,,Wykonując obliczenia bez komputera konstruktor miał pod kontrolą każdą operację arytmetyczną, co zwykle prowadziło zwykle do wykrycia ewentualnych pomyłek (zwłaszcza grubszych) i zapewniało, że istotne wyniki nie były obarczone wielkimi błędami.

Komputer nie rozróżnia błędów mało istotnych od błędów grubych - niektóre pomyłki w danych mogą wywołać błędy, które trudno zauważyć. Dlatego niejeden  konstruktor czuje się niepewnie, gdy musi ważne elementy projektu oprzeć wyłącznie na wynikach z komputera.

Przy posługiwaniu się programami komputerowymi wskazana jest więc pewna dawka nieufności. Dla tych nieufnych napisaliśmy tę książkę. Mamy nadzieję, że posługiwanie się nią nie będzie istotnie różniło się ani pracochłonnością, ani dokładnością wyników, od posługiwania się komputerem."

/Ze Wstępu/

Książka zawiera tablice i program (arkusz Excel) do obliczania ściskanych elementów żelbetowych, wykresy interakcji symetrycznie zbrojonych przekrojów prostokątnych, kołowych i pierścieniowych w elementach z betonu klasy nie wyższej niż C50/60 oraz zwięzłe wskazówki dotyczące uwzględniania efektów drugiego rzędu, objaśnienia dotyczące korzystania z wykresów i programu, przykłady.

Przeznaczona dla projektantów konstrukcji oraz pracowników i studentów wydziałów budowlanych wyższych uczelni.

Informacje dodatkowe o Przykłady obliczania konstrukcji żelbetowych. Zeszyt 2. Elementy ściskane+ płyta CD:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2015-09-20
Kategoria: Podręczniki

Kup książkę Przykłady obliczania konstrukcji żelbetowych. Zeszyt 2. Elementy ściskane+ płyta CD

Przykłady obliczania konstrukcji żelbetowych. Zeszyt 2. Elementy ściskane+ płyta CD - opinie o książce

Obliczanie konstrukcji żelbetowych według Eurokodu 2
Michał Knauff0
Okładka ksiązki - Obliczanie konstrukcji żelbetowych według Eurokodu 2

Ze Wstępu: Ideałem byłoby, gdyby inżynier na podstawie ogólnych zasad i tekstu normy, posługując się wiedzą uzyskaną na uczelni i w praktyce, mógł domyślić...