, że skóra cierpłaby mi na karku. Co do mordercy, to od razu miałam swoje podejrzenia, kto nim może być. I nie pomyliłam się. Lubię, gdy autor wodzi mnie za nos, myli tropy do samego końca, bym się nie domyśliła sprawcy, a tu mi tego po prostu zabrakło. Co prawda, są jakieś tam próby przerzucania winy z jednego na drugiego bohatera, ale niezbyt udane, zanadto przewidywalne.

Muszę przyznać, iż nieszczególnie zapałałam sympatią do głównej bohaterki. Za to rezolutna staruszka Ruby od razu zdobyła moje serce. Pojawia się także kilka pikantnych scen miłosnych z udziałem Devi, które są ciekawym urozmaiceniem fabuły.

Ponarzekałam, ale ogólnie książka nie jest taka zła. Najbardziej podobało mi się to, w jaki sposób Maggie odkrywała przeszłość swojej przyjaciółki, jak wychodziły nowe fakty z jej życia, a zwłaszcza wątek depresji. Książka napisana została prostym, przystępnym językiem, więc czyta się bardzo przyjemnie. I mimo wszytko chciałam poznać finał tej historii.

"Przez niego zginę" to dość udane połączenie thrillera z romansem, jednak tak jak pisałam wyżej, miałam zbyt wygórowane oczekiwania i nie do końca przekonała mnie ta historia. Uważam jednak, że możecie zaryzykować i sięgnąć po tę powieść, dać jej szansę. Być może Wam bardziej przypadnie do gustu.

Od dawna chciałam przeczytać tę książke i na szczęście sie nie zawiodłam. Uwielbiam książki gdy do samego końca nie wiem co się wydarzy. Byłam pewna że wiem jak potoczą się dalsze losy bohaterów jednak zakończenie było bardzo zaskakujące.

Avatar użytkownika - Anawinkar
Anawinkar
Przeczytane:2016-11-18, Ocena: 5, Przeczytałam, K.A. TUCKER,
Cztery sekundy do stracenia
K.A. Tucker0
Okładka ksiązki - Cztery sekundy do stracenia

Nie masz lat, miesięcy, tygodni, aby wpłynąć na czyjeś życie. Masz wyłącznie sekundy. Sekundy by wygrać lub by wszystko stracić. Prowadzenie lokalu ze...

Jedno małe kłamstwo
K.A. Tucker0
Okładka ksiązki - Jedno małe kłamstwo

Livie zawsze chciała być perfekcyjna. Ale dopiero błędy, które popełniła, pokazały jej kim naprawdę jest. Livie zawsze była tą bardziej zrównoważoną z...